Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha mindenki szerint jól nézek...

Ha mindenki szerint jól nézek ki én miért nem gondolom így?

Figyelt kérdés

Sokan mondják,hogy mások véleménye miatt kezdik el az emberek utálni magukat,a testüket,de én mindig csak olyanokat kapok,hogy "De csinos hosszú lábaid vannak", "ha magasabb lennél lehetnél modell" "nagyon csinos vagy ebben a ruhában" "szép vagy"..stb


Akkor én miért utálom magam és nem vagyok elégedett sosem?



2020. nov. 17. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Fura dolog, én fordítva vagyok. Szerintem jól nézek ki, de senkinek nem vagyok az esete. :-) 50/F
2020. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

2-es.

Nem értem mi köze az intelligenciának az érzelmeknek.

2020. nov. 17. 14:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Érzelmekhez*
2020. nov. 17. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mindeki szerint szép vagy, akár el is hihetnéd.
2020. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két ok jutott eszembe. Az egyik, hogy annyira rossz az önbecsülésed, hogy egy érzelem ők fakadó meggyőződést hozott létre, ami erősebb annál amit mondanak. A másik meg, hogy te mást látsz szépnek mint ők és a te ízlésed szerint nem vagy szép.
2020. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Mert az önértékelésed a családodból/gyerekkorodból jön. Ezt most bonyesz kifejteni, hogyan, de a lényeg, hogy ami ilyen kicsi korban rögzül, azon nem segít a felnőtt(ebb)kori visszajelzés és az se, ha az agyaddal felfogod, hogy szép vagy. Egy jó pszichoterápia fel tudja tárni a negatív meggyőződéseid gyökereit és ezáltal képesek azok megváltozni.
2020. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!