Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tudunk örülni soha...

Miért nem tudunk örülni soha a másik ember boldogságának?

Figyelt kérdés
Volt korábban a munkahelyen olyan lehetőség, hogy hamarabb eltudtak menni az emberek a buszuk miatt. Aztán páran elkezdtek rosszul nézni a másikra, hogy ez miért mehet el hamarabb, a másik személy miért nem. Ez csak egy csoportban volt probléma, ahol amúgy is hamarabb telik le a munkaidő, mint a többieknek. Ìgy a főnökük kitalálta, hogy akkor, senki nem mehet el hamarabb. Viszont, így az is rosszul jár, aki távolról jár dolgozni. Ez vonatkozik az élet bármely területén is. Nagyon kevés alkalommal látok olyat, hogy valakit az tesz boldoggá, ha a másik ember is boldog. Miért szorult ez a viselkedés ki az emberkből?
2020. ápr. 13. 13:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*emberekből
2020. ápr. 13. 13:42
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert saját maguknak sem tudnak az emberek örülni, saját magukat sem értékeli, akkor hogyan tudnának mást értékelni?
2020. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értékelik az emberek magukat, de másokat nem. Ezt tapasztalom.
2020. ápr. 13. 13:46
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Mert az emberi természetnek ez ellentmond.
2020. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nàlunk pl mindig vannak unios tamogatasok kapcsàn oktatàsra kötött szerzödesei a cégeknek. Mindig van par alkalmazott akikre ràhuzzàk hogy be kell jarniuk par oràt meghallgatasokra amolyan "humbug"képzések pl üzleti tanàcsadàs cimmel, es kapnak èrte sacc havi netto 50 ezres fizetéseket plusz ezek az alkalmazottak, mindig azokat vàlasztjàk akik a pàlyàzatirok mellett ülnek, engem soha (aki masik irodaban ül es en archivalom utalom stb).


Nos amikor megkapom hogy mar megint kikkel lett 2 honapos tanulmanyi szerzödes kötve meg hasonlok hogy joforman az a feladatuk csak hogy ott legyenek es legyen rola jelenleti, amugy minek is kene örülnöm?


Màs öröme az màs öröme. Nem sajàt öröm, mivel tölem független, nem hozzam tartozik.

2020. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Anyukám lottózóban dolgozik és sokat járok be hozzá napközben. És a törzsvásárlókkal is jóban lettem. Én alapjáraton egy irigy gyerek voltam és ezt felnőttkoromra vetkőztem le. És mikor nyernek a vásárlók együtt örülök velük, de őszintén! Van egy nagyon aranyos idős néni, aki múltkor 130 ezer Forintot nyert és együtt örültem vele, mert nagyon aranyos. És mióta ilyen vagyok, nekem is vannak kisebb nagyobb nyereményeim a lottón. És ilyen a karma. Azt kapod, amit adsz.
2020. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
*fizun felül kapnak plusz havi netto sacc 50 ezreket azert, mert jelenletit irnak alà, hogy részt vettek képzésen. Amiröl persze max igazolàst kapnak a végén vagy emléklapot, vagy azt sem. Tele vannak a cégek ilyen es hasonlo blöff szerzödésekkel de az alvàllalkozokkal is megy az sem semmi. Csak ugy röpködnek jobbra balra a 20 milliok fiktiv szàmlàkkal meg utalàsokkal össze vissza.
2020. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem karma ami nalunk megy. Hanem -ki mennyire tud simliskedni, annal több esik neki-megy. Nem naiv kis cuki boldogsàgokon, vagy becsületességen mulik a pénz vagy üzlet, esetekben karrier, hanem nagyon màson.
2020. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert én attól nem vagyok előrébb, azért. A barátaim sikerének örülök, de egy random emberé baromira nem érdekel, miért örüljek neki?
2020. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azert nem tudunk örülni más boldogságának mert a saját boldogtalanságunkra emlékeztet. Irigyek vagyunk a sikerre, a szerencsére, vagy ezek látszatára, az élénk fantaziánkkal azt képzeljük másnak jobb, es szívesen lennénk a helyében, de ilyenkor nem jut eszünkbe, hogy az illető mennyi munkát tett bele. Vagy ha minden előzetes dolog nélkül kiváltságos helyzetbe kerül, amit nem érdemelt meg, akkor is irigyek vagyunk, de nem kene, mert nem tudjuk, hogy milyen árat kell érte megfizetnie...
2020. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!