Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az újabb korlátozások helyett...

Az újabb korlátozások helyett miért nem inkább a jelenlegiek enyhítésénél tartunk már?

Figyelt kérdés
Menjen mindenki fel a koronavirus.gov.hu-ra és nézzék meg, milyen súlyos betegségekkel küzdöttek a halottak, ezek az emberek fél lábbal már a sírban voltak, oly mindegy már nekik. Mi viszont nem tudunk mégtöbb hétig-hónapig szájkosárral a képünkön élni úgy, hogy közben minden be van zárva.
2020. nov. 24. 09:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is feleslegesek a jelenlegi korlátozások.
2020. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Pont az ilyen idiotak miatt mint te kerdezo, akik szerint nem sulyos a helyzet, nincs is virus stb....🤦
2020. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Vírus van. Gazdasági világválság is van. Rengeteg munkanélküli ember is van, akiknek családjuk van, de a leállásuk miatt nem tudják eltartani. Rengeteg idegbeteg ember is van, mert nem bírják a bezártságot.
2020. nov. 24. 09:55
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Főleg te..

Akkor agyalj kicsit szívesebben spórolsz fél évig vagy szívesebben döglesz meg, netán anyu apu haljon meg előbb.

Álljatok már le a rinyával. Háború kéne nektek hogy kicsit érezzétek a törődést, éhezés stb..

2020. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Egy minimálisan egészséges szervezet ezt a vírust legyűri - Nekem 3 napig fájt esténként a fejem és nem éreztem 1 hétig az ízeket, amikor elkaptam. Ha valaki krónikus beteg, vagy idős, inkább maradjon otthon egész nap, ne járkáljon mindenfelé, ahol vírusnak van kitéve. Ennyi. Csak ezek az emberek általában sz*rnak a szabályokra aztán csodálkoznak, ha lélegeztetőre vannak kötve.
2020. nov. 24. 10:00
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Te tényleg elhiszed, ami az általad idézett forrásban le van írva?

Amúgy én is szoktam nézegetni néha. Az eddigi "kedvenceim" 30-40-es ember fogbélgyulladással, és az akut bronchitis, ami amellett, hogy döntsük már el, hogy akut vagy krónikus, nyilván teljesen független egy légzőszervi betegséget okozó vírustól. Vicc az egész.

Ez a korlátozás szinte semmi, a vírust ez nem szorítja vissza, csak hergeli az embereket. Ez olyan se hús, se hal helyzet. Rendes lezárás kellett volna 2-3 hétig, aztán meg igazi határzár. De ezt a sok határmenti ingázó miatt nem lehet megcsinálni.

Nem véletlen, hogy eddig szinte kivétel nélkül vagy szigeteken vagy diktatúrákban tudtak megszabadulni a vírustól.

2020. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Akár a sírban voltak fél lábbal az általad említett emberek, akár nem, pontosan ugyanolyan joguk van a lehető legemberségesebb körülmények között leélni az életüket, mint neked vagy egy harmadik, ill. n. embernek. Ne felejtsd el, hogy jó eséllyel te is megélhetsz egy szép kort! Bizonyára örömmel vennéd te is, ha így viszonyulna hozzád sok, a seggén x időt megülni képtelen ember, amikor már "semmi hasznodat nem veszik". Abban élünk, amit ezek a "semmirekellők" teremtettek - és az általuk hátrahagyottakat próbáljuk az újonnan felmerült igényeinkhez formálni, - de nem a semmiben lebegünk. Kicsit jobban kellene tisztelned az idős embereket, - nem kell átesni a ló túloldalára, de több tiszteletet érdemelnek, mint amit sokan képzeltek magatokban.
2020. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Majd jobban tisztelni fogom őket, ha nem járkálnak reggelente pofázni a piacra tömegesen, maszkot az állukra húzva. Érdekes, hogy ezek az emberek azok, akik csesznek a maszkot normálisan hordani. Nem sok szimpátiám van feléjük.
2020. nov. 24. 10:02
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Ahol anyám tanít, lassan a fél iskola hiányzik, nekem most egy közvetlen kollégám van otthon lázzal, és ízeket, szagokat nem érez, egy hete lett rosszul, még csak most fogják tesztelni, és a teszt eredményétől függ, hogy mi többiek be kell-e, hogy járjunk továbbra is az irodába, vagy dolgozhatunk otthonról, open office-ban vagyunk, nincs meg a 1,5 méter egymástól, kb. 2-3 hete van az, hogy heti 2 napot lehetünk otthon fejenként. Nem parázok a vírustól, de ez a kollégám pl. fiatalabb nálam (36 éves vagyok), és 2 idősebb kolléga dolgozik közvetlenül mellette, az egyikük nyugdíjhoz közel, a másikat pedig műtötték tavaly. Egyáltalán nem gondolkodok ilyen hozzáállás mellett enyhítésen.
2020. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
Túl sok hazugság van a koronavírussal kapcsolatban. És túl sok ember hazudik mint a vízfolyás.
2020. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!