Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A cég alkalmazottja a takarító...

A cég alkalmazottja a takarítónő és a karbantartó is,baj, ha ők csak ajándékkosarat kapnak?

Figyelt kérdés

Minden dolgozó kap pénzjutalmat is, de a karbantartó és a takarítónő csak az ajándékkosarat kapná, pénzjutalmat nem, hiszen ők "semmit" nem tettek a bevételért. Karbantartják az épületet és tisztán, már amennyire, de szakmailag nulla hozzáadás.


Mi a véleményetek? Baj, ha nem gondoltam, hogy adni kellene pluszt pénzt is?


2020. dec. 15. 20:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, a karbantartó és a takarító nélkül nehezen üzemelne a cég
2020. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha ők nem lennének, te takarítanál? Karbantartanál a nagy tudásod mellett? Minden munkát értékelni kell(ene).

Te tudod persze, a te pénzed, de nekem rosszul esne, ha én lennék a takarító. Nem a pénz miatt, hanem ez a "nulla hozzáadás" nem szimpi.

2020. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de gondold át ezt a semmit nem tettek szöveget.

Ha pl elromlik a világítás, eldugul a wc és ömlik a víz stb, akkor hogy dolgoznátok? Az nem bevételkiesés? Vagy ha retekben kell lenni, szeméthegyek mindenütt, az is rendben van, pláne most, vírus idején?

2020. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a legtöbb céget ismerem, van pár irodista, aki kb. annyit tesz hozzá a sikerhez, mint a takarító néni. Ha mittudomén, 3-4 főből áll a cég, és van 1 alkalmazott, aki tényleg a hátán vissza, és a többet kap, az még oké... de a legtöbb esetben nem egészen ez a helyzet. Én azért adnék nekik is pénzjutalmat, ha tényleg a cég alkalmazza (és nem az van, mint pl. nálunk, hogy az irodakomplexum alkalmazza őket, és nem a mi cégünk, akik béreljük az irodát).
2020. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem szokta jól kivenni magát, ha egyenlőtlenül bánik a cég az alkalmazottakkal. Nálunk a gyakornokok voltak huszadrangú alkalmazottak és volt, aki mondjuk 1 éve volt a cégnél de nem mehetett egy céges buliba, mert nem hozott olyan bevételt, de aki teljes állásban ott volt a cégnél 1 hete azt hívták. Az éves elbeszélgetésen minden alkalmazott ezt szóvá is tette hidd el.


Amúgy profitot nem hoz az Office manager, a HR, a kontroller, stb., ennek ellenére nélkülük sem operálhatna a cég és gondolom kapnak bónuszt.

2020. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nem jut eszembe a focicsapat neve,de amikor bajnokságot nyertek és kaptak egy csomó pénzt, akkor nem csak a játékosok, hanem mindenki értsd takarítónő aki az öltözőt takarította és a pályákat tartó is részesült belőle.

A club vezetője azt mondta, hogy a sikerhez mindenki hozzájárult.Ez egy külföldi csapat volt arra emlékszem.

Szóval ha ők is a cég alkalmazottai akkor igen, nekik is jár a plusz pénz.

Különben diszkrimináció áll fenn velük szemben.

Plusz ez olyan mintha lenéznéd őket, és burkoltan jeleznésd hogy nem sokra tartod a munkájukat.

2020. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én értékelem a munkájukat, nem nézem le, de a cég működéséhez, a bevétel növeléséhez nem tettek semmit. A munkájukat elvégzik,fizetésüket megkapják.


Tisztában vagyok/vagyunk vele, hogy fontos a tisztaság, de szakmailag nem ad hozzá semmit sem.

2020. dec. 15. 21:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahol interjun voltam, ráadásul nagynevű cég, kiderült már elsö beszélgetés alatt hogy nàluk a csopvezek és üzletkötők a minden, a pénzügy könyvelésrészleg pedig, hogy ne kapjanak millios NAV büntetéseket, stb, nekik csak papirpakolgatàs.

Szerintem jobb is, hogy nem kezdtünk együtt működni..

2020. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagyon akarjuk, bármiről megideologizálhatjuk, hogy mi szakmai, és mi a hozzátevés. Pl. HR-esnek adnátok jutalmat? Túl sokat szakmailag ők sem tesznek hozzá a cég sikeréhez az esetek többségében, csak épp puccosabb a pozi, mint a takarítónál.
2020. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Oda állnál eléjük és a szemükbe mondanád, az indokaidat amit itt leírtál?

Örülök, hogy nem dolgozok egy ilyennel mint te.

2020. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!