Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házasság előtt szex bűn?

Házasság előtt szex bűn?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek, fiatal katolikus vagyok, 21 éves, 2 éve élünk együtt a barátnőmmel, nekem is ő volt az első meg neki is én, de viszont még nem vagyunk házasok, dolgozunk, élünk szépen,, szoktunk segíteni azon akik tudunk, nem cigizünk, nem fogyasztunk alkoholt,, békességben élünk embertársainkal,, néhány gyülis ismerősöm szerint ez súlyos bűn hogy házasság előtt szeretkezunk, én úgy gondolom túl sok minden bűn a bibliaban! Elég lenne az hogy szerintem szeresd a másik embert , add meg a tisztelet, de a magán élete mindenkire magára tartozik. Szerintem Isten is azt akarja hogy boldogok legyünk. Hiszem hogy van túlvilág, de az örökké tartó pokolban nem hiszek mert akkor Mennyei Atyank kegyelme nem lenne végtelen. Üdv egy fiatal katolikus. Várom a válaszokat. 🙏🙏🏻❤️❤️🙂
2020. nov. 30. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Dehogy bűn.De ha megvagytok nélküle,egészségetekre.
2020. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Ahogyan ti szexelnétek, úgy nem lenne bűn. Sőt kb semmi. Szóval kár is lenne.
2020. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

már megint te?


isten eljön a pélódért és levágja szóval irány a templom

2020. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ezek a vallásosak a legszánalmasabbak, akik ilyen svédasztalként élik meg a vallásukat, ez a rész tetszik ebből veszek, az nem, abból nem. Sokkal egyszerűbb lenne ha ráébrednétek hogy nem egy több ezer éves hagymázas összefércelt mesekönyv alapján kéne élni az életeteket. :D
2020. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Nyugi, troll a kérdező, már egyszer feltette ugyanezt a kérdést.
2020. dec. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagytok katolikusok. Aki tényleg katolikus, az betartja a vallásának törvényeit. Ugyanígy bármilyen más vallásban is. Nem szemezgetnek, hogy oké, ez tetszik, ezt betartom, ezt nem, mert ez nehéz. Vegetáriánusnak sem mondhatod magad, ha csak bacont eszel, más húskészítményt nem.


Szóval de, a katolikus vallás szerint halálos bűn, és aszerint van pokol is.

2020. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!