Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 6360 új fertőzött és 115...

6360 új fertőzött és 115 elhunyt - így gyakorlatilag véglegesnek mondható, hogy a korlátozásokat kiterjesztik az év végéig, és semmiféle feloldás nem lesz?

Figyelt kérdés
Vendéglátósok, recepciósok, őszinte részvétem a minimum másfél hónapnyi munkanélküliség miatt.
2020. nov. 26. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem lesz feloldva, de mind láttunk már finoman szólva is merész ötleteket politikai vezetőktől
2020. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2020. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Őszinte részvét? És hogyan gondoltál ebben részt venni? Nem eszel velem szolidaritásból? Nem fizeted be a rezsid, közösen toljuk félre a számlákat?

:\

2020. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Másfél hónap ? Paromnak már 6 hónap sajnos ...mire lett volna munkája 9 nap után ismét kidobták.

De azért köszi az együttérzést van aki csak belerúg az emberbe.

2020. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Hozzá kell tenni, hogy a napi adatok nem naprakészek az új fertőzöttek számát tekintve.

Egy ismerősöm 14-én szombaton érzékelte a szaglásvesztést (csak ennyi volt, meg egy kis fáradtság, de se láz, se köhögés), 16-án hétfőn hívta az orvosát, aki megrendelte a tesztet. 18-án szerdán este értek ki, majd az eredményt csak 24én este 10kor tették fel. Azóta bőven tünetmentes, a doki azt mondta, hogy a megkérés napjától számolja a 10 napot, vagyis mai nappal már elvileg gyógyultnak számít. Második tesztet nem csinálnak, mert nincs rá kapacitás.

Szóval ő már 16án fertőzött volt, de csak a 25-ei adatokban szerepelt, mint igazolt covidos. Ráadásul sok doki meg se kéri a tesztet, hanem maradj otthon, aztán 10 nap után jelentkezz, ha nincs már bajod.

Szóval az, hogy most 6000 fertőzőttet írnak nem a valóságot mutatja, mert benne vannak azok akik már héttel ezelőtt is betegek voltak, esetleg azóta meg is gyógyultnak.

2020. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Bízzál benne, hogy viszonylag hamar élhetővé válik a helyzet! A járványok mutatói nem egyik percről a másikra alakulnak. Ha minden jól megy, akkor napokon belül jól érzékelhetővé válik a pozitív változás és akkor közelebb kerülhetünk ahhoz, hogy enyhítsenek a korlátozásokon. Ez nem vigasztalja azokat, akiknek ellehetetlenítette az életét a vírushelyzet, de jelenleg sajnos nincs jobb.
2020. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez a helyzet simán kitart még jövőre is. Azt mondják, mire meglesz az ideális oltottsági arány, ha már lesz egyáltalán oltás, az is idő. Szóval szerintem még jövő nyárig is simán megy majd a csiki-csuki, hol kisebb korlátozásokkal, hol nagyobbakkal. Iszonyat nagy gazdasági válság lesz ebből.
2020. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

A betegszám az eddigiekhez képest emelkedett annak ellenére, hogy a Cecília szerint csökkenőben van.

Állítólag ma szigorítanak, ami természetesen lehet pont az ellenkezője is, hiszen a "logika" az hiányzik a kormány szótárából.


Szerény véleményem szerint -népszerűsítési okokból- karácsonyi könnyítések lesznek, ami után -sajnos- drasztikus 3. hullám várható majd januártól.

(De ne legyen igazam.)

2020. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a második hullám csúcsa várható karácsonyra/karácsony utánra, nem a harmadik még. :) Nagyon sokan elindulnak a családjaikhoz az ország másik végébe, napokra.


Egyébként nekem is az a tapasztalatom, mint az 5-ösé. Mostmár sokadik ismerősöm járt úgy, hogy lejárt a 10 nap karanténja és tünetmentes lett mire megkapta a + eredményét. Esély sincs újra tesztelni mielőtt újra munkába állna valaki, de sok esetben már tesztet sem kérnek a háziorvosok, mert nincs értelme. Maradj otthon 8-10 napra, C, D vitamin, ágynyugalom, pihenés és szólj ha rosszabbodik az állapotod. Nem covid gyanúval veszik fel táppénzre ezeket az embereket, szóval a napi benyögött statisztikának az ég világon semmi valóságalapja. Az éppen aznap meglett pozitív eredményeket beközlik, de lehet az már két hetes teszt eredménye is.

2020. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!