Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme csak...

Szerintetek van értelme csak úgy elkezdeni írni horror/thriller/sci-fi műfajba?

Figyelt kérdés

Sok könyvet elolvastam már ilyen műfajban és nagyon sokszor éreztem kénysztetést arra, hogy elkezdjek írni én is egy könyvet. De még hezitálok rajta.

Nyilván nem megélhetési szándékkal gondolok erre, hanem csak önszórakoztatás és időtöltés (hobbi) céljából.


Kicsit tartok attól, hogy ha belekezdek és aztán nem úgy jön össze, ahogy terveztem akkor elszáll a motivációm.

Ráadásul én az irodalmat/művészeti tantárgyakat nagyon nem szerettem, a kötelező olvasmányokhoz is mindig kiskapukat kerestem.

Viszont 2 éve volt egy nagyon jó irodalom tanárom aki számtalan szubjektív véleményen megalapozott írásokat kért tőlünk és a kiértékeléskor engemet mindig kiemelt, valamint számtalanszor megkeresett és gratulált az írásaimhoz. Erre büszke voltam és amikor eszembe jut extra motivációt jelent számomra.


Mit gondoltok? Van értelme ennek vagy csak időpocséklás?



2021. jan. 4. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha belelezdesz és nem jön össze (bár pontosan mi, amikor úgyis hobbi célból csinálnád) az még mindig sokkal jobb, mintha bele se kezdesz és tutira nem jön össze. Ha érdekel csináld, miért ne.
2021. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2021. jan. 4. 13:08
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ha belekezdek és aztán nem úgy jön össze, ahogy terveztem"

Attól függ, mi a terved, minek kéne összejönnie?

Sikernek? Anyagi eredménynek? Elismertségnek?

Szóval mégsem l'art pour l'art?


:)


Ha élvezed magát az írást, hajrá.

Akkor biztosan van pozitív eredménye, azzal, hogy olyat csinálsz, amit szeretsz.

Ha értékelő olvasókör a vágyad, akkor fontos, hogy a kritikákat ne lehúzásnak tekintsd, hanem annak az eszköznek, ami a nyers gyémántot drágakővé csiszolja és aszerint használd is fel.


Olvastam sok híres sci-fi író korai műveit, hát nem volt éppen mind elsőre nagy durranás.

De tudtak fejlődni.

2021. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Annak van értelme amit szeretsz és akarod is csinálni,legalább is én így látom.

Sok sikert.

2021. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is!


Elsősorban nem gondolkodom nagy tervekben, tényleg csak hobbiként írom. Álmodozó típus vagyok, dús fantáziával és elég sűrűn szeretek egy beképzelt világban élni.

Olykor olyan durva dolgok játszódnak le a fejemben, hogy halálra rémülök a saját gondolataimtól de mégis szeretem :)


Nyilván megbízható barátoknak el fogom küldeni írásomat de sehova nem publikálom ki.



Elsősorban mindenképpen egy horrorral próbálkozom meg mivel az a legegyszerűbb. Ha úgy érzem sikeres lett, átmegyek thrillerbe amely véresebb ámbár kissé bonyolultabb szerkezetű mert ott már a fő gonosz is ember lenne tehát lenne személyisége amely komoly összefüggéseket hordozna magába a mű megértéséhez, a végső próbálkozásom pedig a sci-fi lenne amely komoly intelligencia szintet és tudományosabb tudást igényel.


Elkezdtem egyébként vázlatot készíteni az írásomról, igyekszem nem elkapkodni és ha kell akár 2 hónapot is szentelek rá, hogy egy zöldfülű írótól származó darab minőségét megüsse.


Szerintetek első műnek hány oldalast érdemes írni?

Én egy 40-50 oldalas kisregényben gondolkodom első műnek megmondom őszintén, mert nagyon elronthatja az olvasói élményt véleményem szerint ha egy kezdő művet 100+ oldalon keresztül írok.

Nektek mi a véleményetek erről?

2021. jan. 4. 13:54
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Frappáns, pár oldalas novella ütősebb.
2021. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!