Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hogy látja a járvány...

Ki hogy látja a járvány helyzetet?

Figyelt kérdés
Én abszolút bizakodó vagyok. Jönnek itt most a háttérhatalmakkal, hogy szándékosan eresztették rá az emberiségre, stb. Lehet kissé őrült vagyok, de én az életben mindig a pozitív oldalát néztem az eseményeknek. Hogy ennek is valami üzenete van, a tudatosságra próbál rávilágítani, hogy ne lökjük föl a másikat a buszon, hogy ne toljuk rá a lábára a bevásárló kocsit a boltban, hogy ne vásároljuk orrba-szájba olyan műszaki cikkeket, amire semmi szükség. A maszkkal, hogy értékeljük a oxigént, amit adott a teremtő, hogy ne szennyezzük feleslegesen a környezetet. Hogy a tévét talán érdemes lenne kikapcsolni. Ti hogy látjátok? 22/F
2020. dec. 3. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Igaza volt az összeesküvés elméletes embereknek, szemünk előtt vált-válik valósággá a horror.
2020. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Én nem bizakodó vagyok, hanem realista és ha engem kérdezel, csak a borzasztóan naiv emberek nem látják a kétes/furcsa oldalát ennek az egész korona-mizériának. Vannak pozitív hozományai, de legfőképp negatív, és akkor ki tudja vajon meg-e éri országokat romba dönteni egy olyan betegség miatt, amiből a fertőzöttek 2/3 része ki is gyógyul. Vannak ennél durvább betegségek is szerintem.
2020. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

"ne lökjük föl a másikat a buszon"

Ugyanúgy fellökik egymást az emberek, a forgalom nem csökkent.


"ne toljuk rá a lábára a bevásárló kocsit a boltban"

Ezt nem is tudom, hogy egyáltalán hogy a fenébe jön ide.


"ne vásároljuk orrba-szájba olyan műszaki cikkeket, amire semmi szükség"

Így, hogy az emberek otthon vannak, mégtöbb műszaki cikket vásárolnak, mert valamivel el kell ütniük az idejüket.


"maszkkal, hogy értékeljük a oxigént"

Már amennyi levegőt lehet kapni a maszkban.


"hogy ne szennyezzük feleslegesen a környezetet."

Gondolom ezért van tele az utca az eldobott egyszerhasználatos maszkokkal.


"Hogy a tévét talán érdemes lenne kikapcsolni."

Megint csak teljesen értelmetlen "észérv". Ha az ember estére otthon KELL hogy legyen, akkor inkább mégtöbb TV-t néz, nem?


Ne haragudj, de az alátámasztásaid inkább azt mutatják, hogy őrült vagy, de nem azért, mert a dolgok pozitív oldalát próbálod látni, hanem mert képtelen vagy normálisan érvelni.

2020. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Jelentősen túl van dramatizálva, és minden szinten csak rontott az életemen és elvett tőlem. Alig várom, hogy vége legyen, mert elég röhejesnek tartom, hogy egyeseknek egy vírus kell ahhoz, hogy megtanulja az alapvető illemet és tiszteletet.

21/L

2020. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Üzenete van? Na de milyen? Ennél magasabb szinten folyó gyülőlködést még életemben nem hallottam/olvastam mint ami most a diliház kezdete óta elkezdődött.

Maszk, meg az oxigén megbecsülése? Frászt! Ha valaki véletlenül elfelejti/nincs nála/orvosilag indokoltan nem hordhatja, az ugyebár nincs ráírva senkire. Mégis fel mer szállni járműre (ma már elég az utcára így kimenni), bizony hallottam olyan esetről, amikor majdnem meglincseltek valakit.

Pozitív hozadék, hogy vadidegen embereket potenciális gyilkosnak neveznek és a neki meg a családjának egyenesen a halálát kívánják egyesek csak azért, mert annak a másvalakinek más véleménye van a helyzetről és még az agyát sem rest használni?

Nem tolják egymásra a bevásárlőkocsit? Mint amikor tavasszal rendszeresen ölre mentek emberek az utolsó csomag lisztért/cikorért/élesztőért?

Picikét még gondolkodj ezeken a dolgokon, nagyon el vagy tévedve.

2020. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Engem az gondolkodtat el, hogy gyakorlatilag a semmiért van mindenki korlátozva és az össze valamire való szórakozási lehetőség, akár egy ebéd a kollégákkal, akár egy kisebb nagyobb utazás, vagy egy esti séta is "tiltott".


Miközben alapból influenzás szezonban a HETI halálozások száma ~1.000 Fővel magasabb mint a nyári időszakokban.

2020. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Ami igazán szomorú, hogy ez is tipikusan az a helyzet ahol bármiféle érvet felhoznál akkor a torkodnak esnek, hogy mennyien meghaltak, nem tiszteled a halottakat, felőled bárki megdögölhetne.


Ez a "bárki megdögölhetne" kártya amit ilyenkor bármilyen esetben ki lehet játszani.


Holott sokkal elgondolkodtatóbb, hogy végig sétálva az utcákon Budapest belvárosa egy kihalt kisvároséval lett egyenlő. Éttermek amik éppen bővítettek, most végleg bezártak. Légi közlekedés is teljesen kész van. Pedig a Wizz Air elég szép növekedésben volt.


Elég csak belegondolni, hogy akár csak 1-2 millió Forint tartalékot is évekig gyűjtenek az emberek. És most sokaknak teljesen kinullázódott a kassza. Tönkrementek vállalkozól, állás nélkül maradtak emberek.


Az emberekről meg ne is ejtsünk szót...


Amikor egy kirándulós csoportban neki esnek az egyszeri kirándulóra, hogy "MIATTAD LESZÜNK OLASZORSZÁG, MIATTAD NEM LESZ SOHA VÉGE" csak mert kimenne tök egyedül egy kib..szott erdő közepére. És szó szerint a halálát kívánják. Ott elgondolkozom, hogy ráférne a világra egy valódi pusztító járvány...

2020. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Én azt nem értem ha mindenkin maszk meg 1 méter meg amugy en emberek közé is ritkàn jàrok, hogyhogy elkapott a csalàdunk egy taknyos nàthàst virust ugy mégis?


Mégcsak nem is influenza, nem is covid. Egy kis primo baci csak.

Szoval ennyit a korlátozásokrol meg a gazdasàgi csödröl is.

2020. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

En azt látom, hogy egy 2008asnál nagyobb gazdasági recessziót álcáznak a teljes világon ezzel a vírussal.

Mellesleg ügyes húzás... a recesszió így is lezajlik, mégsem fogják a hatalmon lévő kormányokat hibáztatni miatta a nagy tömegek...

2020. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#7 igen, ez tapasztalható, mégha próbálsz pozitívan hozzáállni, akkor is neked esnek, őrült vagy, stb jelzőkkel, miközben most lehetőség lenne változtatni, olyan dologgal foglalkozni, amit valóban szeretsz, s abban fejleszteni magad. Akinek ott lenne a lehetőség, hogy megtermelje a betevő falat jelentős részét, az is inkább elmegy, s megveszi a boltban. Amúgy #3, a tévén kívül is van élet. Önfejlesztés? De nem haragszom rád #3. Szép estét!
2020. dec. 3. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!