Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka, hogy 2020-ban nagy...

Mi az oka, hogy 2020-ban nagy munkaerőhiányban is nehéz munkát találni?

Figyelt kérdés
2006-ban elvégeztem az szakközépiskolát, akkor 1 évig nem kaptam sehol munkát. Úgy hogy összes létező munkára jelentkeztem és nem vettek fel. Még legalja kevés fizetéses munkára is jelentkeztem és nem vettek fel. 1 év után ismerős által! kaptam munkát, ott dolgoztam sokáig. Aztán 2013-ban újra munkanélküli lettem és megint 10 hónapig sehol nem kaptam munkát. Úgy hogy összes létező munkára jelentkeztem és nem vettek fel. Még legalja kevés fizetéses munkára is jelentkeztem és nem vettek fel.10 hónap után újra ismerős által! kaptam munkát, ott dolgoztam sokáig. 2020-ban január 1-től újra munkanélküli lettem. Azóta lassan 7 hónapja nem kapok sehol munkát. Úgy hogy összes létező munkára jelentkeztem és nem vettek fel. Még legalja kevés fizetéses munkára is jelentkeztem és nem vettek fel. Pedig olyan munka helyekre is jelentkeztem, ahol munkaerőhiány miatt, bárkit felvesznek. Tőlük semmilyen választ nem kaptam. Hogy lehet az, hogy 2020-ban állítólag mindenhol olyan munkaerőhiány van, bárkit felvesznek dolgozni. Mégis nehéz munkát találni? Elképzelhető nagy munkaerőhiány nem létezik?

2020. júl. 19. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Biztos vagy benne, hogy itt a munkahelyekkel lehet a probléma?
2020. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy nincs munkaerőhiány.
2020. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Idén már nincs akkora munkaerőhiány, mint mondjuk tavaly. De ez attól is függ, hogy hol élsz kérdező. Ózdon, Mezőkovácsházán, Mátészalkán vagy ilyen helyeken tényleg nem egyszerű még ilyen alja munkákat találni sem.
2020. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
A koronavirus
2020. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Millió oka lehet, és valószínűleg több is fennáll egyszerre. Gondolom inkább kelet felé laksz, és nem is nagy településen. Esetleg a kinézeted nem kelt bizalmat az emberekben (amiről persze nem feltétlen te tehetsz...)?


Munkaerőhiány van, csak nem mindegy, milyen képzettségű embereket keresnek és hol. Ha informatikus lennél Budapesten, már lenne munkád.

2020. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

Én sajnos vagy szerencsére, de azt tapasztalom, hogy jelenleg egyáltalán nincs munkaerőhiány, mivel több százezren is elveszthették az állásukat a vírus miatt (én csak olyan 2000-3000-ről tudok, akiket ugyanabból az iparágból rúgtak ki, ahonnan engem is és ez csak egyetlen szektor). Takarítói állásra jelentkeztem néhány nappal a hirdetés feladása után, már be volt telve, nem egy, nem két helyen jártam még így, volt, ahol 13 óra(!) múltán annyi jelentkezőjük volt, hogy többet már nem fogadtak (nem velem volt bajuk konkrétan, mivel telefonon érdeklődtem, rögtön mondták, hogy már nem aktuális a dolog).

Azt se felejtsük el, hogy pl a vendéglátásban sok cég tönkrement, külföldön is ez a helyzet, jó páran haza is jöttek, de egyelőre nem tudnak visszamenni, nekik is szükségük lehet állásra.

2020. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az oka hogy szimpátia alapján vesznek fel. Szinte mindenhol. Nem vagy szimpatikus, vagy nem nézik ki belőled hogy tudsz sokat dolgozni gyorsan mint egy gép.
2020. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Lehet az önéletrajzod szar. Azért aki keres, az talál.
2020. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez sokat elárul a munkaerőpiaci értékedről
2020. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!