Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki csak...

Miért baj az, ha valaki csak azért tartja be a szabályokat, hogy ne büntessék meg?

Figyelt kérdés
Akinek ez a felfogása, szerintem semmi baj nincs vele. Az intézkedések teljességgel túlzóak és nevetségesek egy nátha-szintű járvány miatt. De ne hisztizzenek már azok az emberek, akik nem a nagy "védjük a másikat"-féle marhaság miatt tartják be a szabályokat, hanem az irreálisan nagy büntetés miatt.
2020. nov. 12. 10:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%
5000 Ft... tényleg irreálisan nagy. Ha átmész a piroson jobban megbüntetnek. Amúgy vannak szabályok be kell tartani, ennyi.
2020. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Én is csak azért tartom be, amit be kell, mert nem akarom hogy megbüntessenek. Ettől függetlenül meg van a véleményem az egészről. Szerencsére a véleményem miatt nem fog történni fennakadás, de ha nem tartom be amit kérnek, akkor még tovább fog húzódni ez az élhetetlen helyzet, amit nem akarunk ugye. Ez a lényeg, csak sokan nem bírják ezt felfogni. Néha csak el kell fogadni, ami van és akkor hamarabb szabadulunk. A felesleges szabályszegéssel csak rontják a helyzetet és tovább húzzák, amit nem kéne.
2020. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
66%
Nem baj, viszont ez azt jelenti az emberben nincs annyi felelősségvállalás, hogy lelkiismeretesen betartsa az óvintézkedéseket. Őket a büntetéssel lehet "motiválni".
2020. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Amíg betartja őket, és nem veszélyeztet másokat, addig nem zavar.

A baj csak az, hogy sok embernél a már meglévő betegségei miatt esetleg nem csak nátha-szintű lenne, és akármennyire is nem tetszik, akár te is lehetsz a felelős az életükért, ha te tünetmentes hordozóként átadod nekik a vírust (hiába nem tudsz róla). Lehet, hogy neked más élete nem számít, de ha valaki a te életedet veszélyeztetné, te is ideges lennél.

2020. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy gondolom, hogy aki képes felvenni a maszkot maga miatt, abban mégiscsak ott van a felelősség a másik iránt, még ha csak minimálisan is. De ezzel semmi probléma nincs.
2020. nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
18%
"A baj csak az, hogy sok embernél a már meglévő betegségei miatt esetleg nem csak nátha-szintű lenne" - Akkor azok miért nem maradnak otthon?
2020. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem én se, hogy a legnagyobb fosógépek miért nem ülnek szépen otthon és szeparálódnak el?

Én nem félek, mégis otthon ülök, mert most ezt várják el. Hónapok óta sehol nem voltam. A többi ember miért nem tud megülni otthon a p*csáján?

2020. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
#6-os Talán mert valakinek dolgoznia is kell, hogy fenntartsa magát és a családját?
2020. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
35%
Hát a 80 éves rákos-tüdőbeteg-szívbeteg-cukorbeteg emberek akikre súlyos hatással van a vírus, biztos nagyon dolgoznak és családfenntartanak :D
2020. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%

#6

Talán mert kell ennie, orvoshoz menni, dolgozni, stb...??

2020. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!