Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent számotokra a...

Mit jelent számotokra a karácsony? Mi fontos számotokra ilyenkor? Milyennek látjátok ilyenkor az embereket?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 19:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Bejgli.😍
2020. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%

Számomra olyan napokat, amikor végre el lehet szakadni a szokásos rohanástól, plusz minden egyébtől, ami vele jár, és azokra a dolgokra figyelni, ami sokkal több figyelmet érdemelne a mindennapokban is.

Próbál mindenki arra törekedni, hogy neki is és másnak is kellemesen teljenek az ünnepek, örömet szereznek másoknak, próbalják minél boldogabbá es meghittebbé tenni ezt az időszakot.

Amit látok a környezetemben, hogy sokan a tökéletességre fektetik a hangsúlyt, túlvállalják magukat, az ünnepi hangulatot próbálják innen-onnan megteremteni (kinek mi a hagyomány), de valahol az a sok teendő között útközben elvész.

2020. dec. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
14%

Plusz.

Saját környezetemben sajnos azt tapasztaltam, hogy nincs meg a ráhangolódás, az Adventi időszak szinte "kihalt", mert mindenkit elárasztanak a mindennapi feladatok. Így kb. mire odaérünk, van pár napja az embernek "karácsonyt teremteni".

Előző voltam.

2020. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%

Én pont a ráhangolódást szeretem legjobban.

Karácsonyi dolgokat hallgatni, tervezni a menüt, a sütiket, az ajándékokat. Venni 1 héttel karácsony előtt egy kis tojáslikőrt és szerecsendióval leöntve elkortyolgatni, amíg ajándékokat csomagolok és a háttérben megy a kedvenc filmem.

22-23-án nekikezdeni a nagy sütés-főzésnek. 24-én megnézni a szokásos dolgainkat a férjemmel - aki külföldi, így két hagyomány keveredik nálunk. Este játszani egy nagyot a cicánkkal és az új játékkal amit kapott, meg társasozni együtt.


Aztán meg az ünnepi 1-1.5 hét amikor totálisan lazulhatunk, mert kész minden kaja. Általában egész nap a hobbijainknak élünk, illetve együtt sétálunk, vacsizunk. Semmi kötelezőt nem csinálunk ekkor.

A családi jópofizást sikerül általában 1 napba belesűríteni, azért is mert anyósomék, akik mondjuk pont fantasztikus társaság, külföldiek.

Mondjuk idén nem is biztos, hogy összejövünk családilag, ami azért szomorú lenne, mert bármennyire idegeimre is megy a családom, azért évente párszor kibírható az a pár óra.


Most mondjuk az itthoni lazulás nem lesz ugyanolyan mint előtte, mert már március óta itthon vagyunk állandóan, így egy kicsit monoton, de ez legyen az ember legnagyobb problémája.


Pont ma mondtam a férjemnek, amikor el kellett mennünk nagyobb boltba, hogy örülök hogy idén online intéztünk majdnem mindent, olyan emberundorom van. Az emberek buták, figyelmetlenek, tolakodóak, bambák - a vírus nem változtatott ezen.

2020. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
A szeretet ünnepe,én nagyon szeretem.
2020. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Nekem első sorban Jézus születésének ünnepét jelenti, ilyenkor előjönnek a régi, gyerekkori emlékeim, szeretem megajándékozni a családtagjaimat, feldíszíteni az egész házat és a kertet, kísérletezni “tipikus” karácsonyi ételekkel a világ különböző tájairól.

Én személy szerint ezt a két dolgot két külön ünnepnek tekintem.

Viszont attól az ömlengős, semmitmondó maszlagtól, amit a világ ilyenkor áraszt magából, egyszerűen hányingerem van.

Idén is kegyetlen nagy az infláció ebben az időszakban itthon. Rengeteg dolgot ilyenkor szándékosan adnak drágábban, mint egész évben, a postaköltségeket is alaposan felemelték. Mintha az ünnepekből akarnának nyerészkedni. Amikor pedig lecseng ez az időszak, a limitált, karácsonyi cuccokat úgy akciózzák le, mint a véres rongyot, és aprópénzért dobálják az ember után. Állítom, jobb utólag futni egy kört és válogatni, nem felelőtlenül, a pillanat hevében elverni egy csomó felesleges pénzt.

2020. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát. Sajnálom, hogy többségeteknek ez inkább negatív és semmi örömteli nincs benne. Akik így gondolják, azoknak gyerekkorukban is rossz karácsonyuk volt? Vagy mi az oka, hogy így vélekedtek erről? És itt nem a külsőségekre gondolok, hanem ti, belül, miért nem érzitek a karácsony szeretetteljes szellemét? Vagy ha esetleg meghallgattok egy karácsonyi zenét, vagy megnéztek egy karácsonyi filmet, milyen érzések fognak el benneteket?

A közömbösségen, vagy a rossz érzésen szeretnétek változtatni, hogy jobb legyen? Vagy ha lesz családotok, akkor se szeretnétek jobb ünnepet? Már, akinek most jelenleg nincs saját családja.


Egyébként teljesen jól leírtátok azt, amit én is érzek a külvilágban, az embereknek ez már nem a szeretetről szól, hanem már csak az anyagiasságról, egy újabb alkalom, hogy lehessen zabálni állandóan, itt akarják megmutatni nagy ajándékban, hogy ő mennyire szereti a másikat, egyébként pedig az év nagy részében lesz..rja.


Én imádom a karácsonyt.

2020. dec. 5. 18:00
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
#17, #3 vagyok és nekem nem azért közömbös, mert gyerekkoromban rossz lett volna. Szimplán csak olyan ember vagyok, hogy nem érzek azért nagyobb szeretetet magamban, mert karácsony van. Valahogy nekem nincs szükségem ilyen ünnepekre. Ezektől függetlenek nekem az érzelmeim.
2020. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%
Felesleges nyűg és kötelező pénzköltés. Egyáltalán nem érdekel, nem vagyok keresztény, a pogány napfordulóban sem találok semmi ünneplendőt, csak egy nap a 365 közül. A fairtástól (persze, persze, ezért ültetik a fenyőket, de attól még nyugodtan lehetne belőlük inkább erdő, mint sok ezer meggyalázott, kopár tetem a járda szélére dobva január elején) és a giccses díszektől felfordul a gyomrom, az ajándékozást pedig nem naptárhoz, hanem szándékhoz kötöm.
2020. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
55%

#12 #13 vagyok

Rossznak nem rossz.

A ráhangolódás hiányzik előtte.

2020. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!