Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha valaki más...

Mit tennél, ha valaki más hibájából kapnál készpénzt ingyen és nem tudnád, hogy kitől jött?

Figyelt kérdés

Nem te lopod el a pénzt valakitől, hanem véletlenül neked küldik amikor nem neked szánták.


Elköltenéd a pénzt, mint a sajátod? Leadnád a rendőrségen? Próbálnád visszajuttatni a jogos tulajdonosának? Attól is függene, hogy mennyi pénzről van szó?


Például találnál 100,000 Ft készpénzt egyik nap csak úgy a postaládádban.


Mit tennél vele?



2020. dec. 11. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk. Nem mindegy hogy kaptad. Ha valaki rossz helyre utalt, akkor egyértelműen azt diktálja a becsület, hogy visszaküldöm.

Ha a postaládámban lenne pénz és tudom ki küldte, kinek szánta (nem nekem), akkor visszaadnám.


Nyilván ha csak egy köteg pénz lenne egy sima borítékban, akkor megtartanám. Bár kételkednék, hogy hamis pénz. Szerintem manapság nincs olyan hülye, aki postaládába kpt dob be, főleg rossz helyre.

2020. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy a postaládában találnám, biztosan bevinném a rendőrségre, hiszen az is lehet, hogy hamisítvány, a végén én kerülnék bajba.


Amennyiben bankon keresztül, vagy postai csekken kapnám, szólnék a bankban/postán, hogy valami gubanc történt.


Fordított esetben te is elvárnád, hogy bárki is tévedett, vissza kapja a pénzét. Ez nem kis összeg.

2020. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%
Én már jártam így, az egyetem random utalt 50 ezret a számlámra pedig nem kellett volna. Bementem a HAK irodába, hogy nézzenek már utána, aztán kiderült hogy összekevertek valakivel és annak a személynek a tanítási gyakorlat ösztöndíját kaptam meg tévesen. egyrészt előbb-utóbb kiderült volna, másrészt azért a pénzért nem én dolgoztam hanem az a másik diák.
2020. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2#Azt ne mond hogy némi netes segítséggel nem tudnád megállapítani hogy hamisak-e a bankjegyek vagy sem...
2020. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Visszaküldöm.

Ugyanis, tudom, hogy nem az enyém. Lopásnak számít, és büntetőeljárás a következménye.

2021. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Angliaban teljesen adja magat, hogy senki nem korrupt. Anyosomek levelesladajaba tobbezer fontot dobott be valaki cimzetlen boritekban. Fraszt kaptak, milyen ketes alak lehetett. Rendorsegen leadtak. Ott mondtak, hogy iksz ideig ha nem jelentkeznek erte, ovek lesz.

Vegul naluk dorombolt valami nem angol, es mondtak, a rendorsegen varja a penz. (Rossz helyre dobta be.)

Magyarorszagon sem tartanam meg, de a rendorseggel mar lennenek ketsegeim sajnos.

2021. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lehet biztos helyre eltenném, hátha jelentkezik a gazdája. Pihentetn egy évig, nem használnám.
2022. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
esetleg àtraknám a szomszéd postaládájába, szenvedjen vele ő
2022. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!