Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az eddigi...

Mit tegyek, ha az eddigi egész életem egy nagy nulla?

Figyelt kérdés

Egy gyáva, megalkuvó ember vagyok. Nem mertem szinte semmit, se a barátaimat, se a véleményem, se az érzéseimet felvállalni soha mások előtt, mert féltem, mit gondolhatnak/mondhatnak/tehetnek. Iskolát is szüleim döntése szerint választottam, mert nem mertem felvállalni, hogy mást akarok tanulni.

Több barátságom is így ért véget, hogy egyszerűen féltem, mit gondolhatnak mások, ha vele látnak. Attól egyenest rettegek, hogy valaki például a fényképeimre/verseimre/másokkal folytatott beszélgetéseimet megláthassa.

Mindig magabiztosnak, erősnek, okosnak akartam látszani, mert tudtam hogy gyenge, önbizalomhiányos és buta vagyok.


Most itt vagyok, lassan végzek az egyetemmel, el tudok majd helyezkedni, de se barátaim, se párom, se tapasztalatom, se élményeim, se emlékek.


Amim van az a kis családom (szülők, nagyszülök) és a tudásom, de ötletem sincs, mit kezdjek magammal most?


2020. nov. 28. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Kezdhetnéd azzal, hogy kevesebb időt töltesz itt, és csinálsz helyette valami hasznosat. Tűzz ki elérhető célokat, vezess naplót, beszélgess a szüleiddel erről.
2020. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Menj el pszichológushoz, ez így eléggé szociális fóbiának tűnik.
2020. nov. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el élni...és légy hálás, hogy még élnek a szüleid, nagyszüleid, hogy egyetemet végzel és lesz munkád. A többi majd jön magától, ha hajlandó vagy felvállalni és tenni a változásért!
2020. nov. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kezdj valami kreatív hobbiba, de olyanba ami nagyon távol áll tőled😃 tanuld meg, csináld. Nekem tökre bejött.
2020. nov. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De mi volt az oka annak, hogy féltél, hogy valaki a barátaiddal lát?


Szégyellted őket? Vagy magadat szégyellted, hogy mit hisznek rólad, hogy vannak barátaid?

2020. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még, ha újra visszajön az élet menj el bulizni, kúrj le pár ribit, egyből jobb lesz
2020. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több reklámot kell nézned. Úgy látom a reklámok sok embert mentettek meg a lelki űrtől. Vegyük csak a Koca Kóla reklám szövegét "az élet íze" Újabban kiégett trottyokkat "mit nem próbáltam még" ültetnek hullámvasútra, motorra.
2020. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!