Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy hír egyesekne...

Miért olyan nagy hír egyeseknek, hogy valaki hány emberrel volt vagy ribi-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Komolyan, kit érdekel?


Van két lány évfolyamtársam, akikkel közösen kellett csapatmunkát leadni. Az egyik lánnyal idő közben pár ember nagyon szemét volt az évfolyamon, de nem is ez a lényeg. A másik lány egyik alkalommal négyszemközt nagyban újságolja, hogy hát, ez a csaj milyen egy ribi, hogy a szobatársa mesélte, hogy egy időben váltogatta a pasikat kb hetente meg ilyenek. Mondom és? Hát dehogy ezt ő nem gondolta volna róla és neki ez nem egyeztethető össze az értékrendjével. Mondom nekem sem, és? De hogy ő így emberileg/barátilag kiábrándult ebből a lányból. Mondom te dolgod...


Nem tudom, ez miért akkora dolog, hogy emberek, akiknek egyébként semmi közük ehhez, ráugorjanak egy ilyen témára és csámcsogjanak meg ítélkezzenek rajta? Azért ez nem olyan nagy ügy, nem fáj senkinek, mint mondjuk egy megcsalás, nem törvényellenes, nem ártó, nincs benne igazából semmi extra a szememben. Legalábbis nem annyira, hogy ez alapján valakivel jobban vagy kevésbé szimpatizáljak. De valahogy mindig az év szenzációja egyes embereknél, ha valakiről kiderül, hogy könnyűvérű... Nem értem egyszerűen. Nyilván ha srác lennék és akarnék ettől a lánytól valamit, akkor releváns infó lenne, de őszintén, engem hol érdekel, hogy egy csoporttársam, majdhogynem barátom mit csinál szingliként a négy fal között jó hangulatban? Szerintem emberileg tökre rendben van a lány, kedves, önzetlen, jó társaság, nem egy emberi fertő.



Miért pattognak ezen az emberek? Ugyanilyen az is, mikor a kettyósok számolgatják, hogy kivel smároltak, kivel szexeltek, majdhogynem statisztikát vezetnek arról is, hogy kivel fogtak kezet. Honnan jön ez a hülye hagyomány? Úgy értem, kit érdekelnek ezek a konkrét adatok és miért vezeti mindenki, mint valami skalpgyűjteményt, ha utána meg akár meg is hurcolják érte? Még a jelenlegi barátaim számát sem tudom, nemhogy azokét akikkel randiztam vagy mit tudom én. Tippelni tudok, de őszintén nem érdekel, mi volt 1-2-3-sok éve sem magammal, sem mással kapcsolatban.


Vagy lehet, hogy csak egy komoly kapcsolatból szemlélve értelmétvesztett ez a szingli számolgatás, nem tudom.

24N


2020. dec. 29. 04:06
 1/5 anonim válasza:
100%

Ez szubjektív! Az hogy kinek mi fér bele, kinek mi a nézőpontja és a gondolkodásmódja. De attól nem kéne a lányt bántani, akár szavakkal is..

Irtad is, hogy 24n gondolom akkor ez egyetem lehet, szóval én úgy gondolom, hogy egy felnőtt nő eltudja dönteni mit akar, meg hogy hány palival akar lenni, és a másik személy aki ezen rágódik felnőtt nőként az nekem kicsit fura, de az elején ahogy említettem lehet hogy ez másnak teljesen korrekt viselkedés.

De amúgy meg szerintem mindig az kiabál akinek a háza ég🤷‍♀️

2020. dec. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy hír, kivetnivaló sincs benne. Sokkal nagyobb probléma szerintem, hogy a háta mögött beszéli ki őt a másik lány, ezt nem értettem soha, hogy miért próbálnak sokan "csatlóst" keresni, akivel közösen bírálhatnak valakit.
2020. dec. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az emberek alapvető tulajdonsága, hogy szipolyozzák az infókat másokról, amit aztán szelektálnak, és a rossz dolgokat magukkal összehasonlítva elégedetten megállapítják, hogy ők jobb emberek, mint mások. Ebből ered a pletyka, meg minden hasonló szarság.


Azt kell észrevenni, hogy az emberek nem olyan magabiztosak, és nem olyan csilivili az életük, mint amilyennek mutatják.

2020. dec. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Talán azért, mert bevonz ez még egy rakat dolgot a ribizliség mellé?

Csak gondolom ezt egy 24/N nem igazán érti meg, pláne, ha hasonló életmódot folytat:

Férfiak érzelmi kihasználása, átverése, lehúzása, kisemmizése.

De ha pl Vajna Timike a példaképed, akkor nyomjad, csak számolj a kismillió negatív kommenttel majd a megmozdulásaid alatt.

2020. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: 4 éve vagyok kapcsolatban, egy éve eljegyezve. De ezt egy incel nem értheti. 💁🏽‍♀️
2020. dec. 29. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!