Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha tehetnétek visszamennétek...

Ha tehetnétek visszamennétek a múltba ? A saját múltatokba, vagy a történelmi múltba? Ha igen, csak külső szemlélők lennétek, mintha egy filmet néznétek, vagy be is avatkoznátok? Ha nem, miért nem ?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 14:04
A kérdező szavazást indított:
Visszamennék a múltba és beavatkoznék
Visszamennék a múltba, de csak külső szemlélőként
Nem mennék vissza.
32 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem avatkoznék be. Ki tudja milyen kisebb vagy nagyobb hatása lenne (Pillangóhatás)
2020. nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Visszamennék és sok mindent is csinálnék... kezdve a pályaválasztással, majd pedig rá sem néznék arra a férfire, akivel 2 évig úgy voltam együtt, h mellettem mennyasszonya volt... És például férjhez sem mennék vagy ha igen, nem ehhez az emberhez. Szval elég elcseszett életem van.
2020. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan opciót nem érzékelek, hogy visszamennék és élném azt az életemet, amit a kiválasztott korban éltem. Pedig ilyen is van - az esetemben.
2020. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szemlélőnek a történelmi múltba, és a saját múltam kisgyermekkori részébe mennék vissza, újranézni pár olyan jelenetet, amelyekről már csak homályos emlékeim vannak.

14 éves koromtól felfelé viszont sok olyan dolog történt már velem, amit szívesen megváltoztatnék, vagy épp újraélnék, úgyhogy azokat már aktívabban befolyásolnám.


27/F

2020. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Visszamennék a gyerekkoromba és lebeszélném a szüleimet a fogszabályzásról (tönkretették a fogzománcomat, és nem is volt nagy defekt, ami miatt indokolt lett volna), később pedig középiskolás koromba mennék a továbbtanulásomat módosítani. Akkor jó döntésnek tűnt, de azért így utólag elnézve lett volna sokkal jobb döntés is.
2020. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Vajon a technika eljut oda egyszer, hogy kifejlesztik az időgépet ? És nem lesz káosz, ha mindenki "utazgatni" akar majd ?


Köszönöm egyébként az eddigi válaszokat :)

2020. nov. 30. 14:26
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Visszamennék szemlélőnek pl. abba a korba, amikor a piramisokat épitették, vagy a Stonehenge épitéséhez. De mostanában már arra is kiváncsi lennék, milyen lesz az élet a virus után.

A saját életemben pedig a nyolcadikos énem korába. Nem mertem szembeszállni szüleim akaratával a pályaválasztást illetően. Gyakorlatilag annak iszom a levét még mindig.

2020. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A történelmi múltba inkább szemlélőnek, bármi beavatkozás ki tudja, hova vezetne a jövőben. Pl épp Birkenauban járok, megsajnálok egy gyereket és megmentem, hogy aztán túlélje a 2. vh-t, aztán valamelyik gyereke meg lelövi a zorbánt 40 év múlva, hát hova vezetne ez? :)

A saját múltamba meg okvetlen beavatkoznék, könnyű dolgom lenne, tudom melyik hiba hova vezetett.

2020. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, hanem inkább jobb lenne vége lennie ennek az egésznek.
2020. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A történelmi múltba csakis szemlélőként mennék vissza, puszta kíváncsiságból.

Saját múltam esetén pedig már változtatás céljából, és hogy újra átéljem pár nagyon kedves emlékemet.

A németet komolyabban kellett volna vennem, sportot is hamarabb kellett volna elkezdeni, mert úgy érzem, hogy eddig még semmit sem tettem le az asztalra, és ha előrelátóbb vagyok, akkor most nem lenne ez a felállás..

2020. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!