Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kell, hogy mindig nálam...

Kell, hogy mindig nálam legyen a személyi?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy melyik témához írjam a kérdést.

A szüleim szerint mindig nálam kell lennie a személyinek, mert akár az utcán is megállíthat egy rendőr, elkérheti és ha nincs nálam akkor megbüntet. Vagy egy boltban is elkérheti. Vagy ha utasként ülök egy kocsiban, akkor is elkérik tőlem lol

Szerintem ez egy óriási ostobaság. Ha sétálok az utcán miért kérné el egy rendőr a személyim? Mire fel kellene igazolnom magam mert sétáltam a járdán, és ha nincs nálam mire fel büntetne meg? Megerősítenétek légyszi, hogy ez hülyeség? Meg kell mutatnom nekik pár választ, mert nem hisznek nekem.

(Megjegyzés: alkohol/cigivásárláskor tény, hogy kell igazolni a kort, de csak akkor. Akkor személyivel vagy útlevéllel szoktam.)



2020. nov. 15. 16:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

Mindig nálad kell lennie.

Igazoltathatnak bármikor, bárhol és megbüntethet a rendőr, ha nincs nálad.

Egyébként nem valószínű, hogy csak úgy igazoltatnak, ha mégis, akkor sem biztos, hogy megbüntetnek, de elméletileg úgy van, ahogy a szüleid mondják.

2020. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Bevihetnek az őrsre és ott tarthatnak, amíg nem azonosítanak.
2020. nov. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. Mire fel kellene random igazolnom, hogy ki vagyok? Mi közük hozzá? Egyébként az útlevélt szoktam magammal hordani, abban benne van ki vagyok.
2020. nov. 15. 16:31
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

"Az azóta hatályos jogszabály, a személyazonosító igazolvány kiadásáról és nyilvántartásáról szóló 168/1999. (XI. 24.) Korm. rendelet azonban NEM tartalmaz olyan rendelkezést, hogy az állampolgár állandóan köteles magánál tartani az igazolványt, mindössze azt írja elő, hogy jogszabályban meghatározott esetekben és módon, felhívásra köteles bemutatni (lásd OBH 1076/2001)."

Forrás: [link]

2020. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 qkker1 ***** válasza:
90%

"Megerősítenétek légyszi, hogy ez hülyeség? "


Nem erősítem meg, törvény szerint mindig nálad kell lennie egy arcképes, személyazonosság igazolására szolgáló okmánynak !/szig, vezetői engedély, útlevél/

Ugyancsak a törvény szerint bármikor felszólíthat a Rendőr a személyazonosságod hitelt érdemlő igazolására, a fenti okmányok valemelyikének átadásával!

2020. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Ez hülyeség. << nem, nem az.

Mire fel kellene random igazolnom, hogy ki vagyok? Mi közük hozzá? << Ha nem követtél el semmi szabályellenest, akkor nem érdekli őket, hogy te ki vagy, nem körülötted forog a világ hálistennek. Amúgy mi van, ha hasonlítasz valami alvilági bűnözőre/eltűnt emberre, és azért igazoltatnak? :D


Egyébként az útlevélt szoktam magammal hordani, abban benne van ki vagyok. << útlevélt 😂😂 nincs több kérdésem.



Mindenképpen neki akarsz állni anyádéknak?

2020. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Az útlevél is jó, az a lényeg, hogy igazolni tudd magad bármikor.

2020. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Lehet,hogy keresnek valakit, körözött személyt. Ez a TE érdeked, hogy nálad legyen. Ennyi felelősséget azért már illik vállalni 14 év felett.
2020. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
A szükeidnek van igaza. Az igazoltatáshoz nem kell indok, bármikor igazoltathatnak. Bizony, még kocsiban utasként is, gyalog is, bicajjal is, boltban is...bárhol vagy.
2020. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem szoktak csak úgy random, ok nélkül az utcán igazoltatni, de ha mégis, akkor tudnod kell magad igazolni. Nem kell hozzá indoklás, joguk van hozzá és pont.
2020. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!