Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mas is szokta azt erezni,...

Mas is szokta azt erezni, hogy nem ebbe a vilagba, nem ebbe az eletbe tartozik es minden olyan ‘idegen’ szamara?

Figyelt kérdés

neha nagyon intenziven ramtor ez az erzes, hogy nem ebbe az eletbe valo vagyok. ilyenkor mindent teljsen idegennek erzek, pl a szobamat, az agyamat, ahol epp fekszem, mintha csak egy diszlet lenne es pedig bele lennek rakva es semmi kozom nem lenne hozza. emberi kapcsolatokra is kiterjed ez az erzes, hiaba szeretem a barataim, ilyenkor ugy erzem, semmi kozunk egymashoz, mert en nem ebbe az eletbe tartozom igazabol.


nehez ezt igy leirni. mintha lennek en es minden mas rajtam kivul es semmi kapcsolat nem lenne. olyan, mint amikor a filmekben van a fohos es korulotte minden lelassul, elhomalyosul, nem illik bele a jelenetbe, csak ott van.


nem gondolok nonsop erre, de heti szinten tobbszor is ramtor, leggyakrabban este elalvasnal. volt mar, hogy fekudt mellettem a partnerem es akkor is ezt ereztem, hogy kulonallo dolgok vagyunk, o es a vilag es nekem nincs kozom hozzajuk. van olyan is, hogy random, boltban vagy utcan ramtornek ezek a gondolatok, bar legtobbszor par perc alatt elmulnak. az teny, hogy jelenleg nincs helyen az eletem, de ez az erzes erosebb es tobb annal, mint hogy pl epp nem az alommunkam vegzem vagy nem almaim lakasaban elek eletem szerelmevel.


massal is szokott ilyesmi lenni? ez mennyire normalis? vagy ‘kezeltetni’ kene?



2020. dec. 21. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a közeg miatt érzed, ami körül vesz téged. Keress egy társaságot, akik a te gondolkozásodhoz, értékrendedhez közelebb állnak.


Régebben én is hasonlóan éreztem, de tudatosítottam magamban, hogy meg kell találnom az én életem, az én világomat.


A munkában nem tudod megválogatni a körülötted levőket, viszont a magánéletben, a baráti társaságodban annál inkább.

2020. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt. Velem volt régen sokszor olyan, hogy szinte biztos voltam benne hogy álmodok, hogy semmi sem valóságos, amikor éberen sétáltam a városban, suliban voltam, végeztem a hétköznapi dolgaimat. Valahogy hasonló kategóriába sorolható a te elcsúszott érzékeléseddel.


Akkor kell kezelni valamit, ha te rossznak érzed. Ha az idegen, különálló érzésben nem találod a szépet, a jót és nem látod azt, hogy egyébként külön van mindenki egymástól, mégis együtt vagytok "külön", akkor érdemes elgondolkodnod rajta, hogy jobban legyél, és pozitív élménynek éld meg.

2020. dec. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Deperszonalizaciorol olvastal? Annak tunik.
2021. jan. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!