Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha alapból csendes, visszahúzó...

Ha alapból csendes, visszahúzódó vagyok akkor nem segít semmit egy pszichológus?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
De, tud segíteni, ha megnyílsz neki.
2019. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem világos, MIT kellene segíteni.

A csöndes, visszahúzódó ember nem kezelni való, egyszerüen ilyen alkat. De ettöl nem kell gátlzásosnak lennie, az egész más probléma.

A pszichológus meg elvileg mindenkinek tud segíteni, aki engedi és nem úgy áll hozzá, hogy majd valami csodát tesz a szakember, neki csak oda kell menni.

A pszichológus nem ad kész megoldást - mivel ahány ember, annyiféle módszer a megfelelö -, csak segít neked megkeresni azt, hogy te hogy tudod rendbehozni azt, ami téged zavar.

2019. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Egyszer egy pszichiáter professzor azt mondta (amikor a pszichiátrián voltam egyetemi gyakorlaton), hogy a személyiségünk 25-30 éves kor között átfordul az ellenkezőjére.

Lehet is benne valami, mert még egyetemista koromban ennek elkezdtem utánaolvasni, és nagyon sok olyan orvosostudomámyikönyv van ami erre a témára épül.

2019. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, ha rám hallgatsz nem változtatsz rajta. Kell egy két barát (ami nekem sose volt) és egy barátnő (oké neked lehet más lenne az életed értelme, nekem egy szerető visszahúzódó lány, tehát egy élet értelem kell neked) és egy hobby amivel jól érzed magad. hidd el a sok hátba szúró emberre nincs szükséged! Előbb utóbb elhanyagolnak aztán végképp leszarnak..
2019. júl. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ha azért vagy csendes és visszahúzódó, mert szorongsz, és ez szenvedést okoz neked, akkor érdemes lehet felkeresni egyet


ha alapból jól érzed magad, és csak azért szeretnél extrovertáltabb lenni, hogy megfelelj ennek a társadalmi normának, akkor ezzel is lehet foglalkozni


ha meg nem szenvedsz ettől, fogadd el - mindenki más:)

2019. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!