Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány jól kezeli a...

A magyar kormány jól kezeli a járvány helyzetet?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 19:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, ne zárjon be semmi
Nem, korlátozások kellenek
41 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ti milyen korlátozásokat vezetnétek be?
2020. okt. 31. 19:36
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
"Zarjon be minden"?? Normális, aki ezt akarja.
2020. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

- Elrendelném a home officet minden szellemi munkahelyen, csak különleges indokkal lehetne behívni az irodába.

- 100 fő feletti rendezvények tiltása

- Minden egyetem távoktatás, szintén csak különleges esetben lehet behívni a diákokat, és akkor nagyon szigorú ellenőrzés

2020. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Idősek kijárási tilalma pár hónapig, heti egy ingyenes élelmiszer kiszállítással.

Emellett eltörölném a karantént külföldi utazás során. Ennek egyedül akkor lenne értelme, ha 1 millió főre lebontva 2-300.000 teszt mellett lenne 5-10000 fertőzöttünk, miközben a világban tombol a járvány. Mivel Európa egyik legfertőzöttebb országa vagyunk, nonszensz az egész.

Majd elfelejtettem: normálisan tesztelnék! Az is nonszensz, hogy fertőzöttek házastársait le sem tesztelik, addig amíg nem produkálnak tüneteket, holott tudjuk, hogy tünetmentesen is lehet fertőzni.

2020. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem. Sem elméletben, sem gyakorlatban.


A gyakorlatban nem működik a kontaktkutatás, egy háztartásban élők nem egységesen vannak karanténban, közeli barátokat, munkatársakat és érintetteket hol felkeresik, hol nem. Ha már megtörtént a karanténbazárás, a covid mentő is több napos csúszással érkezik, ahogyan a teszteredmények is. Nincs következetesség, ismerősöm pénteken kapott egy pozitív teszteredményt, hétfőn már járhatott, kelhetett, mert akkor ért véget a karanténidőszak (hozzászámolták azt is, amit önkéntesen volt otthon). Azt is unom már egy kicsit, hogy eddig legalább 20 ezret költöttem maszkokra és fertőtlenítőkre, bár ezt azért el tudom fogadni, magamért is csináltam.


És elméletben sem állják meg a helyüket a mostani korlátozások. Étteremben maszkot kell hordani, csak akkor nem, amíg eszünk és iszunk? Ez nonszensz. Nem csak azért, mert az emberek úgysem tartják be, hanem mert evéssel és ivással töltik az emberek idejük 80%-át az éttermekben, 20%-nyi maszkhordás nem old meg semmit. Én azt értem, hogy próbálják menteni a menthetőt, de lett volna annak más, járványügyileg javallottab módszere is jézusom. Aztán igazából ennyi, más nagyobb intézkedést nem is tudok felmutatni így, második hullámra. Jahh de, a statisztika hamisítást. Nem, nem arra gondolok, hogy most valakit nőként írtak be az adatsorokba, az egy abszolút "belefér" kategóriájú tévedés, valaki, mikor felvitte az adatokat félrekattintott, kész. Arra gondolok, hogy a kormánymegbízottak összekeverik az első és második hullám adatait, hogy az ezer főre jutó halottak száma és hasonló érzékeny elemzések jobb képet fessenek a valósnál. De könyörgöm ez sem statisztikailag, sem orvostanilag, sem járványügyileg nem helyes eljárás. Az is egy irány, ha azt mondjuk, hogy most nincs központi járványkezelés, mindenki viselkedjen felelősségteljesen. De ez nem fér össze azzal, hogy nincs járványkezelés és be is csapjuk az embereket, hogy "hű de jól kezeljük a szituációt, milyen alacsonyak a számok, európai éllovasok vagyunk ebben is" stb.

2020. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem a kormánnyal van a probléma.
2020. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
35%
Objektíven kijelenthető, hogy nem, hiszen több a fertőzött és a halott, mint a világátlag.
2020. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem is értem miért aggódtok kialakult helyzet miatt. Az igazán fontos dolgokkal most is tud foglalkozni a kormány, pl. 204 milliárd az atletikai vb szarjaira. Az, hogy ti közben majd belepusztultok, esetleg csődbe mentek, na az a ti problémátok. A statisztikák úgyis csak a sikerről fognak majd szólni. Pont, mint az emelkedő bérek statisztikái.

Szóval itt minden fasza. Aki ezt megkérdőjelezi, az nyugatról pénzelt féknyúzterjesztő.

2020. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

A főkérdésre nem tudok válaszolni, hogy hogyan kezeli a kormány a járványt, mivel még nincs vége. Majd a járvány után 3 év, mert (szerintem nagy csoda lenne, ha az országnak nem sérül a gazdasága) az is járványhoz tartozik, hogy milyen hamar tudja visszahozni a gazdaságot. (remélem érthető...)


Az elfelejtődött kérdésre, miszerint mi, milyen intézkedéseket hoznák be, a válaszaim:

- Erős ajánlás a maszk hordásra mindenhol (szabadban is, otthon is)

- Tömegközlekedésen, zárt térben és szabad téren ha nem megoldható a 1,5 méter akkor ott kötelező maszk viselésre szólítanám fel az embereket

- Határkarantén, aki a határt átlépi, onnantól 10 nap (ehhez mobilházat kapna, amelyt a magyar állampolgárnak a magyar állam állna)

- pedagógusi járványbért vezetnék be, ez mellett aki pedagógusi asszisztensi OKJ képzéssel rendelkezik, járvány idejéig teljes értékű pedagógusi hatáskörre kap felhatalmazást, a bér 450 000 nettó lenne (!) ezek az intézkedések arra kell, hogy a pedagógusok száma nőjön az iskolákban, mert hiába szórnánk szét a gyermekeket az iskolába, ha nincsen ott olyan ember aki, tud vigyázni a diákokra. És ez mellett, ne felejtsük el, hogy a tanárok is ki vannak téve a veszélynek.

- Idősotthonok teljes lezárása (csak mentő mehet be ha életveszélyességről van szó

- az idősekkel foglalkozó ápolók szigorú óvintézkedésekre, ha nincs családja akkor, ő is az intézményben kell, hogy éljen, hogy ő se lehessen az aki beviszi a vírust

- a szociális dolgozók és az orvosok ugyan úgy járványbérben részesülnek, 450 000- 2 000 000 közötti bér, a terhelés és veszélynek az arányában.

- Az alapvető élelmiszereket (liszt, tojás, tej, krumpli, és vegyes zöldségek, és minimum egy kiló gyümölcs) és C-vitamin csomag heti kiszállítása a krónikus betegségben lévő családokhoz, és személyeknek (ezt a kormány állja)

- a munkáját elveszítő személyek, önkormányzatnak munkát kell adni (maszk varrás, ételkiszállításban segítség, közterület rendbe tételi segítség...stb.)

- ha pozitív lett a teszt, 15 nap otthon, 100%-os táppénz biztosítása, ha ez nem történik meg, akkor büntetendő az elmulasztása, és a dolgozó kárpótlása utólag (5% kamattal)

- vendéglátóiparban 25%os veszteség esetén, állami kiegészítést kaphatnak

- Hitelmoratórium bevezetése

- Iskolákban a vezetés és a DÖK kölcsönös megállapodása szerinti oktatási rendszer

- ha a városban több iskola van, és közelben vannak egymáshoz az intézmények, akkor becsöngetési időkülönbség kell ( pl. az egyik 8kor kezdődik a tanítás, a másik intézményben 9kor), hogy a két iskolai reggeli tömeg, se a tömegközlekedéskor, se a reggeli utakon ne érintkezzenek

- ahol lehet szórjuk szét jobban az embereket, minél kisebb közösségeket alakítani

- és végül elővigyázatosságot kérnék, minden honfitárstól, és itt élő embertársainktól

!!! Nincs mögöttem álló szakember sereg, hogy ezek megoldhatóak lennének, és működnének, ezért csak ez az én szubjektív véleményem!- Azaz, ha a szakemberek véleménye eltérő, akkor az én véleményem természetesen változik!!!

2020. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Milyen korlátozásokat vezeték be?

Én a korlátlan szabadságot szeretem ahol nem mondhatják meg mennyire kell takarnom az arcom.

Konkrétumot hogy mondjak:

-maszkviselés opcionálissá tétele

-határok kinyitása, külföldi turisták visszacsalogatása

-távolságtartási korlátozás eltörlése

-rendezvények engedélyezése

- vendéglátóhelyek kinyittatása.

- normális oktatás visszaállitása

-opcionális home office ha valaki akarja

- OPCIONÁLIS olás amint van hozzá OLTÓANYAG ami megfelelően tesztelt.


Az ennél durvább korlátozások diktatórikusak és tömeges utcai erőszakkal, kell fellépni ellenük.

2020. okt. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!