Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felvennétek a gépjárművezetést...

Felvennétek a gépjárművezetést tantárgyként a középiskolai oktatásba?

Figyelt kérdés

Úgy képzelem el, hogy valamelyik olyan tantárgy helyett sokkal hasznosabb lenne ami töltelék/felesleges (ezt mindenki döntse el maga, hogy melyiket tartja annak) mint pl. történelem, irodalom, kémia, testnevelés.

Érettségi tantárgy lenne a kresz, és utána egyéni döntés alapján, egy bizonyos időn belül le lehetne tenni a forgalmit is.


Mit gondoltok erről?



2020. nov. 30. 20:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%

A testnevelés fontos, mert sok gyerek, aki nem sportol valamilyen egyesületnél, az csak tesin mozog. 12 évesen a konditerembe vagy a boulder terembe se fog elmenni önként. Na jó, a másodikban sok gyereket látni.


Más kérdés, hogy az, hogy sorbabállnak a 14 évesek tesin, szekrényugrás, magasugrás, kötélmászás... Szerintem kicsit veszélyesek is meg így nincs mozgásértéke a tesinek.


Ha döntő ember lennék, heti 3 kőkemény tesi lenne, akár gépeken, akár aerobic, akinek kell, gyógytorna. Utána zuhanyzási lehetőséggel. Ja, és nem osztályoznék. Viszont a részvétel természetesen kötelező lenne.


A mozgás kell.



A tantárgyak pedig sokszor azért jók, mert javítják a logikai készséget, fejlesztik az analitikus gondolkozást, edzik a memóriát, a koncentrációs készséget, javítják a szövegértést. A történelem kapcsán megtanuljuk, kik vagyunk, honnan jöttünk, az irodalom az emberről, emberi természetről tanít. A tanulás maga javítja a kitartást, időbeosztásra nevel.

Mindezekért vagyok azon a véleményen, hogy nem elegendő csak azt megtanulnuk, amit közvetlenül használni fogunk.


Mindemellett ha én lennék ott fent, totál megreformálnám a magyar oktatási rendszert.



A KRESZ-t már a gyerekeknek is kőkeményen tanulniuk kellene.

Életet is menthet.


Én a bringázást vizsgához kötném. És ezen a véleményen voltam akkor is, amikor még nem volt meg a B kategóriás jogosítványom!!



A gépjárművezetés se egy haszontalan tudomány.

2020. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

A gondolat nem rossz, a felesleges tantárgyakról alkotott elképzeléseidben viszont nem egyezünk :D


Én fakultatívan képzelném el, de lenne egy kötelező kresz, ami gyalogosként/biciklisként ugye mindenkit érintene.


Ha meg le akarja tenni valaki az A/B kategóriát, fizesse ki, a sulik meg kooperáljanak az autós sulikkal.


Semmiképp sem kötelezően iktatnám be, mert sokan nem tudják megfizetni, ingyen meg semmi sincs.

2020. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én jó tanuló voltam, szerettem a tantárgyakat. Ettől függetlenül egyetértek veled.


Nem azt mondom, hogy egyből forgalmi oktatás kellene, de KRESZ és a rutin nem ártana. Az elsősegély sem árt, és nem csak közúti balesetekre vonatkozik. Ha pl. tesód leesik a fáról, és úgy töri el a kezét, akkor sem árt, ha egyből tudod, mit csinálj vele.

2020. nov. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki alkalmas gépjárművezetésre.


Kötelező KRESZ oktatást viszont már általános iskolában bevezetnék, gyakolattal (!), ami azt jelenti, hogy elmennek sétálni, megvizsgálják a táblákat, forgalmi helyzeteket, illetve léteznek KRESZ parkok is. Így mozogna is a gyerek, és valami hasznosat is tanulna.


Kresz vizsgát 10-12 évesen lehetne tenni, és kreszvizsga birtokában közlekedhetne egyedül, biciklivel a gyerek.

2020. dec. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

#14


Természetesen a gyalogos közlekedéshez nem kell kreszvizsga, de a kresztudás nélkül hesszelő biciklisekből elegem van.


A kötelező gépjárműoktatás miatt meg kizárva érzik magukat az eü szempontból alkalmatlan gyerekek. Fognak még eleget szívni eleget a jogsi hiánya miatt, nehogy már az osztálytársaik is ezzel bactassák őket az isiben, hogy ő "mééénemvezethet"


:)

2020. dec. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem lenne kifejezetten rossz ötlet a KRESZ, továbbá az elsősegély tanítása középfokú oktatás keretein belül, valamilyen tantárgy részeként. Azonban önálló tantárgyként ezt egyáltalán nem tudom elképzelni, nem állná meg a helyét, vannak ettől azért eggyel fontosabb tárgyak. Semmilyen országban nem hallottam még erről, hogy ez bárhol is így működne, javítsatok ki, ha tévedek. Ez kicsit hiú ábrándnak tűnik nekem. Továbbá így is sok a felelőtlen fiatal a volán mögött, inkább felelősségtudatot kellene tanítani/tanulni először (kinek nem inge...). Szép napot!
2020. dec. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem alsóban tanítottak kreszt, szerda délutánnonként volt, a játékidőnk alatt, utáltam mint a szart. Amúgy jó ötlet lenne.
2021. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!