Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zöldterületen parkoltam, kék...

Zöldterületen parkoltam, kék mikulás csomagot kaptam. Ilyen esetben mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
A mai napon zöldterületre parkoltam a kocsival, mert máshol nyilván nem volt hely és mire visszaértem az edzésből egy kék csomag fogadott, amiben se csekk, se telefonszám nem volt. Ilyenkor mi a teendő? A helyi önkormányzatot esetleg felhívjam?

2020. jan. 31. 15:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Értelmes választ vàrtam....nem okítást
2020. jan. 31. 15:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy, ahogy az 1-es írja.

Bemelegítésnek pont tökéletes lett volna egy hosszabb séta :D

2020. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Gyúrsz vazze, 10 métert nem bírsz gyalogolni!
2020. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Kék csomag?

Remélem a Yard volt, és úgy meg ba$znak, hogy teherbe esel.

2020. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom valaki látta, hogy kocsival mész gyurmázni, látta hogy megbüntettek, és amint a közterületes elment, kivette a papírokat, nehogy viszonylag olcsón megúszhasd a csekk azonnali kifizetésével, hanem csak a nemfizetés utáni drágább változat lehessen a tiéd.


Annyit tehetsz, hogy bemész a helyi közterület felügyelethez érdeklődni. Ha mákod van, nincs ügy, csak valaki feltett egy "újrahasznosított" zacskót a szélvédődre. A célját elérte: nem tudtál megspórolni 100 méter gyaloglást, mert többet kellett gyalogolnod, mire az ügyet elintézted.


Ha feketeöves szivató az illető, még akár le is fotózhatott amikor a fűre parkolsz, és később elküldheti az edzőteremnek, elrettentő példának: "íme, egy igazi sportos ügyfél".

2020. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor elvitte volna az egész zacskót.
2020. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt itt nyilván senki sem tudja, hogy miért csak egy üres zacskót találtál.

Viszont, te tudod, hogy szabályba ütközően parkoltál, amiért bírság jár. És nem nehéz kikövetkeztetned, hogy célszerű megérdeklődnöd, hogy mi a helyzet, hogy ha megbírságoltak, akkor módod legyen megfelelően és időben megfizetned, mielőtt súlyosbodna számodra a helyzet. Veszteni nem veszthetsz, mert ha nem bírságoltak meg, akkor az érdeklődésed alapján nem fognak.

Válaszban írottól eltérően, rendőr ezért nem büntet.

Nincs olyan kimentési lehetőség, hogy valaki egyáltalán nem talált bírságértesítést, vagy ilyen, hiányosat talált. A bírságolónak nem kell őriznie az értesítést. Jogszabály szerint csak ennyi a feladata: „A gépjárművezető távollétében alkalmazott közigazgatási bírságolásról a jármű szélvédőjére, amennyiben az nem lehetséges egyéb helyen jól látható módon értesítést kell elhelyezni.”. ← 42/2011. (VIII. 11.) NFM rendelet az egyes közúti közlekedési szabályokra vonatkozó rendelkezések megsértésével kapcsolatos bírságolással összefüggő hatósági feladatokról, a bírságok kivetésének részletes szabályairól és a bírságok felhasználásának rendjéről 8/A. § (3)

2020. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!