Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy vettétek észre, a jó...

Hogy vettétek észre, a jó tanulókból lesznek a sikeres emberek, vagy inkább a közepesekből?

Figyelt kérdés
A legjobb tanuló voltam a középiskolai osztályunkban (nem volt annyira erős suli), kitűnő érettségi bizonyítvánnyal, most, a húszas éveim második felében, diplomával a kezemben viszont úgy érzem, hogy csak evickélek, nem boldogulok jól az életben. Más is van így vele?

2015. okt. 30. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen összefüggést nem lehet kimondani, mert sikeres embner lehet rossz tanulóból is, kitünöböl is meg közepesböl is. A másik kérdés, hogy mit tartasz sikeres embernek.
2015. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Abból lesznek sikeres emberek akik erős egyéniségűek, és elmotyognak angolul. Magasról leszarják a végzettséged, mert az iskolában mindent tanítanak, csak azt nem ami a munkához szükséges lenne. (kivéve orvos, vagy jogász amiből az alapokat azért meg lehet tanulni) minden másra viszont a rátermettséged teszi fel az i-re a pontot.
2015. okt. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy egyes is írta, nincs összefüggés.
2015. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Nekem volt egy osztálytársam mindenben kiemelkedő tanuló volt, egy igazi kis stréber seggnyaló. Mindig azt leste hogy lehet a tanároknak benyalni, meg feldobni az osztályt ha valamit csinált. Meg próbálta nekünk játszani a főnököt. Ő lehet hogy el jut majd oda, hogy ő lesz a nagyfőnök, és nem lesz felette senki, de szerintem attól a tudattól össze omlik majd az élete hogy nincs már kinek megfelelni és segget nyalni.
2015. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
A kapcsolatod számít. Jó ideje van munkahelyem, és azt látom többnyire hogy beesnek a kis 20 éves pcsök az ajtón aki valakinek a valakije, nem csinálnak semmit, szenvednek az unalomtól, pont akkora kezdőbérrel mint aki elvégzett egy fősulit, vagy akár magasabbal is.
2015. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Ismerek egy vörösdiplomával végzett közgazdaságtani mérnököt, aki 25éve nem dolgozik és csk a nagy mázlijának köszönhet, hogy nem hajléktalan. De ahoz közel él.
2015. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem abból lesz "sikeres" (kinek mi a siker) ember, aki a legjobban képes alkalmazkodni, illetve tudja, hogy mit akar és mit nem. Akinek nem az a legfontosabb, hogy másnak, meg különféle elvárásoknak megfeleljen.


Ez részben tapasztalat, részben megfigyelés. Statisztikailag nem tudom alátámasztani, bár egyszer volt egy felmérés arról, hogy nem a legjobb tanulók lesznek a legboldogabbak emberek, hanem a legjobban alkalmazkodók.

2015. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy attól függ, hogy ki mit nevez sikernek. Halottam olyanról, hogy bukdácsoló tanulóból kb. polgármesterszintű politikus lett. Ezt is nevezhetjük sikernek, mert a politikusok általában jól keresnek. Valakinek az a sikerül, hogy szerető családja van, és mondjuk azért van egy állása, amit lehetőleg szeret csinálni. Ezt tipikusan egy tanárról vagy bölcsészről tudom elképzelni. Pl. egy tanár sok sikeres embert nevelhet (sokszor már az iskolában is meglátszik a siker: versenyezni viszi a tanulókat, stb.). Ez önmagában is siker.

Viszont az iskolai jegyek szerintem nem túl erősen korrelálhatnak a sikerességgel, főleg MOn. Viszont az jó, ha 1-2 dologból nagyon erős (volt) valaki. Pl. nyelveket jó tudni, de tipikusan jó, ha valaki erős volt matekból. Már csak azért is, mert az lényegében a logika, a gondolkodás, problémamegoldás tudománya, ami azért elég jól jön. Sokszor a sikerességet pénzben mérik. Ha megnézzük a világ leggazdagabb embereit, sok közöttük az informatikus, méghozzá az olyan informatikus, aki jó volt matekból. Pl. Bill Gates is matekzseni. Az igaz, hogy az IT egyetemet nem végezte el, de sokan nem tudják róla, hogy viszont a jogi egyetemet elvégezte. Ugye az sem árt, ha valaki meg tudja védeni magát, tudja az ügyeit intézni, tud beszélni. Ezeket nagyjából meg lehet tanulni jogi egyetemen.

2016. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!