Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják small talk...

Miért tartják small talk témának a gyerekvállalást (és annak hiányát) a fodrászok, kozmetikusok? Hogy lehet udvariasan elutasítani az ilyen kérdéseket?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 11:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
46%
csevegés
2020. nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Én megoldom azzal, hogy nem reagálok vagy csak hümmögök, aztán egy idő után elhallgatnak. Eleve utálok non stop beszélgetni egy olyasvalakivel, akit nem is ismerek, nem vagyunk barátok. A magánélete meg nem érdekel. De váltottam már emiatt fodrászt, mert képtelen volt befogni és nagyon irritált a folyamatos pofázás.
2020. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

10. A "csevegés" nem ilyen behatárolt, mert csevegni bámiről lehet. Van baráti csevegés is, baráti "small talk" nincs, a small talk kifejezetten idegenekkel folytatott udvariaskodó beszélgetés, amelyek...


11. ...többnyire hétköznapi, lényegtelen témákról szólnak - azaz pont de, az időjárásról, a te viszonyulásodtól függetlenül.

Magánjellegű téma, ami a te saját társadalmi helyzetedet érinti (pl. jövedelem) vagy a személyes döntéseiddel kapcsolatos (vállalsz-e gyereket, mit gondolsz a házasságról stb.)

Remélem, érzed a mélységes különbséget a kettő között.


Volt már fodrászom, aki besértődött egy ilyen "Ne haragudj, nem szeretnék beszélgetni" válaszra, meg közmetikusom, akinek megmondtam, hogy "Nem szeretnék gyereket." Erre ő felcsattant, hogy "Bezzeg a cigányok szülnek".

Kerestem is helyettük más fodrászt, kozmetikust, de valahogy mindegyikük imád ilyesmiben vájkálni (meg kibeszélni a kollégájáit és a többi vendéget, ami szintén roppant kellemetlen és visszatetsző).


Amikor bemegyek egy fodrászatba vagy egy kozmetikéba, akkor egy szolgáltatást veszek igénybe, amit rendes borravalóval együtt meg is fizetek, nem értem, miért kell még emellé attrocitásoknak is kitenni magam.

2020. nov. 27. 12:00
 14/30 A kérdező kommentje:

Kicsit más írni, mint beszélni, tudod, két különböző készség. :)

Én például az íráskészségemből élek, de beszélni utálok. Sok embert ismerek, aki meg pont fordítva van ezzel.


Amúgy meg igen, tudod a Gyakorikérdésekre "hosszasan írni a semmiről" jövök fel, a fodrászatba meg azért megyek be, hogy levágják a hajam. Mindent a maga helyén.

2020. nov. 27. 12:09
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nekik az, mert nekik magától értetődő, hogy mindenki akar. Én sem akarok, és el is szoktam mondani normálisan. Bár van, aki bedühödik, hogy nem akarok gyereket (qrva fura), és az inkább ne mászkáljon ollóval a fejem körül. 😅
2020. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
27%

" nem értem, miért kell még emellé attrocitásoknak is kitenni magam."


Hát bocs, de aki ilyen helyzetben a beszélgetést attrocitásnak érzékeli, ott nem a fodrásszal van a probléma...

2020. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
17. Olvasd vissza azt a hozzászólást, és értelmezd, hogy mire vonatkozott :) Köszi.
2020. nov. 27. 12:46
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, Angliában volt, hogy egy szalonban hoztak létre pár "quiet chair"-t. Ha foglalsz időpontot, mondod, hogy ilyen széket akarsz, és akkor a fodrász nem fog cseverészni.
2020. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
25%

Valahol látszik, hogy általában "defektes" antiszociális emberek használják az oldalt, mert minden "szocializálódásra" ösztönző válasz 0% :D


12:03-nak van igaza, ahhoz képest hogy a kérdező nem szereti a small talkot elég hosszan képes süketelni a semmiről, hosszasan kifejtve mekkora "first world problem" hogy hozzá mer szólni a fodrász :D


Mehet a lepontozás.

2020. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%

#20: 10pontos! :))))


(én felpontoztalak! :D)

2020. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!