Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megszűnik az óraátállítás,...

Ha megszűnik az óraátállítás, melyik időszámítást választanád?

Figyelt kérdés

A = maradjon a mostani, tehát a korábbi évekhez képest nyáron reggel korábban fog világosodni, este hamarabb sötétedni.


B = maradjon a nyári időszámítás, tehát a korábbi évekhez képest, télen reggel később fog világosodni, este később sötétedni.



2020. dec. 31. 08:11
A kérdező szavazást indított:
A
B
57 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Mondtuk már, hogy pontosan a kerttő között, és akkor még saját időzónánk is lenne, ami fél-fél órával lenne eltolva a szomszédos régiókhoz képest.


Ha ez nem politikai, hanem matematikai kérdés lenne, akkor ez annyira evidens lenne mindenki számára.

2020. dec. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mondtuk már??? :)) Most utólag olvastam itt erre vonatkozó kérdést és tetszik az ötlet, de félek, hogy ez a döntéskor fel sem merül majd. :(

Mindegy, ez a szavazás már így marad.

2020. dec. 31. 08:38
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Valóban logikusabb lenne a kettő között de nyilván nem így lesz. Én jobban szavazok arra hogy a nyári maradjon meg, jó tudom jól hogy nem az az eredeti, de annak nincs értelme ha nyáron korábban lenne világos, mert ha a mostani maradna már hajnali 3 kor kezdene pirkadni 4 kor már a nap is ki fog sütni. Szerintem ez nagyon nem jó ha már éjszaka közepén világos lenne. Az hogy télen még reggel 8 kor is sötét lenne abba nem fog belehalni senki.
2020. dec. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Igazából már augusztus végén 8 előtt sötétedik, szóval nem nekem jó a téli időszámítás is... az az egy óra nem oszt, nem szoroz.
2020. dec. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

"nyilván nem így lesz"


Miből is következik ez a "nyilván"? Abból, hogy annyira buták a politikusok, hogy ez maguktól nem jut eszükbe? Még nem késő ezt elterjeszteni a köztudatban. Nekik is csak jobb lenne, ha egyik évszak sem változna drasztikusan.

2020. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
#4 vagyok, természetesen a nyárinak JOBBAN örülnék.
2020. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
09:14: Egyébként augusztusban még bőven este 10 körül sötétedik, de mindegy...
2020. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk a románokkal kellene egy időzónába tartozni.Csak mi túl jurópok vagyunk.
2020. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

A nyári sokkal jobb, egyértelműen. Legalább télen meló/suli után még egy picit világos van, nem pedig az, hogy reggel sötétben megyek, délután sötétben jövök, a napot sose látom.

Akik a télit szeretik, azzal szoktak érvelni, hogy akkor reggel nem sötétben mész és nem kell felkapcsolni a lámpát... de ez nonszensz, ugyanúgy sötét van még amikor indulsz és úgyis benn kell ülni, akkor nem tökmindegy, hogy kint világos van vagy sem? A lámpát is ugyanúgy égetni kell, mert télen nincs elég fény napközben sem ahhoz, hogy ne kelljen. Akkor már inkább délután legyen egy kis idő amíg ki lehet menni, gyerekek tudnak kinn játszani stb

2020. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

“Egyébként augusztusban még bőven este 10 körül sötétedik, de mindegy...“


Este 10 körül???? Mi a szar?? Hol élsz te, Skandináviában? Itt - ahol élek Magyarországon (nem tudom te hol) -július kellős közepén (tehát nem augusztus végén, ahogy írtam) a napnyugta pontosan 20:37-kor van! Rá fél órára már VAKSÖTÉT van !!!

2020. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!