Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az exek? Irigy...

Miért ilyenek az exek? Irigy a másik boldogságára?

Figyelt kérdés

Ha meglátja/megtudja az ex, hogy akivel annó együtt volt, túl lépett rajta, már új kapcsolata van, boldogok.

Próbálja figyelmeztetni az új párját, valamilyen módon, hogy vigyázzon vele, mert megüti a bokáját, ahogy ő is. (csúnya szakítás, rosszakat mond a másikról stb.)


Miért próbálja elrontani minden erejével a másik fél boldogságát?

Minden rossznak beállítani a másikat?


Szerintem két emberen múlik a kapcsolat. Nem hinném, hogy mindig a másik a hibás. Csak nem látja be az illető, ha hibázott és könnyebb a másikra fogni.


Attól, hogy vele úgy alakult a kapcsolat ahogy, az a kettejük dolga. Nem ésszerű szerintem rávetíteni, hogy mással is tuti így fog alakulni. Kiből mit hoz ki a másik sose lehet megjósolni.



2020. dec. 17. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert az emberek ilyenek, rosszul esik neki, hogy ő nem tudta boldoggá tenni az exét, féltékeny.
2020. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kicsit láss a dolgok mögé, minél több rosszat mond, annál féltékenyebb, és annál inkább látszik, hogy még nincs túl rajtad.
2020. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félrekufircolni, ennyi.
2020. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk eszembe sem jutna "figyelmeztetni" az új párt, viszont az ugye nem mindegy, hogy milyen problémákra akarja felhívni az ex a figyelmet.


Barátnőm exe pl drogfüggő, agresszív, eltűnik napokra. A villanyt kikötötték nála, mert nem fizette a számlákat. És pont nem a barátnőm kereste fel az új csaj(okat), hanem a csaj(ok) őt, amikor kinyílt a szemük. Ők akarták tudni, mióta áll fenn ez a helyzet, stb. Nem győzi letiltani mindenhol a palit, meg a nőket...


Az én exem szerencsejáték függő, ennek köszönhetően nem tart sehol az életben. Rengeteg tartozása van a családja felé emiatt, milliós összegről szól. Most mondjam azt csúnyán (avagy őszintén?), hogy egy élősködő? Aki nem akar beleadni az albérletbe, kajába, sőt, hónap végén még tőlem akar kölcsönkérni? :D


Ismétlem, NEM jutott még csak eszembe sem, hogy belekavarjak az új kapcsolatba, többek közt azért, mert az lenne, hogy én irigy vagyok, elrontom a boldogságukat, stb. Na meg azért sem, mert semmi közöm hozzá.

Csak azért ne sarkítsuk le, sokszor baromira nem arról van szó, hogy az ex féltékeny, hanem esetlegesen valóban csak fel akarja nyitni az új kiszemelt szemét.


Mert a fent említett valós példák, felnőtt férfiak, soha a büdös életben nem fognak megváltozni, és ez nem az aktuális pártól függ. Ha valaki maga miatt nem lép a változás útjára, más miatt sem fog. Ideig-óráig lehet tenni a szépet, de előbb - utóbb úgyis kiütköznek ezek a dolgok.

2020. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Mindenki abból indul ki, amit tapasztal a környezetében, én azért írtam, hogy féltékeny, mert nekem nincsenek ilyen lecsúszott emberek az ismerőseim közt, ez a lehetőség amit írtál konkrétan eszembe se jutott. Persze igazad van, csak leírtam amit gondolok.
2020. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze kicsit más a helyzet, ha az illető valamilyen függőségben szenved, és nem is akar tenni ellene, hogy jobb legyen az életminősége.
2020. dec. 17. 19:48
 7/11 anonim ***** válasza:

#1 - nem neked címeztem a kommentem, csak általában a nagyvilágnak, hogy ilyen is van. :)

Mert a kérdés is úgy lett ugye feltéve, hogy az ex miért irigy, miért akar rosszat.

Csak gondoltam, megosztok ilyen példákat/tapasztalatokat is.

2020. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2020. dec. 17. 19:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a fordított verzióját ismerem.Bátyáméknak született egy kislánya,a felesége otthon volt vele 2.5 évig,aztán visszament dolgozni és onnantól szinte teljes mértékben a bátyám foglalkozott vele.Aztán rá 2 évre a felesége bepalizott és lelépett a kislánnyal.Elkezdték teljesen eltiltani a bátyámtól,hiába sírt a kislány,hogy apát akarom.Azt mondta a volt felesége,hogy el kell szoknia tőle a gyereknek,mert ha ennyire kötődik hozzá,akkor nehezebben fogja elfogadni az új apukáját.....

Aztán amikor már a rendőrség ment ki hozzájuk a gyerekért,akkor adták csak oda bátyámnak.Ha beszélni akart telefonon a kislánnyal,akkor az exe palija azt mondta neki,hogy kopjon már le róluk és felejtse el a gyerekét,mert ha nem teszi így meg úgy összeveri.

Ennél a pontnál én csodáltam bátyám türelmét,mert volt mb bajnok boxoló,de ő azt mondta,hogy nem baj,rögzítve a felvétel a korlátozásról és a fenyegetésről.

Aztán ez addig ment,míg összegyűjtött mindent és indított több pert,aminek a végén nála van a kislány és az anyuka,csak hatóság által felügyelve találkozhat a gyerekkel.


Most meg bezzeg ő hívogatja meg zaklatja bátyámat,de letiltotta mindenhonnan és megváltoztatta a számát is nemrég.

2020. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 ezt jó volt olvasni, mármint a végét, megérdemli az anyuka a sorsát :)
2020. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!