Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy van az hogy emberek azt...

Hogy van az hogy emberek azt a szót hogy RENDHAGYÓ arra is használják hogy különleges, meg arra is hogy tipikus, általános?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha valaki az általánosra használja, akkor nem tudja mit jelent a szó. Rosszul teszi.
2013. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sose hallottam még, hogy valaki arra használta volna hogy tipikus vagy általános.
2013. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak emberek akik olyan szavakat használnak aminek nem tudják a jelentését.
2013. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg, mivel rend(et el)hagyó, ezért inkább a különlegessel rokon ;) De én is hallottam már, hogy "általános"-ra, úgymond "hagyományos"-ra is alkalmazták.
2013. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó! Szóval azt mondjátok hogy a különlegeset jelenti?

Én is úgy gondoltam,csak a TV2-n úgy mondta a műsorvezető, sőt,meg a vendége is.

2013. dec. 17. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én tudom rosszul, de a rendhagyó azt jelenti, hogy rend(meg)hagyó, vagyis a renden nem változtató. Ilyen értelemben valóban az általános, elfogadott jelzőkkel rokon értelmű.


Aki azt mondja, nem így van, az vajon hogyan viszonyul a rendkívüli (mint rendhagyó ellentéte) kifejezéshez?

2013. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy hogy a rendet hagyja el!

Te meg azt mondod a rendet hagyja

Halljátok,lehet hogy mind a 2-őt jelenti!!!!

2013. dec. 20. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!