Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb bölcsessé...

Mi volt a legnagyobb bölcsesség, amit valaha mondtak neked? (vagy csak hallottad valahol)

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A kocsmában mondta nekem egy idősebb "kolléga", aki nem volt már egyedül, arra már nem emlékszem, mivel kapcsolatban: "Nézd, amíg nincs baj, addig nincs baj. Amikor már baj van, na akkor van baj!" Milyen igaz.
2020. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

„Az okos ember az, aki felismeri mikor kell úgy viselkedni, mint a többiek, és mikor kell kiállni a sorból.

A buta, meg veri a mellét, hogy nem áll be a sorba, és aki beáll, az meg buta. „


"A halandók pénzel tömik be az ego tátongó űrjét.

Szerelemmel a szív sötétségét. "


"Bármi lehet bármi, ha megfelelően definiálod. Ez az ezotéria ezer éves trükkje. Homályos fogalmakkal kell dolgozni, és akkor ha megcáfolják, csak újraértelmezed."

2020. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem akarsz válaszolni, mondj annyit csak, hogy nem tudom/nem tudtam vagy simán tagadd le

Szinte mindenféle felelössegre vonás alol mentesit. Nem tudnak vele mit kezdeni egyszerüen.


Plusz a Titok c könyv/video

2020. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
"Nagyon nem mindegy, hogy egy okos ember hülyéskedik, vagy egy hülye ember okoskodik!"
2020. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"Ha nem akarsz válaszolni, mondj annyit csak, hogy nem tudom/nem tudtam vagy simán tagadd le


Szinte mindenféle felelössegre vonás alol mentesit. Nem tudnak vele mit kezdeni egyszerüen."


Dehogy nem tudnak, például erre szokták mondani hogy gondatlanságból elkövetett emberölés. :D

2020. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

"Nem azert nincs onbizalmad, mert depresszios vagy. Azert vagy depresszios, mert nincs onbizalmad."

Ezt egy acelsziv nevu felhasznalo irta nekem itt egyszer es belegondolva, nagyon igaz, mivel ameg nem epitek egy kis onbizalmat, addig a depressziomat sem fogom tudni kezelni.

2020. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy Murphy:


Amit gondolsz, ne mondd ki.

Ha kimondtad, ne írd le.

Ha leírtad, ne írd alá.

Ha aláírtad ne csodálkozz.

2020. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlen felettesem: Láttad már a Keresztapát?

Én a naiv fiatal: Nem.

Kolléga: Akkor nézd meg mert megmutatja hogy működik a világ.

(Így 10 évvel később azt mondom igaza volt)


Évekkel később egy másik mentor amikor látta hogy műszakvezetőként mérgelődöm az aznapi munkahelyi történések miatt: nem a helyzet számít amiben találjuk magunkat hanem hogy hogyan reagálunk rá mert afelett mi rendelkezünk.

2020. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Csak az követ el hibát, aki csinál is valamit!"

-Megboldogult Magántanárom mondta nekem egyszer, amikor ostoroztam magam az általam elkövetett hiba miatt.


"Egy ember valós értékére akkor döbbenünk rá, amikor már nincs alkalmunk arra, hogy ezt elmondhassuk neki!"

-Saját

2020. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Montaigne (francia filozófus):

"Úgy látszik, a legigazságosabban az észt osztották el a Földön, mert még senkit sem hallottam arra panaszkodni, hogy kevés az esze."


"A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mivel meg kell küzdened mindenkivel, aki nem rendelkezik vele!"

2020. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!