Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha olyan hatalmas munkaerőhián...

Ha olyan hatalmas munkaerőhiány van, akkor miért van az hogy valaki felsőfokúval sem talál munkát két éve?

Figyelt kérdés

Két éve küldözgetem a jelentkezést fordítóirodáknak meg egyebeknek fordítási, lektorálási munkára, bármit elvállalnék csak otthonról dolgozhassak. Nagy része vissza se ír, a maradék meg közölte hogy nem vagyok jó, hiába van felsőfokúm és lennék amúgy 100%-ban alkalmas a munkára, de nincs számlaképességem (értitek, fordításhoz! - kár hogy atomfizikait nem kérnek), meg amúgy is egyetemi végzettség kell. Ergo nem az a lényeg hogy el tudnám látni a munkát, hanem még válogatnak mert nem vagyok elég flancos.

Ennyire "munkaerőhiány van". Megkérdezhetném ezt az ostobaságot (valamint azt hogy aki dolgozni akar az talál is melót) azt ki terjeszti?



2020. nov. 10. 22:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy számlaképes legyél, ilyenfajta munkáknál alapvető elvárás.

Ha te két évig nem intézted el magadnak, hogy számlaképes legyél, akkor te két évig nem is akartál dolgozni. Ez a véleményem.

2020. nov. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Alap dolog h számlaképes legyél! Nem fognsk miattad bérszámfejtőt, tb ügyintézőt stb tartani' ez már 20 évvel ezelőtt is így volt. Szakfordítói vizsgàd van?
2020. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Hogy lehet egyáltalán a számlaképességet az atomfizikussághoz hasonlítani???
2020. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Higy jön ide a flancos jelző?
2020. nov. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván van nálsd jobb tudású jelentkező, aki számlaképes. Ennyi!
2020. nov. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
Mit flancolsz ahelyett, hogy egyéni vállalkozó lennél már 2 éve.
2020. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
Én informatikát végeztem. Akkora a munkaerő "hiány", hogy nem is találtam állást 9 hónapig. Most is csak protekcióval tudtam elhelyezkedni.
2020. nov. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
?? A "munkaerőhiány" a járvány óta véget ért. Ha volt egyáltalán.
2020. nov. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

"hiába van felsőfokúm"


8. osztályban 2-es voltam angolból lényegében 0 volt a tudásom, majd 5 éves kéttannyelvűbe mentem és rá 2.5 évre leraktam a felsőfokút kb 16 évesen.


A C1 nem éppen egy magas ugrás. Ez egy alap főleg ha fordítást nézzük. A C2nél válik érdekesség a dolog.


Amúgy a fordí képesség nem köthető nyelvvizsgához.


Amatőr módon fordítottam kis ideig régi külön angol tanárom mellett, aki tényleges fordító volt. Rettenetesen más szintű tudást igényel mint egy nyevvizsga letétele. Teljesen más gondolkodást.


Az hogy van egy C1ed, teljesen mindegy milyen nyelvből semmit nem jelent fordítói állásnál és nem véletlenűl nem jeleztek vissza, szóval ne gyere ezzel a "pedig nekem felső fokúm van" mert ez semmit sem ér.


Kb olyan mintha mérnöki diplomát igénylő munkakörnél azt mondanám, hogy "Mért nem vettek fel? Pedig van érettségim!"

2020. nov. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jól van, látom kezdődik, pont erről beszéltem. Mindjárt térdre ereszkedem és elnézést kérek mindenkitől hogy dolgozni akartam egy olyan területen amiben jó vagyok. A múltkor meg pont azért kaptam mert "léhűtő vagyok" amiért nincs munkám és miért nem dolgozok. Igaz hogy amúgy betegséggel küzdök, amitől a mindennapi élet is nehéz, és én ennek ellenére is dolgozni próbálok, de akkor is...

Szakfordítói... Édes istenem, felsőfokú nyelvvizsgám van, komplex, egy vagon embernek fordítottam már, soha senkinek nem volt semmi kivetnivalója. Folyékony írok, olvasok, beszélek angolul, oda-vissza lefordítok bármit, nagyon max szakszövegekhez kell szótár vagy ilyesmi. Hagyjuk már ezt, pont ezért mondtam hogy flancolás (#4), mert most se azt nézik hogy el tudom-e amúgy látni a melót, hanem a tetves extravagáns papírt. Nem tudom, csak én nem értem ezt? Hogy ha nem szakfordítóim van, hanem "csak" beszélem a nyelvet, akkor már a "yes" az nem az igent fogja jelenteni? A "dog" meg nem a kutyát? Vagy mi a tököm van?

Számlaképesség... Akkora baromság hogy agyam elhagyom. Pont ugyanezeket ismételgették a fordítóirodánál is, de arra már csesztek megválaszolni hogy ugyan ez micsoda és miért lenne fontos egy FORDÍTÓI munkához... Értitek, megküldik nekem a szöveget, én lefordítom, visszaküldöm, nekik megfelel, kifizetnek. Ebben mi az extra? Nem írószert akarok árulni meg patkányirtást vállalni, mégis kinek és miről kell nekem számlát adni? Meg főleg hogy ha nem vagyok könyvelő?

#6 Kösz a tippet, ez mondjuk mindent überel. Igaz hogy semmi bevételem nincs, sehol nem alkalmaznak és még a TB-t se tudom lassan fizetni, de majd regisztrálok EV-nek, hogy fizethessek havi félmilliót, mikor bevételem sincs. Remek ötlet, de kár hogy nem jutott eszembe eddig!

Ez a kommentszekció is remek iskolapéldája annak amiről beszélek: senkit se érdekel az hogy dolgoznék, senkit se érdekel az hogy mit tudok ténylegesen, hanem mindenki azt nézi hogy van-e flancos papírom ami totál irreleváns, meg tudok-e olyan dolgokat ami szintén irreleváns és amúgy sem az én feladatom kellene hogy legyen, ha egyáltalán bárkié.

És ezek után "munkaerőhiány van". Jaja, reális.

#7 Végre valaki aki érti miről van szó. Köszönöm! És örülök hogy te találtál. Bár én is találnék. Akár protekcióval is. Tojok bele hogy csak tudnék már dolgozni. Rohadt jó érzés hogy azért tanultam magam pengére angolból hogy a hasznosítása kimerüljön a sorozatnézésben meg net olvasgatásban... -.-"

2020. nov. 10. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!