Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az újabb korlátozások helyett...

Az újabb korlátozások helyett miért nem inkább a jelenlegiek enyhítésénél tartunk már?

Figyelt kérdés
Menjen mindenki fel a koronavirus.gov.hu-ra és nézzék meg, milyen súlyos betegségekkel küzdöttek a halottak, ezek az emberek fél lábbal már a sírban voltak, oly mindegy már nekik. Mi viszont nem tudunk mégtöbb hétig-hónapig szájkosárral a képünkön élni úgy, hogy közben minden be van zárva.
2020. nov. 24. 09:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Szóval ha nálad nem okozott gondokat, akkor aki nem haldoklik, annál se fog, igaz? Ja, nem. Képzeld, hetekig, hónapokig szenvednek/szenvedtek benne hozzád hasonló korú egészséges emberek is, többen az ismerőseim közül. És egyesek meg is halnak. És nem, az

50-60éves cukorbeteg pl. nem számít haldoklónak, ahogy egy elhízott ember sem. Mégis meghal. Szóval ennyit erről. Fogd be, húzódj vissza a lakásodba, és ne játssz a vesebeteg, de még évtizedekig teljesen jól eléldegélő rokonaim életével! Köszi!

2020. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Anyukám 50 éves, 4. hete van otthon covid tüdőgyulladással, semmi alapbetegsége nincsen, a koleszterinjére szed egyedül enyhe gyógyszert, egészségesen él, nem kövér, és mégis látod itt van. Egy barátunk anyukája tegnap került be szintén ennyi idősen a kórházba covid miatt. Attól még, mert te a 20-30 éveddel megúsztad 3 nap alatt, sajnos sok mindenkit hetekre levesz a lábáról (a fiatalokat is), szóval ne legyél olyan nagyra magaddal. És ne mondd, hogy az 50-60 éves embereket nyugodtan hagyjuk meghalni ott, ahol vannak, hiszen gondolom neked is van szeretted, aki teljes életet él, és ennyi idős, neki gondolom nem kívánnád ezt. És pikk-pakk itt találod magad, ennyi idősen, majd akkor gondolhatsz erre. Erre megy a hiszti a maszk miatt. Nem unjátok még magatokat? Mint a dedós óvodások, akik ennyit nem bírnak ki.
2020. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Messze van még április, remélem tudod?
2020. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem féltem se magamat, se a szeretteimet a vírustól.


Attól féltem őket, hogy elüti őket egy jogsi nélkül száguldozó őrült.

Attól féltem őket, hogy egy egy idióta megkéseli őket ezer forintért.

Attól féltem őket, hogy nem kerülnek sorra, ha műtét kell nekik.

2020. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
#11 vagy fogd be te a vesebeteg rokonod maradjon otthon, ha félti az életét, más pedig had menjen, ahová akar, ne nekünk kelljen hozzá igazodni. peace.
2020. nov. 24. 10:40
 16/21 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát az, hogy a magyar társadalom egészségtelenül és pocsékul élt és most megisszák a levét, abban van valami különösebb furcsaság? Érdekes, hogy elenyésző azon esetek száma, amikor életerős, sportoló fiatalok betegedtek (és/vagy haltak) meg. Akár milliós nagyságrendű lehet azok száma, akik tünetmentesen végigvészelték.
2020. nov. 24. 10:50
 17/21 Shai-Hulud ***** válasza:
62%

Nos a kérdező kommentjeiből tökéletesen látszik, hogy miért kell ELRENDELNI a korlátozásokat, miért szükséges rendelettel szabályozni a maszkviselést, korlátozni a gyülekezési jogot, stb.

Van, aki józan ésszel belátja, hogy maszk nélkül VESZÉLYEZTETI embertársai egészségét, akik lehet, hogy valóban könnyen átvészelnék a fertőzést, de lehet, hogy belehalnának.

És olyan is van, mint a kérdező, akit csak rendelettel, büntetéssel lehet rászorítani arra, hogy ne fertőzzön meg másokat, mert józan esze nincs a szerencsétlennek.

Tipikus példája annak, akit nem érdekel senki és semmi, aki nem képes a saját kényelméről lemondani mások életéért.

Gondolom, neki nincs idős vagy beteg hozzátartozója...

2020. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy begipszelt karral felszállsz egy hajóra, ami elsüllyed, és nem tudsz kiúszni a partra, pedig az egészségesek ki tudtak. Akkor miért fulladtál vízbe? Mert törött karral hajóra ültél, vagy mert elsüllyedt a hajó?

Ha egy cukorbeteg ember összeszedi valahol a Covidot és belehal, akkor a cukorbetegsége miatt halt meg? Szerintem nem. Az egy jól kezelhető krónikus baj, jó ellátás mellett nem rontja különösebben az életkilátásokat.

Elég ostoba dolog felróni a veszélyeztetett embereknek, hogy miért nem maradnak otthon. Ha én holnaptól nem megyek be dolgozni, egy csapat kisgyerek nem kap szakvéleményt arról, hogy még egy évig óvodában kellene maradnia, ne kezdje meg szeptemberben az iskolát. A bankban, az iskolákban, a BKV-nál, boltokban ugyanígy hiányoznának ezek az emberek. Arról nem beszélve, hogy nem mindenki engedheti meg magának a fizetés nélküli szabadságot, akkor se, ha a munkáltató felajánlja.

A 80 éves anyukámnak pedig szerinted ki vásárol be? 200 km-re lakik tőlem, nyilvánvalóan el fog menni a boltba.Sőt, a piacra is, ugyanis kénytelen megnézni, mi hol olcsóbb.

Szóval viseld a maszkot te is, mindnyájunk érdekében.

2020. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Viselem. Ha látom, hogy jön a rendőr, vagy a biztiőr. Egyébként max állmelegítő ;)
2020. nov. 24. 15:21
 20/21 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel csak ahhoz járulsz hozzá, hogy még tovább tartsanak a korlátozások.


Amúgy baromi kíváncsi vagyok, hogy ha nálad kijönne pl az asztma, akkor is ugyanilyen gyűlölettel viseltetnél-e a krónikus betegek iránt.

2020. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!