Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ismerősnek ingyen felajánlo...

Ha ismerősnek ingyen felajánlok gyümölcsöt vagy zöldséget, mert annyi terem, hogy nem győzöm szedni, akkor ti elvárnátok a helyemben, hogy legalább megkérdezze, hogy segítsen-e leszedni?

Figyelt kérdés

Egyébként miért nem érték már az étel?

Emberünk veszi inkább az éretlen ízetlen dinnyét a multiból, az ingyen cseresznyémre meg húzza a száját, hogy nem kell ám sok, egy kilót elfogad...magamból indulok ki, de én nagyon örülök egy fej hagymának is, nem is a pénz miatt hanem hogy nem megy kárba az étel, ha nem bírom megenni vagy eltenni akkor szívesen odaadom és szívesen fogadom másét. Igazán bánt, hogy ingyen sem kell szinte senkinek a permetmentes cseresznye.



2020. jún. 17. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Talán mert nála is csak megromlana a több?
2020. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

szóval egyrészt azon duzzogsz, hogy csak egy kilót kért, (mennyit kérjen basszus mivel jobb ha rárohad húsz kiló?) másrészt mert nem kérted meg hogy segítsen szedni így nem segített.

ilyen hisztis ember helyett én is szívesebben vásárlok, még ha az pénzbe kerül is.

2020. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Nálam alap az, hogy ha valaki azt mondja, hogy ingyen ad nekem gyümölcsöt, zöldséget, akkor megkérdezem, hogy segítsek-e leszedni, és általában én szedem le. Nyilván nem viszek el több kilót, mert rám rohadna, de legalább az én részemet leszedem, ha kell, akkor még azon felül is besegítek az embernek.

Nagyon szeretem a kertet, szóval nekem nem esik ez nehezemre, csak sajnos nekem még nincs. Ha nekem lenne felesleg, akkor én is inkább elajándékoznám, minthogy rám rohadjon, de nem sértődnék meg azon sem, ha elutasítanának, vagy nem segítenének leszedni. Elvégre a többi ettől még ugyanúgy le kell szedni, ha csak nem akarod, hogy a fáról rohadjon le idővel.

2020. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Van egy trukk, amit hasznalnak gyakran az eladok. Kerj erte penzt. Akkor hidd el, h maris vinni fogjak, mint a cukrot. Ami ingyen van az az emberek szemeben sajnos nem ertek. Tedd fel kulonbozo csoportokba, h cseresznye x forintert elviheto. Hidd el egybol elkapkodjak.


A masik: en se szoktam 1 kilonal tobbet elfogadni, mert tudom, h karbamenne. Egyreszt nem is szeretem annyira a cseresznyet, masreszt nem birok annyit enni. Krumplibol meg hagymabol johetne minden mennyiseg, de pont a gyorsan romlo gyumolcsok azok amikbol boven eleg a kevesebb is.

2020. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem amit írtok, mindenkit felpontoztam, mert igazatok van. A saját buborékomból néztem a helyzetet, elborította a gondolataim a negatív érzelemhullám.
2020. jún. 17. 19:11
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
Én amúgy szeretem a permetet. Van egy kolléganőm, folyamat hozza a sok csoffadt gyümölcsöt meg zöldséget. Senki nem kéri, és senki nem megy le hozzá gyümölcsöt szedni. A permetmentes cseresznyéje tele van kukaccal.
2020. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez még hálisten nem, de a sok eső miatt mindennap kell szedni.
2020. jún. 17. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Kezdjük ott, hogy attól, hogy felajánlanak valamit, nem kötelező azt elfogadni.


Másrészt ugye a szavak és a "tálalás" itt sem mindegy. Nem mindegy, hogy alapból azt ajánlod fel, hogy ha érdekli jöjjön át és szedjen. Vagy felajánlasz cseresznyét, aztán "apróbetűs rész" hogy még le is kell szedje.


Az meg, hogy valaki mit és menyit kér, megint egy más dolog, mint amit a cmben kérdezel.


Alapból bírom az ilyen "az ízetlen bolti bezzeg az én fenséges gyümölcsöm maga a mennyország" embereket. Én szoktam enni mindkettőt és hát a "háziból" is van ami nem túl jóféle.


Másrészt ha valaki dinnyére vágyik, az dinnyét fog enni. Ha olyat tukmálsz rá amit nem akar azt nem fogja elvinni. Felnőtt ember alapból képes felmérni, mit tud eltárolni, mit eszik meg.


Na meg attól hogy valaki örül az ingyen dolgoknak, a másik még nem fog.

2020. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Tudod mit? Igy inkabb ne adj. Legalabbis en igy finom erett gyumolcsot sem szeretnek. Mas dolog megkerdezni, lenne-e kedve szedni maganak nalad. De aztan hagyja abba egy kilonal...

Felreertelmezed a szivesseg fogalmat. Te elvarsz.

2020. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi a jó istent kell annyit szerencsétlenkedni a cefrével?
2020. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!