Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Magyarországon az emberek miért nézik szemétlerakónak az erdőket, zöldterületeket?

Nagyon sok helyen látok sajnos szemetet, jobb esetben csak zöldhulladék, rosszabb esetben bármi. Miért kell a szemetet az erdőbe hordani valaki magyarázza el nekem. A zöld hulladékot is el lehet vitetni, nálunk még gyűjtik is ilyen barna tetejű kukában, miért nem oda dobják? Vagy ha már egyszer kertes házban van, akkor miért nem lehet komposztálni, ahogy fejlettebb nyugat-európai országokban csinálják az emberek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hulladék, zöldhulladék, szemetelés, kommunális, környezetvédelem

 2018. ápr. 2. 18:47  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nem nézem annak. Ember vagyok.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont 2018. ápr. 2. 18:58 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Olcsóbb, mint elvinni szemét lerakóba. A lebukás kockázata alacsony.


Az intelligens ember nem szemetel, a többinek meg tilos.



A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont 2018. ápr. 2. 18:59 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem csak Magyarországon. Ez az igénytelenség és talán kapzsiság? a veljárója. A nyugat sem kivétel, csak ott szigorú a rend betartatása és a büntetések elkerülése érdekében inkább némi garasért, valami csórókkal kiszállíttatjk a szomszédokhoz. Itt meg a törvények érvényesítése némileg hézagos.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont 2018. ápr. 2. 19:07 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Sanos nem magyar sajátosság. Németeknél is van ilyen, nem is ritkán:


[link]


Pedig a sárga zsákok (műanyag) itt ingyenes.



A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont 2018. ápr. 2. 19:10 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Amelyik meg a háztartási hulladokékot, meg az autógumikat is az erdőbe viszi, azokat börtönbe záratnám.

# 5/14Időpont 2018. ápr. 2. 20:07 Privát üzenet

Ez a kultúra része.

Mivel sok szemetet termelnek minden családban,+ rengeteg dolog "fontos", így "fel kell halmozni", és amikor már nem kell, akkor nem lehet egykönnyen beledobni a kukába, így marad sokak szerinti "jó" megoldás az erdő széle...



A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont 2018. ápr. 2. 21:16 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
" Ez a kultúra része. " - Mármint úgy érted, a te kultúrád része.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont 2018. ápr. 2. 23:04 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Mi levittünk egy utánfutónyi szemetet a lerakóba, tökjó lehetőség, évente egyszer ingyenesen átveszik stb... gondoltuk mi is, hogy ez tökrendben van, így akkor megszabadulunk csomó dologtól a lehető legkörnyezetkímélőbben.


Aztán a helyszínen kiderül, hogy ők ezt nem veszik át, azt nem, autóalkatrészt sem, anyjapi...ját sem. Fél utánfutó a nyakunkon maradt, olyan cuccokkal amit 2-300 km-es körzetben senki nem vesz át!!! Talán azon túl sem... :(


Végül párszáz méterre a szemétteleptől kipakoltunk mindent egy már meglévő illegális szemétdombnál. Majd összeszedik... nem lehet mit csinálni :( sajnálom :(



A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont 2018. ápr. 3. 00:54 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Előző - ez szemétség volt tőlük.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont 2018. ápr. 3. 08:02 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

A kérdező azt állítja, hogy nyugaton a keretes házaknál van komposzt, itthon meg nincs - mi alapján?

A kérdező azt állítja, hogy az emberek (te is én is) szemétlerakónak nézzük az erdőt - ez amblock nem igaz - az igazság, hogy vannak, akik oda teszik, mert nincs lehetőségük máshova, vagy csak nagyon drágán tudják azt. Ennek utána tudna járni, ha érdekelné a téma, beszélhetne az önkormányzattal, milyen lehetőségek vannak és mégis miért nem tartják be.

Azért, mert náluk van lehetőség a szelektív gyűjtésre, azt hiszi, mindenhol így működik. - Ez is hatalmas tévedés. Veszprémben is pár éve csökkentették a szelektív kukák számát. Székesfehérváron drágább a szelektív kuka rendszeres szállítása, mint a sima kommunális hulladék - ráadásul egyesek, akik teljesen közönyösek, nem hajtják össze, nem tisztítják ki a szelektívbe dobható hulladékot, ezzel beszennyezve azt, és használhatatlanná téve (olajos kannák) és más elől elvéve a lehetőséget a tárolásra.

Azért, mert kertes házban lakom, attól még nem lakok ott egyedül és a tulajdonos nem engedi meg a komposztálást.

Külföldi erdőben is jártam, ahol ki volt dobva a szemét.


A kérdésben torzítások vannak.



A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont 2018. ápr. 3. 13:59 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése










Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!