Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakorlatilag pár hét és itt...

Gyakorlatilag pár hét és itt az oltás. Be fogod magad oltatni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 14:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Kizárt. Influenza ellen sem oltatom magam és sosem lett ilyen bajom. A gyerekkori oltásokkal egyetértek, de olyat nekem be ne adjon senki, amiről nem tudni, hogy működik igazából. Ilyen kevés idő alatt kétlem, hogy nincs valami olyan hatása, ami ne ütne vissza... nem véletlen évek egy vakcina tényleges kifejlesztése.
2020. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem! Nem szeretném, hogy rajtam kísérletezzenek.
2020. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Biztosan nem! Ha kötelezővé teszik, ha így nem vállalhatok munkát akkor sem! Az egészségemet ki fogja visszaadni? Mert munkát mindig lehet találni. "Elvileg" nincs mellékhatása. Igen? És majd 5-10 év múlva? Na ugye :) Elég nagy kamu ez az egész.

Nagyapám 60 évesen kapott májrákot, mert mint kiderült annak idején közös tűvel oltották őket a katonaságnál. Oké 40 évig nem volt baj. De utána...:)

Kizárt, hogy ilyen gyorsan elkészítsenek egy ilyen hatásos vakcinát. Kövezzetek meg ha akartok, de szerintem ez hatalmas átverés :D Aki akar önkénteskedni, hát szíve joga :)

2020. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%

Dédapámnak Szibériai hadifogságban egy beszakadt köröm miatt levágták az ujját (tábori orvosnál betette egy függöny mögé, és bekötés előtt véső kalapáccsal lecsaptak belőle egy ujjpercet).


Én erdőben vágok fát, télen, hóban-fagyban... Utoljára általános iskolás koromban vettem be gyógyszert (lázcsillapítót), 15 éves korom után 2x voltam orvosnál a jogsi miatt... szerinted? :)

30/F

2020. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

Nos, legalább tuti nem lesz belőle hiány..😂


Én be fogom magam olttatni.

2020. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon jó olvasni a válaszokat, mert legalább nem kell tolongani az majd oltásért. :)


Meg kéne érteni: Ez az 5-10 év egy oltás kifejlesztésére már rég lejárt lemez, nem kell ezeket a hülye tévhiteket durrogtatni, anélkül, hogy azt se tudja miről beszél az ember. Igen, talán 1970-ben valóban ennyi időbe telt volna, de 2020 van, és jelenleg ott tart a tudomány, hogy képesek vagyunk arra, hogy egy magzatban olyan DNS-t vágjunk ki, amitől immunis legyen a HIV vírusra.


5-10 év kifejleszteni egy olyan vírusra az oltóanyagot amit még soha nem ismertünk, és ami ugyan szükséges, de ráér (pl. csak lokális problémát okoz, nehezen terjed). Dolgozgat rajta 1-2 gyógyszergyár aztán annyi. Jelenleg nagyjából az összes nagy gyártó ezen dolgozik elképzelhetetlen mennyiségű tőkét beleinvesztálva, a saját kutatási eredményeit más gyártókkal megosztva, hogy minél előbb kész legyen a vakcina. Nem beszélve arról, hogy abból az "5-10 évből" a sok időt maga az engedélyeztetés viszi el, nem a vakcina elkészítése.


Továbbá nem is olyan régen volt egy MERS és SARS járvány, ami a jelenlegi vírusnak kb. a "testvérei", tehát nem egy vadi új vírussal állunk szemben.


Ha van mellékhatása akkor mi történik? Minden gyógyszernek van, tessék kinyitni otthon az ibuprofen dobozát és lehet szőrnyülködni.. Ha valaki extrémet akar, akkor nézze meg a frontin/xanaxnak a mellékhatásait, de mondhatnék pár antibiotikumot is.


Nagyjából ilyen 10000:1 100000:1-hez szoktak lenni a súlyosabb mellékhatások. Mennyi az esélye, hogy COVIDosként kórházba kerülsz?

Jelenlegi magyar adatok alapján 4% (ami ennél valóságban magasabb, de maradjunk ennél). Az 1:25, de legyen a fele, 1:50 és a későbbi maradandó vese vagy egyéb belső szervek károsodásáról még nem beszéltünk (amit ugye még nem tud senki, pedig mindig ezzel jönnek az oltás és vírusellenesek, hogy a hosszútávú hatásuk nem ismert az oltásoknak :D ). 1:50 vagy 1:10000? Mindenkinek saját döntése. Én a tudományak és a számoknak hiszek, nem a konteóknak ;)

2020. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
36%
Persze, mindenki annak hisz aminek akar. De ha 2 hét múlva belehalsz a szövődményekbe, jó magyar módra bontok érted egy üveg bort mr."nemkellsorbaállniazoltásértatudománynakésaszámoknakhiszek" :)
2020. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%
Eddig egyik ígéretes vakcina tesztelője sem halt meg, szóval még nem ruháznék be arra a 6 puttonyos aszúra ;)
2020. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
35%

Csak a roppant okos emberek kedvéért, akik lepontozzák azokat, akik azt írták, be fogják adatni maguknak: Azoknak az embereknek köszönheted majd, hogy nem kell minden hülye szabályt betartani neked sem, akik beolttatják majd magukat. Csak szólok, hogy ne menj ezen lényegtelen apróság mellett....


Ez is tanúskodik, milyen intelligensek vagytok... Pont ennyit ér az oltásról alkotott véleményetek is.

2020. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
20%

Egyrész fejlődött már a technológia, másrészt nem hinném, hogy az oltás, mint olyan, annyira új lenne minden alkotóelemében. Jó, biztosan nemcsak az "elölt" vírust kellett cserélni benne egy másik oltáshoz képest.


Elölt idézőjelben, mert a vírus nem élőlény illetve sok oltáshoz a vírus csak egy részletét teszik hozzá.



Bizony lehet, hogy beoltatom magam.

Egyrészt a biztonságot növelem.

Másrészt van krónikus betegségem. (Most mindjárt jönnek azok, akik szerencsések és nekik nincs, vagy nem tudnak róla és közlik, hogy csakis én tehetek a betegségeimről, nyomi vagyok, úgyis hamarosan meghalok)



28N

2020. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!