Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hibázott? Egyáltalán...

Ki hibázott? Egyáltalán hibázott-e valaki?

Figyelt kérdés

Az osztályunkban meghalt az ősszel egy szülő.

Az osztály fb csoportjában tegnap egy osztálypénzt firtató kérdésre feltette az szmk-s szülő az eddigi elszámolásokat.

Az adekvát papíráru és mikuláscsomag mellett szerepelt benne egy tétel: sírcsokor.

Egy másik szülő döbbenten kommentelte, hogy bár igen szép gesztus, és egyet is ért vele, de miért nem tájékoztatta erről az osztályt senki?

Az szmk-s szülő azt válaszolta, kegyeleti okokból nem tartotta helyénvalónak szólni róla, és most is felháborítónak tartja a téma szóbahozását.

Hozzászólt még pár szülő, köztük az özvegy is, és igen kellemetlen társalgás kerekedett ki belőle.

Szerintetek hibázott valaki ebben a történetben? Vagy volt bárki vállalhatatlanul tapintatlan?



2020. dec. 12. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha a halálról nem tájékoztatták, akkor azt pedig illet volna(gondolom ismerték kicsit a szülők egymást).


De ha a koszorúról nem szóltak,szerintem alap gesztus, hogy megemlékeznek valamilyen módon, és ha 10 ember van az osztályban, nem hiszem, hogy 100 ft bárkit is megrázna.

2020. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A haláláról tudott mindenki, arról nem, hogy az osztály nevében vittünk (vagy küldtünk) csokrot a temetésre.
2020. dec. 12. 10:33
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Termeszetes hogy vittetek. Jezusom ennyi degerenalt szulot. Oke, nem szoltak rola. De nem hiszem el komolyan hogy annak az egy szulonek jutott ez csak eszebe. A tobbinel fel se merult hogy haho amugy csinaltatott valaki koszorut?
2020. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát, mivel kirándulni úgyse mentek, az a pár száz forint nem hiszem, hogy sokat számít.

Márha max 2000 ft-os koszorúrólvan szó. De ha ennél drágább volt, akkor arról lehet illet volna szólni, hogy


"Figyeljetek, xy temetésére csináltatnánk egy koszorút, z értékben, és az osztály nevében elvinném"


Bár azért taplónak nem kell lenni, h temetés után derült ki. De meg lehet érteni a szülőket is.

2020. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy közösség pénzének kezeléséről minden esetben tájékoztatni kell az érintetteket. Ha az én pénzemből, a nevemben tesznek egy gesztust, akkor arról miért nem lehet tudni? Tájékoztatni kellett volna a szülőket, ennek semmi köze a kegyeleti okokhoz. Ez egy szép gesztus, nem értem miért kellett elsunnyogni.
2020. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5000 Ft-os csokorról van szó, és hangsúlyoznám, hogy nem az engedélykérést hiányolta senki, csak a tájékoztatást. Ha most nem merül fel egy kérdés valakinek más okokból, sosem tudjuk meg, hogy küldtünk együtt virágot. Most ez már lehet kötözködés, de ha pl összefutok az özveggyel a temetés után, és megköszöni a szép virágot, én meg csak pislogok, az nem lett volna kellemetlen...?

Amúgy elnézést kértem mindenkitől, akit a témafelvetésem megbántott, de továbbra is fenntartom, hogy illet volna szólni róla.

2020. dec. 12. 10:41
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Illett volna de utolag nem tudom miert kell felhanytorgatni raadasul az ozveny szeme fule hallatara. Jezusom.
2020. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért hetes, mert nem számoltam el 10-ig, miután megnyitottam a táblázatot, és kicsúszott a komment az ujjaim közül. :)
2020. dec. 12. 10:48
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Szoval te voltal az a szulo aki szova tette. :D Ezzel nincs is gond, de irhattatok volna neki privatban. Olyan nincs hogy kicsusszam egy komment. Mikozben tudod hogy vannak 50-en abban a csoportban, koztuk talan egy szulojet elveszto gyerek, vagy a ferjet elveszto feleseg. Itt nem azzal van a baj hogy nem szoltak rola, mert illett volna, igazatok van. Azzal van a baj amilyen modon ezt megtettetek. Mashogy is ellehetett volna intezni. Raadasul azt irtad vita is lett belole. Intelligens emberek szerintem ezt nem igy oldjak meg. Latszik koztetek is vannak tajparasztok.
2020. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én nem vitáztam. Szerintem max annyi a bűnöm, hogy meggondolatlanul kommenteltem első döbbenetemben. Szmk-s szülő kezdett el pattogni.
2020. dec. 12. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!