Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem motivál semmi?

Mit tegyek ha nem motivál semmi?

Figyelt kérdés

Még tanulok, de ott se motivál semmi, sokszor lógok mostanában a gimiből is sajnos. Épphogy átcsusszanok egyik osztályból a másikba. Az élet területén se motivál semmi, hobbim nincs. Tudom, hogy rossz életem lesz ha nem tanulok, nem kell felvilágosítani, de nincs semmi ami motiváljon, még ez se. Néha még az ágyból felkelni se bírok, legjobb lenne megdögleni...vagyis így érzem sokszor.

Nagyon szeretnék értelmet az életemnek, de amilyen motiválatlan vagyok szerintem sose lesz.

Volt valaki hasonló helyzetben és kilábalt belőle?


2019. márc. 20. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan ennyire nem vagyok a gödörben, de a tanulás területén én sem voltam soha túl motivált meg úgy általában másban sem. Általános iskolában végig volt egy magántanárom, mert még alsóban a tanító nénik jelezték a szüleimnek, hogy szövegértési nehézségeim vannak, de hamarosan sikerült is megtalálni a megfelelő embert, aki ezen javított. Egy idő után viszont már nemcsak irodalommal és nyelvtannal foglalkoztunk a különórán, hanem szokássá vált, hogy ott tanultam meg másnapra az anyagot, esetenként ott írtam meg egy-egy házi feladatot, és ő segített benne (ha tudott). Azt hiszem ennek az eredménye lett az, hogy nem igazán tanultam meg egyedül tanulni és ösztönözni magam a munkára. Igaz, ha úgy vesszük megértem, mert sikerült bekerülnöm egy kéttannyelvű osztályba, de sajnos a motivációm az évek során nem igazán jött meg. Félévkor 4.25 volt az átlagom, de tudom, hogy ennél még sokkal jobb is lehetnék, ha többször odatenném magam maximálisan. Kevesebb mint 20 nap múlva osztályozó vizsgát írok angolból, amelynek még egy szóbeli része is lesz. Az utóbbiról különösen parázok, így tegnap már nekiálltam feleleveníteni az eddig tanultakat, mert nagyon félek, hogy be fogok égni. Alapból nagyon visszahúzódó vagyok és nem szeretek emberek előtt beszélni, de a vizsgán rá leszek majd kényszerítve. Ráadásul a szóbeli rész párban lesz és nagyon nem szeretném a másik félt kellemetlen helyzetbe hozni, esetleg lehúzni a teljesítményét a makogásommal. Engem most ez ösztönöz arra, hogy tanuljak, mert legalább egy 4-est összeszeretnék szedni. Egyébként velem is megesik, hogy mondjuk havonta egyszer-kétszer kihagyok egy-egy napot a suliból, mert nem sikerült rendesen felkészülök, de szerintem ez még nem számít rendszeres lógásnak. Ennyit más is simán hiányzik betegségből vagy bármi másból kifolyólag. 18/L
2019. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod...nos, de te legalább odateszed magad a négyesért.

Én is 18/lány vagyok, jövőre érettségizek, de fingom sincs hogy sikerül-e majd. Jelenleg szín kettes vagyok...már elcsesztem a jövőmet, élni sincs szinte kedvem.

2019. márc. 21. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:
#1. vagyok. Egyáltalán nem cseszted el szerintem. Nem muszáj mindenkinek diplomás értelmiséginek lenni. Lehet, hogy érettségivel is simán találsz olyan munkát, amit szívesen csinálnál vagy esetleg ismerős beajánlhat téged valahova, felvehet dolgozni. Esetleg még OKJ-s képzés is szóba jöhet. Bár őszintén szólva nem igazán vagyok tisztában vele, hogy milyen lehetőségei vannak az embernek középiskola után, mert még nekem sincs konkrét elképzelésem, így nem néztem utána. De ne csüggedj, a jegyeid miatt nem vagy kevesebb, aki meg emiatt mégis megszól, az egy felszínes ember. És végzettség alapján sem lenne szabad ítélkezni mások felett. Attól, hogy valaki nem tanul tovább még lehet belőle intelligens, tájékozott, művelt ember. Egyébként hiába vagyok viszonylag jó tanuló, gőzöm sincs az élet dolgairól, iszonyúan tájékozatlan, önállótlan vagyok, még egy sarki kis boltba sem merek átmenni. Társaságban folyton szorongok, nehezen szedem össze a gondolataimat. Tulajdonképpen nekem sincs nagyon semmilyen hobbim és érdeklődési köröm, ezért ez még nehezíti, hogy jókat tudják beszélgetni másokkal. Úgyhogy, nem hiszem, hogy olyan sokra mennék a jó jegyekkel, ha egy csomó "képesség" hiányzik belőlem.
2019. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó, ezzel nem vagy egyedül. Én is életképtelen vagyok. Nálam meg azért ez nem annyira vészes, boltba elmegyek és egyébb helyekre, de ha kidobnának a világba a szüleim nélkül én se bírnék megélni....

Azt mondom, mivel te jó tanuló vagy, így biztos, hogy tovább mehetsz valami értelmes szakra, egyetemre és azalatt, ott is bírsz majd önállósodni. (:

2019. márc. 22. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :) Hát majd meglátjuk, mi lesz.
2019. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!