Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem motivál semmi az élethez?...

Nem motivál semmi az élethez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt hiszem négy éve éreztem úgy, hogy beteljesült az életem. Úgy éreztem eleget éltem, meglett az amire vágytam, elértem azt a lelki állapotot, és már kész voltam a halálra. Olyan mintha a halál egy vonat lenne, és én akkor kisétáltam a vasútállomásra és úgy voltam vele, kész vagyok elmenni. A bökkenő ott van, hogy négy éve, 15 voltam... Hát igen. Azóta felemészt a tudat, hogy siettet az órám és túl korán mentem ki az állomásra, az vonat akár még 60 év is mire eljön. 60 év... Már semmi célom sincs. Teljesen szétoszlott a személyiségem. Olyan mint egy történet, ami 20 oldalba belefér, de egy 100 oldalas könyvbe írják. És a maradék 80 oldal csak üresen áll. Persze lehetne oda egy új történetet is írni, és így megtölteni, de én mit írjak? Nem vágyom családra, szeretetre, nem vagyok ambiciózus nem akarok sikert. Semmi sem érték számomra, igazából értelmezni se tudom, mi az hogy érték vagy vágy vagy cél vagy értelem. A társadalom értékei, mások érzései és célja, amiket ők az élet értelmében hívnak, nekem olyan mint a 0-val való osztás. Felfoghatatlan. Az üres lapokat a kaotikus érzelmeim és gondolataim firkáival töltöm be, olyan erővel, hogy rongyosra szakadnak a lapok. A firkák közé egy két töredék mondatként beszorulnak a hobbiaim, az, hogy egyetemre járok, hogy tudom mit akarok dolgozni. Ezek megtörik a káoszt, de a korábbi ragyogó fényhálóhóz képest, ezek csak pislákoló lámpások a sűrű sötétben. És már a régi fényre sem vágyom. De a sötétre sem. Csak állok és bámulom a sínt és mintha a végtelenbe látnék és a vonat nincs sehol... Nem tudom van e valaki aki így érez. Mindenesetre jó volt ide leírni. Ha elvastad, köszönöm, tudom kicsit hosszú lett.

2020. nov. 21. 01:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Keress egy pszihológust
2020. nov. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Most ezert miert kéne meghalni?

Unalombol?

2020. nov. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Te nem választ vársz, csak elmélkedtél. Írj novellákat, verseket, csapj fel írónak, megteheted.
2020. nov. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Keresd meg a kifogásaid mögött azt - hogy mit tehetsz azért hogy jobb életed legyen?
2020. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha te kész vagy, akkor fordulj mások felé. Ha te tudod hogyan kell az állomásra jutni, segíts másoknak, akiknek hamarosan jön a vonata. Csináld, amiben jó vagy.
2020. nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bocsánat, hogy ide írtam. :( Igen lehet csak elmélkeldtem. Amúgy úgy meghalni, hogy öngyilkos legyek, úgy nem akarok. Csak közbe ez az érzés rám jön. Sajnálom, hogy ilyen hosszan ide írtam. És tudom, hogy másoknak nagyobb baja van. Ne haragudjatok. Remélem senki se iddgesítette fel magát vagy valami, nem ér annyit az én hülyeségem.
2020. nov. 21. 10:36
 7/16 anonim ***** válasza:
Huhh, na most lettem ideges. Miért kérsz elnézést? Semmi rosszat, bántót nem tettél. Elmélkedtél, amit jó volt olvasnom. Gondoltam íme egy emberke aki keresi az élet értelmét anélkül hogy bármit vagy bárkit hibáztatna. Amit írtál nem hülyeség és Te sem vagy az. A vonatos hasonlatos lenyűgözött. A szerelvények jönnek-mennek néha a remízben állnak. Neked kell eldöntened mikor szállsz fel vagy le hogy megismerj új dolgokat, benyomásokat, érzéseket és nem utolsósorban embereket.
2020. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*hasonlatod
2020. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért kértem bocsánatot, mert picit olyan önsajnáltatós lett. Vagy hát na. És igazából valóban nem is megválaszolható kérdés. És hosszú is lett. Azt nem gondoltam volna, hogy van akinek jó ezt olvasni...
2020. nov. 21. 11:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, Isten téged is szeret! Célja van veled is! Jézusban megtalálod életed értelmét, örömöd és békességed lesz, ha Ő van a szívedben. Ehhez el kell fogadnod Jézust. Ha meghal valaki utána nincs visszaút. Halál után Menny és Pokol van. Hogy ki hova kerül, attól függ, elfogadta e Jézust megváltójának. Dönts jól! Ez az élet az egyetlen esély mindenkinek.
2020. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!