Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnéd a járvány...

Hogyan kezelnéd a járvány helyzetet?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy téged hatalmaznak fel arra, hogy kezeld a járványt. Milyen intézkedéseket hozznál meg és miért?
2020. nov. 3. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Sehogy … osszetakaritanam neha a hullakat.
2020. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy a svédek.
2020. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Nincs is járvány.
2020. nov. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
61%
Hallgatnék a szakértőkre.
2020. nov. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet olyan terjedelemben leírni, hogy legyen bárkinek is türelme végig olvasni. A kulcsszó a következetesség.
2020. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Meghallgatnék több ágazatból VALÓDI szakértőket akik segítségével kielemezném a helyzetet és annak súlyosságához mérten hoznám a döntéseket.


Jelenlegi helyzetben nehéz lenne jól kijönni a dologból, nagyon el lett szabadítva a vírus. Én ezt nem engedtem volna hisz mindannyian tudtuk, hogy ősszel lesz második hullám és akinek volt egy kis esze az tudhatta volna, hogy hosszabb lesz és jelentősebb mértékben meg fogja terhelni az egészségügyet mint tavasszal.



Ha nyáron végig zárva maradtak volna a határok, a koncertek és egyéb tömegrendezvények elmaradtak volna (beleértve a focimeccsek zárt kapus megrendezését), a maszkviselés iránti fegyelmet pedig nem hagyták volna ellankadni akkor nem tartanánk itt.


Szeptembertől kezdődőleg pedig az oktatás és munkahelyek megóvása érdekében a pedagógusoknak és a dolgozóknak ingyenes és rendszeres szűréseket rendeltem volna el. A tankerülettel való kommunikációt rugalmasabbá tettem volna, hogy ahol megjelenik a fertőzés ott azonnali hatállyal el lehessen rendelni a digitális oktatást amely a 10 nap leteltével szűnne meg. Azokat a családokat akik pedig kiesnek a munkából járványügyi szempontból anyagi támogatással segítettem volna a 100%-os táppénz mellett természetesen. Ahol megoldható ott pedig a munkáltatókat arra utasítottam volna, hogy helyezzék előtérbe a home office-t.



Ha ebben a helyzetben hirtelen a miniszterelnök helyébe csöppennék sajnos nagyon nehéz helyzetbe kerülnék. Egyetemeket, középiskolákat azonnali hatállyal digitális oktatásra állítanám, az általános iskola felső tagozatában hibrid oktatást rendelnék el, óvodákban és alsó tagozatban pedig csoport bontásban tanulhatnának a tanulók szigorúan távolságtartással és változó csengetési rendekkel, hogy a folyosókon is kerüljék a tömörülést.

Ami pedig a legfontosabb támogatni a családokat anyagi szempontból és azokat a diákokat pedig elektronikus eszközökkel akik erre rászorulnak. Családi összejöveteleket korlátoznám, az utcai tömörüléseket megtiltanám, talán a város központjaiba ahol a legtöbb ember előfordul ott kötelezővé tenném nyílt téren is a maszkviselést.


Most így hirtelen ennyi jut eszembe, nyilván élesben jobban átgondolnám a helyzetet illetve a szakemberek véleményére is támaszkodnék.

2020. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Svédeknél semmi szigorítás és semmi extra.. Influenzába többen halnak meg..
2020. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Baszhatod a svédeket ha nálunk nem működött a módszerük
2020. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindegy. Nem teszik tönkre a gazdaságot legalább nem úszik csődbe az országot. Mégsincs pánik meg agymosás.
2020. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk már csődbe vitték azt is meg az egészségügyet is.


Innentől már mindegy mit csinálnak, rontani már nem tudnak a helyzeten.

2020. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!