Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy csendes,...

Szerintetek egy csendes, félénk, visszahúzódó ember tud érvényesülni az életben?

Figyelt kérdés
Én mindig ilyen típus voltam, már egészen kicsi gyerekként is. Én voltam az, aki egyedül elfirkálgatott magában az oviban, aki nem jelentkezett az órákon, akinek volt egy-két barátja és kész, aki társaságban inkább csendben maradt, aki nem szerepelt az iskolai előadáson stb., stb. Gondolom mindenki érti, hogy miről beszélek. Ugyanakkor emellett egyáltalán nem voltam rossz képességű, sok minden kifejezetten érdekelt vagy sok dolgot én is szívesen kirpóbáltam volna. Csak sokszor ennek még a lehetősége sem merült fel, mindig háttérbe voltam szorítva, mindig elbújtam a többiek között, sokan bántottak is és akármilyen közegbe kerültem mindenhol automatikusan el lettem könyvelve a "csendestársnak". Az eddigi életem azzal telt, hogy mindig a nagyon humoros kis vicceket és a csesztetést hallgattam, hogy "te tudsz beszélni?" stb., illetve csomó ember azt gondolta, hogy valami bunkó, flegma, buta, lusta valaki vagyok... Az iskolában is ez történt a legtöbbször, hiába voltak amúgy jó eredményeim. Maximum akkor kaptam bármi jellegű elismerést vagy dicséretet, ha valaki segített ebben (pl. engem "pushingolt" vagy felhívta rám mások figyelmét). Sokáig úgy voltam vele, hogy ezzel nem kell foglalkozni, hagyjuk, nem fontos stb., de már én is érzem, hogy ez nem fog tovább működni és így nem lesz belőlem soha semmi. Ráadásul pont olyan dolgok érdekelnek (pl. képzőművészet, újságírás és média, tanítás, szociális munka), amikhez az is kell, hogy "tökös" legyen az ember, legyen egy erős és határozott személyisége, kisugárzása és kiállása amivel meg tudja ragadni az embereket és hatni tud másokra. Én pedig az eddigi tapasztalataim alapján egyáltalán nem vagyok képes erre, nem tudom megmutatni és átadni az embereknek, hogy mit tudok.
2020. nov. 26. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést. Ugyanilyen vagyok kiskoromtól kezdve. Bár nekem nagyban rátett, hogy rengetegen csúfoltak általánosban, mert nem voltak a fogaim egyenesek. Visszahúzódó lettem, és ez a mai napig megmaradt. Van néhány barátom, van munkám, elvégeztem az egyetemet, de mindenhol én voltam a kis csendes. Jelenleg is járok egy tanfolyamra, ahova emiatt szintén nem tudtam beilleszkedni. Mindenki mondja a témákat, én meg csak hallgatok. Mondjuk ők már családos, negyvenes emberek, de ettől függetlenül hátránynak érzem, hogy ilyen vagyok sajnos. Szerintem aki harsányabb, nagyszájú, kiáll magáért, kibeszéli magàt mindenből az jobban érvényesül az életben. De magadat sem kell leírni emiatt. Lehetsz szuper majd a szakmádban!

26N

2020. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok és sokat elmélkedtem azon, hogy vajon személyiségemhez illő szakmát fogok e elsajátítani.

Hozzád hasonló személyiséggel jövőre mentőtiszti főiskolára jelentkezem. Sokan megdöbbentek mikor megtudták, hogy pont én, pont ilyen szakmát szeretnék végezni de én azt gondolom, hogy ha az ember valamit igazán akar abból kifogja tudni hozni a maximumot és ha kihozza a maximumot akkor érvényesülni is fog tudni.

Egyébként az ember személyisége rengeteget változik az élet folyamán szóval korántsem biztos, hogy ugyanilyen csendes ember maradsz.


Sok sikert kívánok neked és fel a fejjel, sose add fel az álmaid mert később megbánhatod! :))

2020. nov. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk ez a sorsunk. Biztos Neked is halak a csillagjegyed. Ha igen - akkor nincs mit tenni.
2020. nov. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3%

"Én mindig ilyen típus voltam, már egészen kicsi gyerekként is."


Ez semmit sem jelent.

Én is ilyen voltam, és most már másmilyen vagyok.

Hihetetlen módon fejlődőképes vagy Te is, ha hajlandó vagy szembeszállni a gátlásaiddal, és legyőzni azokat.


Tudatosítanod kell magadban, hogy az a sok negatív reakció, amitől a megnyilvánulásaid kapcsán félsz, csak a fejedben létezik.

2020. nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamról olvasnék.:D


Azt mondom, csinálj valamit, ami a komforzónádon kívül esik. Hidd el a sikerélmény(ek motiválni fog(nak) téged.

2021. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!