Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok összeesküv...

Miért van ilyen sok összeesküvés elmélet a koronavírus járvány kapcsán?

Figyelt kérdés
Akkor mégis van valami igazság tartalmuk?

2020. dec. 8. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem olyan, hogy ha sokan mondják, igaz lesz :)
2020. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
de ha sokan mondják, csak mondják valamiért, nem?
2020. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Meg valamiből kiindult. Valami alapjának lennie kell...

De mi?

2020. dec. 8. 13:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi igaz és mi nem, nézeteim szerint a mai világunkban nehéz elképzelni hogy létezhet egy vírus / ami létezett is/ ami ennyire befolyásolja a mindennapjainkat.

Ellentétes információk tengerében kellene eligazodnunk, ami nem egyszerű hiszen nem mindegyikünk tanult pandémia szakértő.

Tehát mindenki saját tudása, tapasztalata és elvei szerint nyilatkozik.

2020. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Azért van ennyi összeesküvés elmélet, amiért a politikánk is a migránsozásra épül. Egyszerűbb a problémáinkat másokra kivetíteni és gyűlölködni, mint hiteles forrásokat keresni, azokat értelmezni és azokból konklúziókat levonni.


Nyilván a helyzetet az sem segíti, hogy a járvány elején, amikor az orvosok és a WHO sem tudta mi van meg nem volt elég maszk a lakosságnak és a szakembereknek mentek a ferdítések és a sötétben tapogatózás globálisan...


De a mai napig keringenek a teóriák, hogy 9/11-et Bush intézte, sose volt ember a Holdon és Pataki Attilát elrabolták az Ufók... 🤷🏼‍♀️ Nem tudom érezni lehet-e mit akarok sugallni.

2020. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Én alapból úgy vagyok vele, hogy majd utólag fog kiderülni, hogy mennyire volt/nem volt értelme az egésznek.


Amúgy ami engem elgondolkoztatott, hogy már az elmúlt években is kimagaslóan sok halálos eset volt pont az idős, krónikus beteg korosztályban. Már 2015-ben arról írtak, hogy nagyon magas az influenzás megbetegedések száma, 2017-ben szintén erős járvány volt.


És alapból azt látom évről évre, hogy megvan az az időszak mikor minden ismerősöm olyan beteg lesz, hogy alig él és kidől 1-2 hétre.


Csak azt nyilván nem mondaná senki, hogy bocsi, az egész már köztünk van évek óta mert egyik oldalról pánik lenne. Másik oldalról mindenki vissza kérdezne, hogy akkor minek is kellenek a mostani ad-hoc jelleggel összedobott intézkedések.

2020. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
én "összeesküvéselmélet hívő" vagyok ha lehet ezt mondani :D Sok olyan dologban hiszek, amiket ha leírnék, keresztre lennék feszítve. De nem okolok senkit semmiért, pont, hogy sokkal több mindent megértettem az életről és annak működéséről, amik által rájöttem, hogy minden ami történik azt csakis magunknak köszönhetjük.
2020. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg nyilván lesznek összeesküvés elméletek is, amikor teljesen össze-vissza infók vannak, meg orbitális kamuk.


Nézzük Kínát:

Tőlük indult ki a vírus, eleinte azt adták elő, hogy mindenhol karantén, hullanak az emberek, videók hogy emberek esnek össze az utcán és halnak meg, stb.


Majd kitalálták, hogy Vuhanban elmúlt a vírus, akkor olyan hírek jöttek, hogy a város lakói ezerrel buliznak.


Most meg egyenesen az az infó, hogy náluk alig pár megbetegedés van és semmi halálos eset, miközben a világban meg "tombol" a járvány.

2020. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Vagy nézzük a Magyar kormány hozzáállását:


Amikor az Olaszoknál dögvész volt, meg teljes kijárási tilalom és társaik, illetve minden környező országban elkezdtek erősen nőni a számok, nálunk még mindig az volt a propaganda, hogy sikeres a védekezés és csak elhatárolt esetekben találtak vírusos embereket. Plusz ugye semmi tesztelés nem volt, így simán lehet, hogy a többségen már februárban "átment" a vírus.


Vagy beszéljünk az össze vissza intézkedésekről. Lásd focimeccs alatt nem fertőz a vírus. Vagy korábban sokkal szigorúbb kijárási korlátozások voltak, most ahhoz képest semmi.


Olyan abszurd dolgokról nem is beszélve, hogy lezárják az erdőkbe vezető utakat, mert majd attól lesznek vírusosak az emberek, lásd február-márciusi intézkedések.


Na meg az egész közben azt látod, hogy pont a politikusaink vannak tokáig lehúzott maszkkal, meg azért csak elmennek Thaiföldre nyaralni, meg Brüsszelbe b..zulni.

2020. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

7es válaszolónak, az 5-ös vagyok.


Nem azt mondom, hogy mindenki beszűkült gyűlölködő alak, de az átlag konteó hívők tipikusan ilyenek, legalábbis a tanulatlanabbak sokkal inkább. Ők azok, akik a tudnodkell.huról tájékozódnak, vagy olyan Facebook videókból, aminek nincs forrása és a nyelvet sem beszélik és meg sem fordul a fejükben, hogy lehet egy macskaivartalanításról szóló videót néznek alatta COVIDról szóló magyar felirattal.


Ezzel szemben vannak a diplomás, magasan kvalifikált összeesküvés hívők, őket szerintem inkább az mozgatja, hogy izgalmasnak találják ezeket a teóriákat, kiszakítja őket a mindennapi mókuskerékből hogy utánajárhatnak, nyomozhatnak ilyen alternatív dolgok után és fontosnak, felvilágosultnak érzik magukat ezektől és néha missziónak is érzik, hogy másokat is felvilágosítsanak.


Nekem az egyetemen volt egy ilyen tanárom, aki összeesküvés elméleteket tanított és azóta vagyok ennyire elzárkózva ezektől, mert az a nő szerintem klinikai eset volt... (sok hülyeséget hordott össze, nem csak azzal volt gond, hogy olyanokat tanított, hogy sose volt ember a Holdon:'D ) Hogy fogalmazzák, én vállalaton belül töltöttem be olyan pozíciót, ahol sok csúnya dolgot kellett eltusolni, elhallgatni, ami kb ugyanaz, mint amit a politika csinál, csak kicsiben. Fontos megkérdőjelezi dolgokat, más forrásból is tájékozódni, ha hazai dolgokról beszélünk, akkor külföldi sajtót is kell olvasni, hogy valaki teljes képet kapjon. De ha valaki mindent megkérdőjelez az se normális dolog szerintem. Ami a megfigyelésem, hogy az intellektuális összeesküvés elmélet hívőknél amúgy nagyon szelektív, hogy mire fogékonyak és mire nem. Nekem van olyan haverom, aki téríteni akár minket, hogy kínai laborban gyártották a COVIDot, de ha egy Orbán politikát bíráló külföldi cikket belinkelünk akkor kiakad, hogy a politika hülyeség:D


Szerintem meg az hülyeség, hogy olyan dolgokba öljem az energiám, ami felett sose lesz befolyásom, mert annyira távoli dolog és a múltban történt.


Még az eredeti kérdéshez annyit tennék hozzá, hogy azért is van ennyi konteó elmélet, mert:


- Azért egy EÜs szöveget egy átlag ember nem feltétlen tud értelmezni, ebben a témában nem feltétlenül tud már mindenki tájékozódni

- Sokan nem tudják felmérni, hogy mi a fake news és mi nem

- Rosszabb esetben nem tudják felmérni mi a fikció és a valóság

- A valóság az, hogy a WHO tényleg elrontotta a dolgokat és a kommunikációt az elején, ami kiváló táptalajt ad a kollektív felháborodásra...

2020. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!