Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 100 méterre a lakásomtól van...

100 méterre a lakásomtól van egy park, ahol kijelölt futópálya is van, zöldterület. Arra a 100 méterre, amíg odasétálok a parkig, fel kell vennem a maszkot, majd a parkban levehetem?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 15:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy az utcai maszkhasználatra vonatkoznak ezek, amiket írtam.
2020. nov. 12. 16:16
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

#11

Továbbra se értem. Nekem van veszélyeztetett családtagom, ezért én ne fertőzzek meg idegeneket, de ők engem (minket) igen? :D

2020. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Utcán elkapni a vírust kb nehezebb, mint a boltokban, stb. helyeken.


Ha neked van veszélyeztetett családtagod, akkor te ne járkálj az utcán, csak a szükséges helyekre (bolt, stb.) ahol amúgy is kötelező a maszk.

Ha nincs veszélyeztetett családtagod, akkor az utcán kb amúgy sincs sok esély, hogy a szabad levegőn átadd a vírust, máshol pedig kötelező a maszk amúgy is.

2020. nov. 12. 16:22
 14/19 anonim ***** válasza:
44%
Ha téged egy 100m-es séta során viselendő maszk ilyen súlyosan érint, akkor nagyon sajnállak. Azért mert neked nincs veszélyeztetett családtagod, attól még továbbadhatod a vírust olyanoknak akiknek van. Nem akkora dolog ez ami miatt itt kellene sajnálkozni.
2020. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Ha téged egy 100m-es séta során viselendő maszk ilyen súlyosan érint, akkor nagyon sajnállak."


A logikátlanság érint súlyosan. Felveszem a maszkot, majd futáshoz leveszem, majd visszaveszem. Teszem mindezt úgy, hogy a szokásos olcsó maszkom van, mint a magyarok 99%-ának, ami nagyságrendileg egymilliomod százalékban csökkenti a vírusterjedést. Whatever.

2020. nov. 12. 16:36
 16/19 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%
#12: én meg azt nem értem, hogy miből feltételezitek azt, hogy valami valamit befelé enged, de kifelé nem? Vagy nálatok az ablakon csak befelé jön a levegő, kifelé nem? Elemi kémiát tanultál valaha? :D
2020. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
#16 Nem egészen erről van szó. A vírus elsősorban a szádon és az orrodon keresztül szabadul ki, ezt fékezi meg vagy csökkenti a maszk. De nem csak ugyanezeken a helyeken juthat be a szervezetedbe. Ha valakin nincs maszk akkor meg tud fertőzni másokat, például ha ők megfognak valamit amin ott a vírus stb.
2020. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
#15 Ezt már leírtam korábban. Nem lehet úgy szabályozni hogy mindenkinek jó legyen és ne legyenek ilyen logikai következetlenségek. Nyilván a védekezés szempontjából a legideálisabb az lenne ha sport közben is viselné mindenki, de ez szinte ellehetetlenítené a sportolást. Séta közben viszont nem akadályoz semmiben a maszk. Neked ez logikátlan mert a 100m utat egy perc alatt lesétálod, de ha valaki messzebb lakik vagy akár tömegközlekednie is kell a sportolás helyszínéhez akkor rögtön sokkal nagyobb a fertőzés vagy fertőződés veszélye.
2020. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ha neked van veszélyeztetett családtagod, akkor te ne járkálj az utcán, csak a szükséges helyekre (bolt, stb.) ahol amúgy is kötelező a maszk."


Pontosan ezt teszem, csak a szükséges helyekre megyek: boltba és dolgozni. Mindkét esetben találkozok RENGETEG emberrel, akik nem, vagy nem megfelelően hordják a maszkot.

Jó lenne végre tényleg szigorítani.

2020. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!