Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit vársz leginkább a mostani,...

Mit vársz leginkább a mostani, rendhagyó karácsonyban, karácsonyi szünetben? És mit legkevésbé?

Figyelt kérdés
Van-e olyan kellemes program, amiről a vírus miatt le kell mondanod? Vagy esetleg olyan program, amit a vírus miatt megúszol? Miben készülsz máshogy idén, mint általában szoktál? Ha nem gond, akkor nemet és kort is írjatok, persze ha nem szeretnétek, az sem gond. :)

2020. dec. 9. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem változik a tavalyihoz képest. Ugyanúgy elmegyünk párom apukájához és élettársához karácsonyra, ugyanúgy meg lesz tartva a kötelező ünneplés az ottani rokonokkal (ott tényleg kötelező, mert csak anyagiakról szól minden, semmi érzelem, semmi ünnepi hangulat). És igen, ezt várom a legkevésbé.
2020. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudok visszamenni Magyarországra, hogy a családommal ünnepeljek, így az ő ajándékaikat postán kellett feladnom. A családom karácsonya csak abban lesz más, hogy én nem leszek ott.

Ellenben a barátommal fogom tölteni, így megismerhetem a családját, amit eléggé várok. Náluk annyi lesz a változatosság, hogy ott leszek, de nem én vagyok az első barátnőm, akit vendégül látnak.

24/N

2020. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista van, vizsgaidőszak lesz. Attól eltekintve, hogy a nagyobb családi karácsonyt kihagyjuk, és csak telefonon beszélünk, semmi sem változik.
2020. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
*vagyok
2020. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3# Átérzem, kitartást!


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. dec. 9. 10:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A vírus miatt nem kell lemondanom semmiről.

Viszont nem várom ezt a karácsonyt, mert 8.éve most fogom először szingliként tölteni.

Napközben majd átmegyek anyukámhoz, viszont nálunk sosem volt nagy karácsonyi hangulat, szóval sok pluszt nem ad ez az ünnep.

Csak unalmat, mert ilyenkor senki sem ér rá általában.

Így magányosnak fogom érezni magam. Dolgozni sem lehet, szóval nem várom.

2020. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Végre nem kell napokig ide-oda vonulni a rokonságban ebédre, vacsorára, hanem nyugodtan lehet filmeket nézni otthon, borozni, meg pihenni. Próbálom a jó oldalát nézni.
2020. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt várom, hogy vége legyen, semmi karácsonyi hangulatom sincs. Mondjuk nem is nagyon szokott lenni, de most még annyi se :)
2020. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem várok jobban ettől a karácsonytól sem, mint az ezt megelőzőektől. Ez is el fog múlni. Ez sem fog változtatni semmit az emberek kapcsolatain. Erre is elpazarolnak sokan egy vagyont. Ezen a karácsonyon is lesznek családi perpatvarok, képmutató színjátékok, sértődések, számonkérések. Ezen is csak egy karácsony lesz sokaknak a sok közül, amikor évente ilyenkor jelentkezik be nála a kedves rokon. Ennek is sajátos lesz a hangulata a csonka családokban. Ekkor is eszébe fog jutni sok embernek az ismerőse, rokona, akit ebben az évben látott utoljára. A magány erre a karácsonyra is rá fogja nyomni a bélyegét azoknál az embereknél, akik huzamosabb ideje egyedül élnek. Vallási köntösbe csomagolt, családi ünneppé modernizált képmutató szemfényvesztés, kereskedőknek zsíros üzlet az egész, semmi több.
2020. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Bár már megtörtént, de az ajándékvásárlást idén nagyon élveztem, ugyanis neten rendeltem mindent, miközben az ágyamon hasaltam és csokis kávét szürcsöltem. Ezentúl minden évben ezt fogom csinálni.


A karácsonnyal kapcsolatban most kettős érzéseim vannak. Egyrészt ez a kedvenc ünnepem, imádom, hogy ilyenkor van ideje a szüleimnek és a testvéreimnek is társasozni, beszélgetni, de most elsőéves vagyok az egyetemen, így ez lesz az első vizsgaidőszakom. Nagyon félek tőle, eddig nem igazán volt időm tanulni, mert teljes munkaidőben dolgozom, délutánonként és a hétvégéken meg egyfolytában beadandókat kellett írnom, így most teljesen kétségbe vagyok esve, ami az ünnepre is rányomja majd a bélyegét. :/


A vírus csak a bevásárlás módján változtatott, a családi ebéd ugyanúgy meg lesz tartva 25-én. Három veszélyeztetett emberrel élek egy lakásban, összesen kb. 16-an leszünk, ebből 9 fő nem velünk lakik. Hogy ez mennyire jó ötlet, azt mindenki döntse el maga. Nekem sajnos semmi beleszólásom nem volt.

2020. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!