Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem adtam pénzt egy koldusnak?

Nem adtam pénzt egy koldusnak?

Figyelt kérdés

Bevásárlásból jöttem ma hazafelé, tele volt mindkét kezem. Egy beteges kinézetű fiatal srác nagyon udvariasan kért 200 Ft-ot, én pedig elutasítottam.

Mindig adok, nem nézem, hogy részeg, jólöltözött, rászorult vagy sem, aki megszólít és kér, adok. Nem nagy összegeket, de mindig adok.

És most nem adtam. 2 perc múlva olyan lelkiismeret furdalásom lett, hogy képes voltam visszafordulni, de már sehol nem találtam.

Nem lettem volna szegényebb, ha adok neki némi aprót.. Olyan hülyén érzem magam.



2020. dec. 16. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nyugi, nem dőlt össze a világ.

Most nem adtál, mert nem volt alkalmas. Máskor meg szoktál adni.

2020. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Engedd el. Majd legközelebb adsz, ha szeretnél. Neki kalkulálnia kellett azzal a lehetőséggel, hogy nem fogsz neki adni, és biztosan naponta sokan elutasítják. Te csak egy vagy a sok közül. Ezért nem érdemes rosszul érezni magad.
2020. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Régen amikor csóró egyetemista voltam és a szüleim tartottak el akkor mindig adtam. Most vállalkozó vagyok, millió felett keresek, SENKINEK nem adok kivéve az utcai zenészek, ha tényleg szépen játszik. A mai világban csak az nem dolgozik aki nem akar, a világ legkönnyebb dolga nyújtani a markod. Az meg pláne fel szokott húzni amikor fiatal koldul.
2020. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Ne feledd, hogy rengeteg a kamus megélhetési tarháló, üzletszerűen összelejmol százézreket egy hónapban, ahelyett hogy elmenne dolgozni. Ritka kivételnek viszont szoktam néha adni, ha tényleg látszik hogy beteg (nem tudna dolgozni), és egyenesen kamu nélkül kér.

Egyszer nekem is volt furdaláson, amikor csak egy kiflit adtam valakinek, és olyan udvariasan megköszönte és örült neki. Későn gondolkoztam el, hogy miért nem adtam pár száz forintot :/

2020. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Beteges kinézetű fiatal srác... nem akarok rosszmaju lenni de azok általában drogosok

Itt Vacon is van egy

2020. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg soha nem adok, mégsincs lelkifurdalásom. Meglátom, hogy jön, már intek is neki, hogy lehet menni másfelé. Ha mindenkinek adnék, nekem nem maradna. Sajnálom, az élet kemény.

Tudom, juthatok elméletileg én is olyan helyzetbe, de igyekszem elkerülni, és vészterveim is vannak, ha esetleg összedőlne az életem.

2020. dec. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, meg hozzám még senki nem jött úgy oda, hogy bocsánat tudna e MUNKÁT adni...
2020. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!