Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan várják el az emberek...

Hogyan várják el az emberek hogy betartsuk a szabályokat(pl: a zöld lámpán megyünk át nem a piroson) ha mások nem tartják be?(ez csak egy nagyon eggyszeru példa volt) ?

Figyelt kérdés
Már elegem van abból hogy megmondják mit hogy csináljak hogy ennyire de nagyon szabályos ez az ország persze szeretném ha igy lenne de nincs igy. Rengeteg példát tudnék mondani pl elvárták hogy hozzak igazolást a banktol hogy ez tényleg az én számlám e nem másé miközbe minibálbérre jelentenek be. De ez is csak egy példa volt a több 100 bol már.rajtam senki ne kérje számon mér nem veszek fel maszkot a boltba mer jaj de szabályosak vagyunk miközbe rákos embert küldenek el a korházbol mer arra nincs kapacitás stb de ez is csak egy példa volt ráadásul alig hordanak maszkot az emberek nem is értem milyen jogon oktatnak meg kiabálnak velem. Ja de hogy ennyire szabályos mindenki és minden mostmár értem..?
2020. máj. 28. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Attól, hogy egyesek nem tartják be a szabályok mindenkire vonatkoznak, ha szabálysértésen érnek meg is büntethetnek érte. Ha nem lennének szabályok és törvények káosz lenne és anarchia. Szabályok pedig minden országban vannak, úgyhogy ha te nem akarod betartani őket költözz egy lakatlan szigetre, ott azt csinálsz amit akarsz.
2020. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%

Mi az, hogy milyen “jogon” kérnek tőled számon bármit is?

Kinek képzeled te magad, hogy rád ne vonatkozzon ugyanaz, ami az összes többi emberre? Mivel lennél te feljebb való?

Mi az, hogy neked ne mondja meg itt senki, hogy vegyél fel maszkot? Hát pedig meg fogják mondani. Ha nem tetszik, szépen sarkon fordulsz és kisétálsz a boltból, tömegközlekedésről. Pontosan ugyanazért, amiért más is ki lesz zavarva, ha nincs maszka/sálja.

Ha nem tetszik a rendszer, költözz el egy lakatlan szigetre.

2020. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy más hogy nem tartja be a szabályokat, téged nem kéne, hogy érintsen. Te tartsd be a szabályokat a te érdekedben. Se a maszk, se a lámpa nem viccből van, csak azért, hogy veled kicsesszenek. A hülyék és a "hehe hihi milyen lázadó vagyok" szegje meg őket, ha akarja, te gondolkozz.
2020. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mondok jobbat!

Ha a gyorshajtás miatt van a legtöbb baleset, akkor miért enged meg +5,+10,+15, autópályán +28 km/h-t a szabály rendszer és büntetés rendszer?


30as táblánál miért 95el megy a taxis?


Ha ez valóban fontos lenne, hogy csökkenjenek a balesetek, az elsődleges okozóját szigorúan bűntetnék. De nem teszik.

2020. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, ez alap intelligencia kéne, hogy legyen...

Tényleg ennyire nehéz 10 percre felbaszni azt a maszkot, leszállni a bicikliről a zebránál, igazolást kérni..? Komolyan? Hihetetlen és nagyon szomorú... na, az ilyen emberek miatt tartunk ott, ahol. Kívánom, ha lesz gyereked, szegje meg minden szabályodat, aztán majd megérted, hogy nem is olyan hülyeség ez.

2020. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Ha a legveszélyesebb ok szabálya ennyire könnyelműen van véve, mit ér a többi szabály? Ugye, a kérdés logikus.


És mélyen egyet értek #3as mondanivalójával!

Maas szabálytalan, az a rendőr dolga. Ha zavar, és tenni akarsz ellene rögzítsed a bizonyítékot és ossza meg a rendőrséggel. Bevált szokás. Tele van youtu.be is büntetések dokumentumálásával. (persze személyiség jogok betartásával : kikockázott arc és rendszám tábla)


Rendszeresen pakoltak zebra előtt Kelenföldi pályaudvarnál úgy, hogy beláthatatlan és élet veszélyes lett tőle a helyzet.

18 feljelentést tettem. 18 ügyben indítottak eljárást tavaly. Mind a 18 jogosan el lett ítélve. Azóta nincs annyi eset.


És itt szeretném Rejtő Jenőt idézni : nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani.

2020. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy ha beverik a szememet és 2 hétig otthon vagyok mert ugy fel van dagadba fogszabályzomat kihuzták a számbol másik gyereknek kavicsot szortak a fülébe stb.. miközbe lefogták 3 man de nekem annyi nem jár az életbe hogy ránézzek az utcán egy nőnek a mellére mert akkor én vagyok a bunkó.
2020. máj. 28. 15:42
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
Szal ha veled szemetek voltak, jogod van alpári fasznak lenni? Hmmmmmm... nem értem.
2020. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Miért járna bárkinek az életben, hogy szabályt szegjen és ne legyen ezért megszólva?


Én is nézek férfi hátsókat az utcán. PLSz, mit gondolnak rólam. Ha zavarna, hogy mit gondolnak rólam, nem fordulnék utánuk.


Ellenben más megnézni és más beszólni és más másokat veszélyeztetni! Ha nem látod a különbséget ezek között, gyanús, hogy pszichiátert kéne hívni rád!

Az, hogy nem megyek át a piroson, mert azzal mást veszélyeztetek még nekem, a bunkó fenék bamuló, kopaszra nyírt, tetkós földönkívülinek is alap. Sőt! Alap volt már 2.5 évesen is, amikor megtanulam, hogy ha a lámpa piros, csókolózni tilos. (no meg átmenni is)

2020. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Vagy mikor apám kiadta egy lakásunkat és esetleg pénzt kér érte akkor még őt fenyegették meg hogy agyonverik meg szol haverjának stb.Ez mi? akkor minek a szerződés? De igaz is milyen jogon kérek számon bárkitől bármit.
2020. máj. 28. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!