Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nekem a cigányok azt...

Ha nekem a cigányok azt mondják "paraszt" akkor én is mondhatom, hogy "cigány"?

Figyelt kérdés
Megyek az utcán, mondja nekem egy srác, hogy figyi paraszt, adjá má egy cigit! Én meg szó nélkül elmentem. Legközelebb ilyen lesz akkor mondhatom, hogy "nincs nálam te cigány"? Vagy csak a cigányok mondhatják ha én mondom az rasszizmus, meg náci vagyok?

2020. nov. 25. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

A náci az más. ELőbb azért te is tanulj egy kicsit...

Az ilyen beszólogatók szintjére pedig nem kell lesüllyedni, különben egy fokkal sem leszel különb.

A paraszttal egyébként nem a magyarságod szidta. Ezt azért tisztázzuk. Szóval ismét visszalyukadtam oda, hogy tanulnod kellene és egy kis intelligenciát növelned.

2020. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Azt mondasz amit akarsz, ez az ő részéről is rasszizmus. Viszont nem érdemes vele foglalkozni. Mert lehet neked megy. Mondjuk én meg tudnám verni mégse foglalkozok velük különösen. Aztán engem hurcolnak meg. Önvédelem az nyilván más.
2020. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez az ő részükről sem rasszizmus. Ez egy szimpla beszólás, amit a világon elég sokan használnak egymással szemben.
2020. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Mondani nem kell semmit, csak a sátorvason tartani az ujjad, várva a támadásra. A vanecigid mindig a rablás előjele kokeróéknál.
2020. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mit tanuljak? Gyűjtőbe jártam mert csesztek a szüleim arra, hogy hova járok, közel legyen.. na mindegy.


Utolsó évben jött ez a parasztozás nagyon elő, konkrétan a magyarokat parasztnak hívják, most erről én tehetek? Én soha nem bántottam senkit, saját árnyékomtól is félek engem vertek sokszor, meg egyszer lerúgtak a lépcsőn és mivel féltem nem szóltam senkinek, gúnyosan annyit mondok "annyira elfogadó vagyok, hogy megértem, hogy jelenlétemmel zavarom kultúrájukat így azt is elfogadom ha ingerűltségüket melyet a többségi társadalom okoz náluk rajtam vezethessék le" volt pár rettegős évem, volt olyan, hogy 4 órát a wc-n voltam mert féltem kijönni így lett 4 igazolatlanom.


Ennek fényében tettem fel a kérdést.

2020. nov. 25. 12:13
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Mondd nekik, hogy a paraszt abból él, hogy rendesen dolgozik.
2020. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 meszike91 ***** válasza:
89%
A cigány az egy népcsoport neve. Sokat elmond a népcsoportról hogy ez már sértésnek számít...
2020. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Már bocsi, de a parasztnak mióta ellentéte a cigány?
2020. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A paraszt a magyar legalábbis a cigányok ezt tartják.
2020. nov. 28. 22:12
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
A paraszt elnevezés a többségi társadalomra a cigányság körében jóval régebbre nyúlik vissza. A cigányoknak voltak bizonyos mesterségeik (lókereskedő, teknővájó, vályogvető, kosárfonó, üstfoltozó, bádogos, fafaragó stb.), míg a magyarokat földműves mivoltuk miatt hívták parasztoknak. Ha valaki ilyet szól be neked ignoráld és ne szólj vissza semmit, vagy mondd azt, hogy bocsánat, de nem dohányzom.
2020. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!