Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mások, akiknek nem így megy,...

Mások, akiknek nem így megy, azok mit csinálnak jól? Én mit rontok el, hogy már másodszor is így jártam? (Közepesen hosszú.)

Figyelt kérdés

Alapvetően egy kissé naiv ember voltam, könnyen megbíztam az emberekben. Idővel azért érzékeltem a határokat, kinek mit lehet, mit szabad mondani. Mérlegeltem, hogy kiforgathatják a szavaimat, félreértelmezhetik...Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy amint kicsit megnyílok az embereknek, lerombolják az életem. Az első ilyen a suliban történt velem, még tinédszer korombam. Voltak barátaim, minden flottul ment...egy ideig. Regisztráltam facebookra, gyűjtöttem az ismerősöket, nyitott voltam. Elkezdett rólam valami hülye pletyka terjengeni, amiről máig fogalmam sincs mi volt, de mindenki elfordult tőlem, majdnem megbuktam az érettségin is, annyira kikészültem idegileg, szellemileg. Fb törlése után és érettségi után kezdtem kicsit gyógyulni, szakemberhez mentem, új suliba mentem. Megismerkedtem új emberekkel, lettek új barátaim, lett egy párom is. Kicsit úgy érzem, mintha mindent ezzel a béna közösségi médiával rontanék el, hogy túl sokat árulok el magamról. Az új suliban először az volt a baj velem, hogy zárkózott voltam, ezt meg is jegyezték nekem. Aztán emiatt is, meg mert úgy éreztem, hogy meggyógyultam, újra kezdtem kicsit hinni, bízni, nyitottabbá válni. Eleinte nem tudtak rólam semmit, csak hogy kapcsolatom van és honnan érkeztem. Semmi probléma nem is volt. Aztán újra egy emeletes baromságot elkövettem, méghozzá azt, hogy megint regisztráltam a facebookra. Már körültekintőbb voltam, csak az ismerőseimmel osztottam meg információkat, idegenek nem láthattak rólam semmit sem, idegeneket nem jelöltem vissza. Már fent voltam kb. 2 hónapja a facen, amikor elkezdte valaki az ismerősi körömből megfúrni a kapcsolatomat. Fogalmam sincs, hogyan tette az illető, de a párom elhagyott, azóta mással van. Barátaim újra elhagytak. Megint egyedül maradtam. Aztán amikor elkezdtem titokban ismerkedni, akkor újra kezdtek éledezni az emberi kapcsolataim, de amint valaki megtudott valami konkrétumot, már elszedték tőlem az illetőt vagy maga fordult el tőlem. Fogalmam sincs, hogy mi ment körülöttem. De már véglegesen töröltem magam a facebookról megint. Nyilvánvalóan a kapcsolataim is gyengék voltak, de szerintem van néhány rosszakaróm, akik nem fedték fel a kilétüket. (Ez most furán hangzott.🤔)


Na most én másoknál azt látom, tapasztalom, hogy teljesen nyitottak a facen és instán is például. Stabilak a kapcsolataik, mindenki gyakorlatilag mindent láthat róluk, és semmi bajuk nem történik mégsem!! Párjuk mellettük marad, barátaik eltántoríthatatlanok, nem könnyen befolyásolhatók. Gondolom, hogy másoknál is próbálnak fúrni, áskálódni, csak nem sikerül.


Én mit rontok el, hogy vagy mindenem van vagy semmim nincs?



#információ #gyenge kapcsolatok
2020. nov. 11. 00:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs köze a veled való szakításoknak a Facebook-hoz. Csak ráfogod. Magadban keresd az okokat, vagy a másikban, vagy a harmadikban, de a Face nem az élet, nem ott történnek a dolgok. Az nem oka semminek. Furcsállom is, hogy egy ilyen programot hibáztatsz azért, amit emberi hibák rontanak el. Valószínűleg nem akarod belátni a kapcsolataidban a valóságot, nem fogadod el, hogy te is felelős vagy. Ha másban nem, abban, hogy sorozatban hozzád nem illő emberekkel jössz össze, aminek persze törvényszerűen szakítás a vége. És keresel egy személytelen bűnbakot, nehogy szembesülnöd kelljen ezzel.
2020. nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!