Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kell, hogy mindig nálam...

Kell, hogy mindig nálam legyen a személyi?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy melyik témához írjam a kérdést.

A szüleim szerint mindig nálam kell lennie a személyinek, mert akár az utcán is megállíthat egy rendőr, elkérheti és ha nincs nálam akkor megbüntet. Vagy egy boltban is elkérheti. Vagy ha utasként ülök egy kocsiban, akkor is elkérik tőlem lol

Szerintem ez egy óriási ostobaság. Ha sétálok az utcán miért kérné el egy rendőr a személyim? Mire fel kellene igazolnom magam mert sétáltam a járdán, és ha nincs nálam mire fel büntetne meg? Megerősítenétek légyszi, hogy ez hülyeség? Meg kell mutatnom nekik pár választ, mert nem hisznek nekem.

(Megjegyzés: alkohol/cigivásárláskor tény, hogy kell igazolni a kort, de csak akkor. Akkor személyivel vagy útlevéllel szoktam.)



2020. nov. 15. 16:22
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező: a 4-es csak annyit írt, hogy nincs benne semmilyen rendeletben, hogy kötelezően nálad kell lennie.


Csak az van benne, hogy ha erre a hatóság felszólít, köteles vagy magad igazolni.


Csak kérdezem: ha nincs nálad semmilyen azonosításra alkalmas hivatalos dokumentum, akkor mivel igazolod magad?


Tehát: a személyinek nem kötelező nálad lennie, de ha nincs akkor, akkor jogosítvány, vagy útlevél kell!

2020. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
85%
#4-es vagyok. Hát hogyan össze lehet veszni rajtam :D valóban, ez a jogi oldal arra tér ki, hogy konkrétan nincs beleírva a jogszabályba. A gyakorlatban azért nem árt, ha nálad van, hiába tudnak csekkolni adatbázisból is.
2020. nov. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Micimacko67 ***** válasza:
88%

Kérdező,tényleg azon elgondolkodtál már, amit korábban kérdeztem...

Hogyan és mivel azonosítanak be, ha véletlenül rosszul leszel, súlyos balesetet szenvedsz és eszméletedet veszted? Semmilyen igazolvány nincs nálad...

Azért ilyen előfordulhat a hétköznapi életben...

2020. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Az útlevelem mindig nálam van
2020. nov. 18. 09:08
 25/29 Micimacko67 ***** válasza:
84%

Bocs kérdező, lehet, hogy értetlen vagyok...

Azon problémázol, hogy miért kell nálad lenni a személyigazolványodnak, de amúgy meg az útleveled mindig nálad van...

Ebben mi a logika? Megértetnéd ezt velem?

2020. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Micimacko67 ***** válasza:
82%
Nyáron is???
2020. nov. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván logikusabb egy nagyobb, irattartóba nem helyezhető füzetet magammal citribálni, mint egy igazolványtartóba beraktható, kicsi plasztikkártyát :D
2020. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
53%

Ismerősöm csak a szemetet vitte le az utcai kukába, nem volt nála személyi. Éppen jött két rendőr, igazoltatták volna, és bevitték az örsre. Egy napot volt ott, mire nagy nehezen egy rokona be tudta vinni a személyit. Ha jót akarsz magadnak magaddal viszed mindig, mivel bárhol, bármikor igazoltathatnak. Ha nem tudod igazolni a személyazonosságodat, akkor bevihetnek. Most az egyéni gőgöd ér többet,. vagy az időd amit sosem kapsz vissza, és amit elveszítesz azzal, hogy meghurcolnak egy ilyen apróság miatt?

Személyi=Jogsi=Útlevél == Arcképes személyi azonosító igazolvány. Nm véletlenül fogadják el mind a hármat mondjuk szavazásnál is, vagy a dohányboltban.

2020. nov. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Magyarország vitakultúráját, megy elmeállapotát jól leírja, hogy volt egy válasz, ami félig a kérdzőnek adott igazat, de az se teljesen, meg 20 ami leírja, hogy miért nincs igaza, és csak az az egyet fogadja el. :D
2022. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!