Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a lányom és...

Mit tegyek, hogy a lányom és a férje normális nevet adjanak az unokámnak?

Figyelt kérdés
Mindketten elvannak a maguk kis világában. Ma jöttek elmondani, hogy kitalálták, a gyerek neve Lira lesz. Lira! Rögtön felvetettem, hogy nem gondolkoztak még pl: Ágota, Ágnes, Eszter, Mária, Kinga, Sára, Ilona, Ildikó, Anikó, Angéla, Gabriella, Ibolya... valami normális néven! Ők nem vették zokon, hogy nekem finoman kifejezve nem tetszik a név. Mondták, hogy nem, Lira lesz. A lányom egyébként saját magával is ezt csinálta. Születési neve Ágnes, ezt, amint betöltötte a tizennyolcat, megváltoztatta Helénára... azt hittem csak viccel, amikor sok éven át mondogatta, megváltoztatja majd, mert utálja. Elfogadom, hogy nem ősrégi nevet adnak a gyereküknek, nade a Lirának névnapja sincs, nem magyar név!
2020. nov. 26. 20:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

Ha Olasz a vezeték nevük, akkor passzolna is, mint:

Olasz Líra.

2020. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Semmit ne tegyél. Az ajánlott neveid meg rettenetesen hetvenes-évekbeliek...
2020. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Majd a gyerek is megváltoztatja a nevét ha 18 éves lesz.

Pl. Líráról Euróra.

2020. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Örülj hogy nem Dzsenifer lesz.
2020. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Könnyebb lesz Pa Lira venni!

Komolyabbra fordítva a szót:

A lányodék abban a tévképzetben élnek, hogy ettől "különleges" lesz a kislány, - holott egy keresztnévnek nem sok köze van ahhoz, hogy egy embernek milyen, az élet folyamán jól kamatoztatható tulajdonságai lesznek. Vélhetően sok idő kell majd neki arra, hogy e tekintetben megvilágosodjon, de sajnos ennek ellenére sem ajánlott beleavatkozni eme részletbe!

2020. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Semmit, az ő döntésük. A Liránál cifrább nevek is vannak.
2020. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem hagyd rájuk.

Nem olyan rémes ez a név.

Max annyit tehetsz, hogy te majd nem így hívod.

Majd kedvesen elbecézed.😃

Egy ismerős unokája kimondhatatlan furcsa nevet kapott.

A nagyszülők csak úgy hívják Töki😀

2020. nov. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Semmit nem tudsz tenni, hagyd rájuk.

Sajnos ahogy előttem is mondták, a lányodék valóban azok közé tartoznak, akik abban a tévhitben vannak, hogy ettől lesz a gyerek különleges. Sajnos sokaknak eddig terjed az értelmük.:(

2020. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
#4 vagyok (Dzsenifer), sajnálom, ha megsértettem valakit, nem állt szándékomban, az ilyen nevű hölgyekkel sincs semmi bajom.
2020. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk ne szólj bele más dolgába. Te ellőtted már azt a lehetőséged, hogy kitaláld a gyereked nevét, ez most az ő döntésük.


Fú de rühellem az ilyen embereket, akik bele akarnak pofázni más dolgába...

2020. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!