Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pókok az ágyamon, mit csináljak?

Pókok az ágyamon, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem féltem sosem a pókoktól, nő létemre mindig én csaptam le őket, míg mások sikítoztak, de ez most teljesen más helyzet. Tegnap délután óta 4 db pókot találtam, 2 az ágyamon mászott, (az egyik már a talpamhoz hozzá is ért), 2 másikat pedig az ágy közvetlen környezetében, a lábainál láttam.

Nem voltak nagy pókok, így laikusként nekem egyforma fajtájúnak tűntek. Egyébként már nagyon régóta lakok ebben a lakásban, szerintem a sok év alatt ha 2 pók volt összesen.


Ami miatt kiírtam a kérdést és aggaszt a dolog, hogy így már nem szívesen fekszek le az ágyamba, ki tudja, alvás közben nem mászik-e rám egy.

Mit csináljak, hol, hogyan takarítsak?


2020. dec. 15. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Hát azért most jól elkúrtad az estémet, már mindenhol pókokat keresek... :D

Holnap biztos vennék pár flakon rovarirtót és minden négyzetcentit befújnék, majd lezárnám a lakást pár órára. Ma éjjel meg barátnőnél/barátnál alvás.

2020. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Húzd el az ágyat, ágyneműtartót, porszívózz fel alatta rendesen, cserél ágyneműt, de biztos valamelyik bútor alatt vagy mögött van egy kis fészek
2020. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Igen utána pedig kikelnek a porszívóban a pókok és onnan fognak kiözönleni.
2020. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
#3 a porban nem lesz jó.
2020. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

#3 Nem fognak kikelni a porszívóban,ez hülyeség.A felszívásuk után tedd rá párszor a kezed a szívócső nyílására(nyilván szívás közben),akkor megöli őket a nyomás.


Kérdező,Magyarországon nem honosak a mérges pókok,szóval semmi bajod nem lesz,ha rád mászik egy alvás közben.Ha nagyon tartasz tőlük csöpögtess az ágyadra illóolajat(borsmenta,citrus,teafa,levendula vagy fahéj),nem szeretik a szagát.(Nagy dózisban neked se tesz jót,szóval ne nagyon lélegezd be.)

2020. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

A sarokból ki lehet szedni szépen a pókhálót egy portölő seprűvel. Sima seprűt nem ajánlom, mert felkeni a falra a hálót és csúnya lesz.

Ha van pókháló, lehet lesznek utódok is. Azért nem érdemes megtűrni bent.


A sima pókot, ha babonás vagy, vagy nem akarod megdögleszteni, akkor egy picit behajlítottA4-es lapra, vagy egy újságra be tudod gyűjteni a pókot úgy, aztán kidobod az ablakon. Ha nem vagy babonás agyon nyomod - lehetőleg ne a falon, mert nyomot hagy.


Alvás előtt rázd fel a paplant, ha benne is volt, kimegy belőle. Ha nem volt benne, úgyis belemászik. "nem, az ellen nem véd"


És ne csak a hálóban póktalaníts, hanem máshol is. Fürdőt is szeretik, stb.

2020. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Takarítsd jól ki a házat. Ha nem lesz nekik már olyan kényelmes ott élni, továbbállnak majd.

Vagy elindulsz vadászni...

Vagy lesz@rod a pókicákat, mint én. Engem az se érdekel, ha párnámon mászik, ha ráfekszek, ő jár majd rosszabbul. :D

2020. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Én utánajártam, milyen pókokkal osztozunk rendszeresen a lakáson, és egyedül a sárga dajkapók az, aki nem maradhat a lakásban (vagy életben). A többiek felőlem az ágy felett/mellett is szambázhatnak a plafonon/falon, ők nem zavarnak, mert nem tudnak bántani. Ha útban vannak, arrébb fújom őket. A csupaszpókok kifejezetten jó haverjaim, mióta tudom hogyan vadásznak éjjel. :)

Amúgy takaríts egy alaposat, mást nem nagyon tudsz csinálni.

2020. dec. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!