Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz erről ?

Mit gondolsz erről ?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok , vallom a szentharomsagot , katolikusnak vagyok meg keresztelve de a biblia tele van manipulációval meg SZerintem így nem lehet élni ennyi mindent be tartani.. nagyim azt mondta legyek jó ember és kész ennyi! Te mit mondasz
2020. nov. 25. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Én azt mondom, hogy neked egy külön kategóriát kéne nyitni itt a gyakorin.
2020. nov. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vallásilag semleges srác vagyok, de nekem is hasonló az életcélom, mint amit a nagyanyád is javasol (mondjuk ennél azért többet várok magamtól), emellett többször is olvastam a Bibliát, mert tetszett. A Biblia egy letűnt kor érdekes olvasmánya, mely teli van fiktív csodákkal, teátrális személyekkel, természeti katasztrófákkal, felesleges brutalitással, más nézetű emberekkel szembeni intoleranciával és persze manipulatív vallási propagandával. Úgy gondolom, hogy az a bölcs hívő, aki ennél többre nem tartja ezt a könyvet. El illik olvasni legalább egyszer, de nem kell (sőt, szerintem nem is szabad) megfogadni a benne foglaltakat. Csak az tartja magát a benne foglaltakhoz, aki nem tud magától kitalálni életcélt.
2020. nov. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Katolikusnak neveltek, majd elhagytam a vallasomat, de mostanában megint visszakacsintgatok. A Bibliával úgy vagyok, hogy még ha van is Isten, az a könyv nagyrészt bizonyos emberek politikai nézeteiből áll össze; nem hiszem, hogy sok köze van a valódi Istenhez. Van egy rakás apokrif irat, amiket évezredek alatt hol beletettek a Bibliába, hol kivették őket, attól függőben, hogy egyes uralkodóknak, vagy néprétegeknek éppen mi szolgálta az érdekét.
2020. nov. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is kissé ellentmondásos, hogy keresztény vagy, de a Bibliát elutasítod. Az az alapja a keresztény létnek?

Hogy mit mondok? Járj utána az igazságnak. Én is azt tettem. Lassan már egy évtizede ellenőrzöm a Bibliát, és még mindig elcsodálkozom, hogy mennyire pontos mindenben, mennyire Istentől ihletett mű. Ilyenre csak Isten képes

2020. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Keresztény vagyok , vallom a szentharomsagot , katolikusnak vagyok meg keresztelve de a biblia tele van manipulációval"

No most nem tudom, hogy feltűnt-e, de szentmisén vasárnap 4 részt meghallgatunk a Bibliából (egy általában ószövetségit, egy zsoltárt, egy Szent Pál vagy apostoli levél részletet + az evangélium). Ezek közül még egyszer sem találtál olyan mondatot, ami egy kicsit is megfogott?

"nagyim azt mondta legyek jó ember és kész ennyi!"

Legyél... És mi a jó? Breivik is azt mondta, hogy ő csak jót tett, mikor megölt 77 embert... Sőt, kb. az összes terrorista így gondolja.

2020. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!