Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én veszem észre, hogy az...

Csak én veszem észre, hogy az emo újra egyre jobban divatba jön?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, 17 éves vagyok, nem emlékszek nagyjából semmi konkrétra a nagy emo korszakból. 12-14 éves koromig viszont szerettem a Tokio Hotelt, ezért egy ideig "emos" voltam, (ebből szerencsére kinőttem) szóval ismerem a stílusjegyeket.

Az e-girlök 2020 emoi, egyre több helyen látom felkapni a régi emo bandákat is, mindenki amúgyis divatból bakancsot hord, meg nadrágláncot meg bőrdzsekit, meg bandás pólót, meg rohadt sokan hallgatnak Billie Eilish-t meg ilyen depis rappereket, csak én gondolom úgy, hogy nagyon kezd újra divatba jönni?



2020. dec. 31. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az e-girl stílus szerintem inkább a scene-nek feleltethető meg, nem az emonak.
2020. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"bakancsot hord, meg nadrágláncot meg bőrdzsekit, meg bandás pólót"


Ezek már a 80-as években is divatban voltak.

2020. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Rockerek meg metálosok évtizedek óta hordanak bőrdzsekit, bakancsot, láncokat meg bandás pólót, de nem emók.
2020. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Emosokról nem tudok nyilatkozni, de itt Győrben egyre több a transzi, meg a melegek. Már lassan az furcsa ha valaki hetero.

El cseszett egy világban élünk.

2020. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az emósokat is nehéz megérteni, nem látok bele az életfilozófiájuk miértjébe, pedig jómagam is alteros, szubkultúrába tartozó ember

vagyok, bakancsban járok, feketét viselek, gothic rockot és metált hallgatok.

De ezek a TikTokon nyelvet öltögető, 18+-os töltetű pofákat vágó egirl csitriket egyáltalán nem tudom megérteni.

Most hatalmas trend lett, hogy újabban a felszíneskedő divatmajmok is szeretik felcímkézgetni magukat, hogy senki ne nevezze őket “tucatnak”. Kitalálnak maguknak különféle, tiszavirág életű “hűűdeegyedi” “aesthetic stílusokat”. Ezen félelmetes jelenség melléktermékei többek között az egirl, Insta baddie stílus is.

Szerintem sok közük nincs az emósokhoz, max. külsőségekben próbálnak rájuk, vagy hozzájuk hasonlóakra hajazni.

Az emoknak komplett zenei műfajuk van, és az ezen szubkultúrába tartozó egyének azonosulnak a zenével is.

Míg ezek a mai “alteros” kirakatcsitrik ugyanazokra a tucat trendszámokra vonaglanak, mint az Ariana Grande majmoló póthajas libák.

Metallica, AC/DC, Guns N’ Roses-os felsőket viselnek, de ha bárki megkérdezi tőlük, hogy szeretik-e az adott bandát, olyan fejet vágnak, mintha éppen azt közölted volna velük, hogy a Marsról jöttél és eltévedtél.

A fast fashion üzleteknek és az aktuális divatnak köszönhetően többen húznak bőrdzsekit, láncos öveket, bandás pólókat, de a 13-17 évesek egy része mindezt sajnos csak divatból teszi, ami elég nagy szégyen.

Mert ha valamivel nem vállalok közösséget, akkor nem aggatok magamra olyan szimbólumokat, amik félrevezetőek és max. egy felszíneskedő pózer lennék bennük.

2020. dec. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Egyik osztálytársam azt mondta rám, hogy e-girl, pedig szimplán felvettem egy fekete-fehér csíkos pólót :D

Egyébként nem hinném, hogy az e-girlnek bármi köze lenne az emohoz, mármint a 2000-res évek elejei emokhoz.

És egyébként nekem is elegem van azokból, akik pózerkednek a bandás pólókkal, meg az ilyenekkel, holott egy csitrik, akik a fél életüket a tiktokon töltik.

Osztálytársam bejött egyszer egy Guns&Roses pólóban, megkérdeztem szereti-e, erre közölte, hogy nem, ő csak azért hordja, mert látta másoknál is. És ő tipikusan az az ember, aki egy blink-182 szerű pop-punk azt mondja, hogy túl gáz, nem tetszik, nem szereti a rockot.

Nem minden az, aminek látszik.

2021. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 _pennyboard.and.gymnast0 válasza:
32%
nekem erről az a véleményem hogy mindrn emberbek megvan a saját ízlése és stílusa ne a stílus miatt itéljünk el másokat te azokat a ruhákat hordasz amiket szeretnél na akkor ők mért nem tehetik ezt?és attól hogy valakinek ilyen a stílusa vagy olyan ruha tetszik neki ami neked nem akkor ne törődj azzal hogy ő miket vesz fel ez szerintem tőle fugg és ha annak a bizonyos személynek tetszik akkor hidd el nem fog leszokni róla és attól hogy azt mondjátok hogy farsangot rendez az utcán attól te még nem tudod annak a bizonyos ember lelki állapotát hidd el hogy valaki nem véletlen választ egy stílust és annak meg van az oka
2021. márc. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
e-girl az új emo
2021. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Külsőségekben szempontjából félig igaz.

De az emóknak még legalább volt saját zenei koncepciója.

Ezeknek a divatmajom tömeglibáknak még az sincs.

2021. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!