Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van a "rive" múlt ideje?

Hogy van a "rive" múlt ideje?

Figyelt kérdés

Ismerem a "rive" angol igét, de a neten sehol sem találom meg a múlt idejét. Ha valaki tudja, annak nagyon örülnék!


Előre is köszi!



2020. ápr. 28. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Sehol se talalod, mi?


[link]


Az ELSO talalat.

2020. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
rive, rived, rived/riven
2020. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm a választ!
2020. ápr. 28. 08:27
 4/7 chtt ***** válasza:
66%

Miért az utolsónak? Az első sokkal többet segített. Bármennyire is szeretem Sztrogoffot, ez simán szótározási kérdés. Nem az a segítség, hogy megadom a megoldást (ezentúl minden rendhagyónál ideszaladgálsz majd?), az már inkább, hogy merre, hogyan keresd, hogy legközelebb már ne itt kelljen a válaszra várnod, hanem magadtól is megtaláld.

[link]

2020. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hogy össsszinte legyek, ilyen rive-féle igékkel kapcsolatban meg sem kíséreltem volna a googlet, mivel nem hittem volna, hogy a net is eljutott már erre a szintre. Ezeket mindig a 4302 grammos Websterben szoktam megnézni, mert ezen a szinten az Advanced szótárak is csődöt mondanak, legalábbis az Oxford és a Longman, ami itthon van, a Thomson-Martinet nyelvtanról már nem is beszélve.

És még ráadásul a rove... ami beleillik a mintázatba, de a Webster meg nem mondja.

És érdekes módon ez a rive még a nagy régi Országhban is benne van, pedig a régi tapasztalásom az ugye az, hogy a csak a Webster. Viszont Országhnál sincs rove.

2020. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

drive - drove - driven

rive - rove - riven

2020. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es: azért a másodiknak köszöni, mert az elsőnek a stílusa nem volt túl barátságos.
2020. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!